B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa o stapanesti sanatos! Va ajunge si Maricica vedeta )
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

    Comment


    • Motor D7F s-a pus pe simbol, la 64 de cai? Nu stiam.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Nu bre, nu e symbol, e Campus. Caroserie hatchback cu 3 usi, D7F 58CP.

        Bara fata la Campusurile chele este aceeasi cu cea de la Symbol
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Cea mai faina masina de la Promo Rally Brasov! Felicitari!

          Comment


          • Multumesc, numai ca masinile bune sunt in top : Megane RS, Audi TT, etc

            Noi am terminat doar pe 4 la clasa, terenul alunecos nu este pe placul masinii mele.

            Iata si filmul etapei 4 pt Ligheanul Agitat https://youtu.be/ruuKscDtJGw

            In continuare ma face sa tin la el, sa nu il dau la fier...
            Last edited by dsign; 17 February 2016, 00:21. Reason: Automerged Doublepost
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Scuze, nu marisem poza. Interesanta masinuta, cam puturoasa dar consuma putin. Mai sigura decat un Twingo dar mai putin spatioasa. Sa ai parte de ea fara evenimente neplacute.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Mersi, doamna e incantata maxim. Am avut de ales intre asta si o multitudine de Sandero prapadite si batjocorite, pe care se cerea aproape dublu fata de cat am dat pe Clio.

                Nu are AC, poate fi un dezavantaj, insa cu diferenta de banuti de la Clio asta pana la orice Sandero imi cumpar un RS de la care pot folosi multe, sa nu mai pun faptul ca mai pot valorifica din piesele ramase.

                Ma bucura enorm ca nu merge pe CAN ca Clio-urile frantuzesti.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Cu intarziere va prezint filmul ultimei etape Promo Rally.
                  Am terminat pe 3 la general, in grupa, neasteptat de bine raportat la materialul de concurs - anvelope de seama cu bunicul, masina aproape terminata, etc.

                  N-as fi reusit sa termin fara ajutorul :

                  AutoHUT - revizii, verificari, reparatii
                  DaciaShop SoranTech - suport tehnic, piese de schimb, consumabile
                  5Garage (Lau si Marx) - o cutie de viteze excelenta, fara cusur, a mers impecabil
                  Golan, Matheo - ajutor oriunde si oricand
                  Celorlalti prieteni care m-au incurajat, m-au ajutat cu cate ceva, m-au sustinut.

                  Evident, nu uitam aici pe sustinatoarea numarul 1, care m-a suportat si m-a incurajat neconditionat.

                  Multumesc filmacilor si pozacilor, n-as fiavut ce sa arat fara ei.



                  Urmeaza o scurta pauza pentru revigorat masina. E clar, n-o dau dar nici zile usoare nu va avea. Trebuie sa vada anul asta cel putin ATA, MotorPark
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • B48CUP
                    191000 km (pe bord) :
                    - inlocuire bucse bascule
                    - inlocuire bucse punte spate
                    - revizie frane
                    - revizie suspensie
                    - inlocuire arcuri spate cu unele upgrade de clio3 RS, fixe (fara reglaj)
                    - inlocuire geamuri spate cu unele facute de mine din makrolon de 4mm, prins cu nituri
                    - eliminat macarale geamuri spate, tapiterii, capitonaje, mochete
                    - confectionat suport pilot din tabla de aluminiu cu striatii
                    - reglaj sistem hidraulic frana de mana/frana de serviciu punte spate
                    - intarituri cadru motor, bascule, esapament

                    Participare la Autoslalom, Etapa 1, Constanta
                    Clasare pe locul 5 in grupa
                    Am devansat Logan de raliu (Sorin Telehoi)
                    Am devansat adversarul nr1 de la Promo (Fiesta mica si rea, pilot cu excelente abilitati)
                    M-am distrat maxim !


                    Asadar ligheanul agitat inca nu lasa rugina sa-i stea in cale, inca supravietuieste.

                    Desigur, acest lucru nu mi se datoreaza in totalitate. Multumesc pe aceasta cale partenerilor :
                    Adiel
                    Golan91
                    Matheo
                    AutoHUT
                    DaciaShop
                    Lau si Alessandro, al lor 5Garage
                    Tuturor celor ce m-au ajutat/sustinut/incurajat
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Baga si niste poze sa vada si ochiu' nostru, in special cu jantele :P
                      My ride

                      Comment


                      • Bravos nenea ,vecinu IE mandru de tine
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • Originally posted by dsign View Post
                          Urmeaza o scurta pauza pentru revigorat masina. E clar, n-o dau dar nici zile usoare nu va avea. Trebuie sa vada anul asta cel putin ATA, MotorPark

                          B48CUP traieste inca, si chiar intens.

                          Anul asta a vazut, asa cum am promis :

                          ATA - la Motul Day Out, intalnire cu prieteni vechi, socializare cu prieteni noi, fum, blana, turatie, scancete, urlete, distractie "a tope" !
                          Am mers la ATA pe gume de strada, cu axa cu came agresiva fara software, cu motorul aproape fiert. Tine baba la viol timp de 10min incontinuu. Franele cam riposteaza, insa ele nu au fost gandite pentru acel tip de viol.

                          Motorpark - a doua etapa a Campionatului International de Autoslalom. Clasare dubioasa, pe unul dintre ultimele locuri, deoarece am mers nepregatit : anvelope de strada, coapte, mult sub asteptari, mai ales ca temperaturile au fost ridicate.
                          Multumesc aici lui GIT pt ajutorul cu bateria.
                          A fost primul contact al masinii cu un circuit mare, larg. Am mers cu treapta a4a pentru prima data in regim de competitie.

                          Motul Motorsport Event, octombrie 2016, Baneasa : am impartit masina cu un blanar sef, respectiv Golan 91. El a adus gumele semislick si pot spune ca a fost distractie 100%. S-a mers tare, uneori in 3 roti, am facut spectacol si am demonstrat ca un Logan vechi de 12 ani+ poate scoate timpi mai buni decat masini mult mai bine dotate (Clio RS, Honda S2000, Honda Civic, BMW, Mazda, etc)
                          Eu am terminat pe 4, la o zecime de secunda de locul 3, ceea ce ma face sa nu renunt prea curand la masina asta. Ba chiar de curand a primit aripi mai bune pe fata si o reparatie la aripile spate.

                          Imi face din ce in ce mai multa placere sa o duc la curse, desi in acest weekend a facut ceva fite (electromotorul a obosit dupa 200 000 + de km, relantiul nu e stabil si se opreste motorul cateodata, a sarit siguranta cautatorului de viteze, am ciupit si distrus o anvelopa, etc)
                          Nu a fost nimic care sa ne puna in dificultate, pentru ca am avut alaturi o echipa minunata : Adiel, Matheo, GIT si care au mai fost pe acolo

                          Multumim pentru sustinere :
                          AutoHUT
                          DaciaShop
                          Bratari Yachting (Carmelo)
                          Motul

                          Poze de la Motul Octombrie 2016, filmari in curand
                          Attached Files
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Felicitari! Amandoi ati mers super bine. Asteptam podiumul etapa viitoare si mult succes in continuare!

                            Comment


                            • Multumim, asteptam un Sandero la start
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by dsign View Post
                                Multumim, asteptam un Sandero la start
                                La anul va fi si un Sandero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google