B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc tuturor. Sper sa va dau cite o tura la urmatoarele intilniri, frinele sunt excelente, mai ales acum dupa ce s-au asezat.

    Ca si ginduri de viitor, as face ceva pe la directie, ca tare mi se pare instabila... O sa montez o bara stabilizatoare mai intii si apoi o sa caut niste bucse mai de soi, poate gasesc corespondente pe la Renault. O sa fie mult de sapat. Bineinteles, discurile pe spate urmeaza si ele, numai ca la mine e problema cu aripa, deja am roata spate iesita multicel in afara, daca pun discuri, la prima groapa remodelez aripa spate
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • E cam naspa cu discurile o sa fie si mai mult iesita roata da lasa ca gasesti tu o solutie ca doar esti baiat descurcaret. Bafta la modificari

      Comment


      • Pai se pot largi aripile destul de usor cu aprox 2cm in fiecare parte, fara a afecta grav vopseaua. Daca va fi nevoie de mai mult de 2cm, va trebui sa apelez la ciocan si fibra de sticlas, posibil si niste sudura. N-as prea vrea sa fac adaosuri cu sudura...
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Pai pentru moment o sa fie ok si cu sudura insa dupa un timp cred ca acolo va fi un loc car va gazdui rugina. nu stiu cum va sta masina pe curbe daca rotile din spate o sa calce mai in exterior decat fata. bafta

          Comment


          • Foate mult nu calca in afara, insa e o schimbare care nu va fi chiar dorita... Totus, se compenseaza prin frinare. Oricum, la directia de curca beata a masinii, e suficient ce am facut pina acum la tinuta de drum si la frinare
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • tare aia cu curca beata dar parca ziceai ca au facut trebaa foarte buna oamenii de la Renault cu Loganul asta, cum de are o directie de "curca beata"?
              PS: A crescut foarte frumos titiul tau si te mai asteptam pe 1 Mai sa faci vrrrrrrrrrrrrummm ca suna intr-un mare fel.
              Pe bd. Expozitiei mai e frumos, nu trebuia sa faci stanga ci dreapta spre Casa Presei si sa cobori camera pe la bord sa vedem si noi o turatie macar.
              Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

              Comment


              • Pai e simplu, la stinga aveam treaba, nu pe Expozitiei.

                Cei de la Reno au facut o treaba buna cu masina asa cum vine ea din fabrica. Acum, dupa ce am imbunatatit aderenta si stabilitatea pe viraje, sistemul de directie pare ca nu mai face fata. Trebuie neaparat sa-mi montez bara stabilizatoare si discutam dupa aceea. Directia este oarecum nesigura, imprecisa, comparind de exemplu cu Seat-ul Ibiza al lui Soran. Poate ca imbunatatirea aderentei si a frinelor ma face sa imping limitele prea mult, dincolo de posibilitatile directiei...
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Aha...acum am pricipit, pai in cazul asta ai grija man pana pui si directia la punct sa nu iti faca vreo gluma proasta. Ai cel mai rally Logan sau Logan de rally si imi place ca nu i-ai pus vreun bodykit in felul asta tinind masina si practica sa poata trece peste multe obstacole (cine merge uzual prin Bucuresti stie despre ce e vorba: borduri cu etaj, capace de canal peste nivelul asfaltului, gropi cat cuprinde si uneori santuri aparute peste noapte). Keep up the good work, we're watching.
                  Toata stima
                  Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                  Comment


                  • Dsign,daca vrei sa vezi cu cit se mareste ecartamentul dupa montarea discurilor pe spate, putem pune la mine roti originale si masuram. In felul acesta iti poti face o parere,dar nu cred ca vei avea probleme datorita faptului ca ai rotile pe 205. Eu le am pe 215 si tot nu am probleme, si cred ca am si et nitel mai mic. Iti stau oricind la dispozitie cu probe. Sa-ti stapinesti masina sanatos.

                    Comment


                    • Masina e super faina, ca toti ceilalti iti spun ca ar mai trebui folie dar fiecare cu gustul lui..intrebarea mea e..Cum ai facut prelungirile la capota? Si cat teau costat?

                      Comment



                      • Ceva pt desktop, facut intr-o clipa de plictiseala

                        Comment


                        • Multumesc Catalin pt aprecieri.

                          @Paulic, rotile mele au un et mic de tot, de aia imi e frica. Cred ca am putea face o incercare cu o roata de-a mea daca esti dispus sa ma ajuti si daca efortul nu e prea mare. Promit bere multa

                          @alexcump, prelungirea capotei s-a facut cu ajutorul a 4 bucati de tabla, care au fost taiate dintr-o capota de Dacie Berlia model '97 si apoi sudate pe capota originala de Logan. Sudura a fost facuta cu argon, cordon continuu, apoi au fost aplicate citeva elemente anticoroziune. Finisajul s-a facut cu chit de fibra si chit de finisaj. Meseriasul care a facut finisajul n-a fost chiar iscusit, caci dupa o luna a sarit vopseaua iar acum sare si chitul.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Dar oare nu pot face cu altceva sa nu ma mai complic cu cu tabla si altele....sa fac cu chit direct sa aplic pe capota, sau stiu eu material ceva gen poxilina?

                            Comment


                            • Am spus ,cu cea mai mare placere,si ori cind vrei tu.

                              Comment


                              • Originally posted by alexcump View Post
                                Dar oare nu pot face cu altceva sa nu ma mai complic cu cu tabla si altele....sa fac cu chit direct sa aplic pe capota, sau stiu eu material ceva gen poxilina?
                                prelungire doar cu fibra poti face.
                                vazusem pe un forum pe cineva care face prelungiri capota la toate natiile de masini si e subtire la pret.
                                caut si-ti zic daca te intereseaza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google