B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iti inteleg ratiunea insa :

    - la fel cum placutele stau lipite de disc, asa si sabotii stau lipiti de tambur - asta daca avem reglaje corecte
    - la Logan Berlina cel mai mare receptor are 19mm diametru si nu s-a montat niciodata pe masini vandute in Romania, s-a montat pe alea care au discuri de 238 pe fata. La Logan berlina gasim receptor de 17.7mm diametru
    - La etrierul meu de spate cilindrul are diametrul de 34mm (verificabil in orice TecDoc), iar cursa lui este muuult mai mare decat a unui receptor din tambur. De fapt, un pistonas de-asta este mai lung decat un receptor destins.

    Acum pedala este ok, incepe sa tina in primul sfert de tura, insa nemultumitor pt mine. O noua pompa, mai mare, se va monta impreuna cu amplificatorul ei.


    EDIT : mai atasez inca o data fisierul extras dintr-un manual, unde se arata combinatiile de sisteme de franare. Se pot vedea care sunt diferentele intre caroserii in ceea ce priveste sistemul de franare si dimensionarea lui, in stransa legatura, bineinteles si cu motorizarea.
    Attached Files
    Last edited by dsign; 9 April 2013, 23:30.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Exact asa m-am gandit sa le fac pe ale mele! Mi-ai furat ideea...
      MY CLA

      Comment


      • Sunt convins, am citit de cand am venit pe lumea asta
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Nu arata rau deloc.... sa le vedem live
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • Asta da realizare! Efectul e total.
            Intrebare: pentru a baga pcb-ul respectiv, e greu de desfacut farul?
            I don't ride low, I fly high...

            Comment


            • ala nu e pcb, e placa de textolit cu gauri.
              pcb e cand iti faci tu circuitul imprimat, ca sa nu ramana gaurile alea sa se vada urat pe partea cu ledurile.
              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

              Comment


              • Bravos bre, place place
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • Problema ta daca nu ma crezi...
                  Oricum arata bine...
                  MY CLA

                  Comment


                  • @Prestige, nu-i cu suparare daca o sa iti faci si tu. Toti vor considera ca m-ai copiat iar eu o sa fiu mandru de asta

                    Oricum trebuie desfacut farul pt a introduce lupele, asa ca...
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Frumoasa lucrare.

                      Comment


                      • Oare voi fi iertat ca nu mai pun cercuri cu neon?
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Eu unu nu Doar nu e BMW sa le imbracati in cerculete da-le dreeeeaaaaaq mai taiati din ele )
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • si eu am reununtat la neon de...8 luni. N-a aruncat nimeni cu pietre pana acum Sau a aruncat dar m-a ratat. So...nu le mai pune ;)
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • Salut. Arata bine.......a meritat asteptarea ! Bravo!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google