B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fibra singura crapa de numa numa. @alexcump, la faza cu chitul sau cu poxilina m-ai dat pe spate, am ris cu lacrimi 10 min.

    Un tinichigiu meserias iti face din tabla, apoi daca se doreste o forma mai aparte, se poate lucra cu fibra si cu chit de fibra
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • M-am jucat putin pe la iarba verde cu aparatul foto. Mi-a fost imposibil sa spal masina inainte sa fac poze, in schimb am reusit sa fac curatenie singur in compartimentul motor.
      Attached Files
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • De ce ai asa de multe fire care pleaca din bornele bateriei?
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Cutia de pe baterie si toate cablurile alea rosii sunt xenon related?
          Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

          Comment


          • Cel rosu gros e de la statie. Cel rosu transparent, mai subtire, cu siguranta pe el este alimentarea pe direct a CD Playerului. Pe baterie am balastul de la xenonul din stinga. Unul din firele rosii este alimentare pentru instalatia Xenon. Restul sunt ale masinii.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Update la sistemul de frinare : dupa o reaerisire (la sfatul lui PAULIC - multam fain) frinele reactioneaza mult mai rapid, sunt mult mai sensibile iar la cald, dupa mai multe frine puternice, se comporta la fel ca si la rece.

              Pentru cei care au discurile uzate si urmeaza sa le schimbe, le recomand cu incredere TAROX G88, este o investitie in viata voastra
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Imi pare bine ca ai rezolvat problema. Eram sigur ca aia este buba.

                Comment


                • Cum dau si eu de tine? Id : sirchirie
                  sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
                  Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

                  Comment


                  • Am numarul de telefon in semnatura, doooohh!!!!
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Arata super capota asa...si eu vreu sa imi fac ceva in genul asta din fibra dar vad ca nu prea rezista ...e mai bine sa faci prelungirea din tabla?? Si daca se poate sa imi zici si mie cati cm ai prelungit eu ma gandeam la 3 cm dar nu stiu daca nu e prea mult sa nu afecteze fasciculul de lumina
                      Last edited by gmv97; 16 May 2008, 23:26.
                      In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                      sigpic

                      Comment


                      • Pai capota e supusa vibratiilor. Ori o faci pe toate din fibra, ori o prelungesti pe asta cu tabla sudata. Fibra innadita pe tabla se va crapa.

                        Am prelungit suficient cit sa acopar ornamentul cromat superior, pina la partea de sus a emblemei. Daca iei ca reper emblema, iti dai seama imediat ce si cum.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Frumoasa masina ai Bafta in continuare.
                          sigpic

                          Comment


                          • Multam fain.


                            Am fost pe la Dunare, la Oltenita, citeva poze. M-a prins plecarea asta cu masina murdara din nefericire.




                            EDIT: nu pot sa uploadez, le urc mai tz
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Pozele promise
                              Attached Files
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • SUper mistho! Dar vad acolo o antena imensa,ptr ce e?
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google