B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut ...te rog daca ai prin pc niste poze mai clare cu capota prelungita....ma gandesc sa o prelungesc si eu...si as vrea sa o am model vreau sa vad exact pana unde ai tras-o....e din fibra???sau tabla sudata??? cu clapeta aia de deschis capota cum ai facut??? daca ai o poza si cu aia..iti raman dator


    multani mult.....

    aaa.. ps..misto filmuletul...si cum am spus si pe "you-tub" ..ai lasat ceva guma pe asfalt..dar a iesit super... felicitari inca o data pt ceea ce ai facut dintr-un logan...

    astea is asa linguseli ) ma intelegi tu )))
    0.9 tce SL plus

    Comment


    • Ca si punct de reper, mi-am luat latura de sus a siglei si ornamentul cromat superior. Intentia a fost de a masca complet zona in care se monteaza de obicei acest ornament .

      Dupa cum vezi in poze, prelungirea s-a facut din mai multe bucati de tabla, taiate dintr-o capota de Dacia 1310 model '96. Clapeta de siguranta functioneaza in continuare, am dat o gaura in ea, am trecut un electrod de sudura pe acolo si l-am indoit in asa fel incit sa-l cobor sub trager, in dreapta siglei. Deci, ca sa deschid capota, tre sa bag degetele prin grila, pe linga sigla si sa apuc electrodul. L-am indoit in asa fel incit sa nu depun efort mare pentru a-l gasi.

      Pe viitor voi monta sigurante pe capota gen rally si voi renunta la siguranta clasica.

      Daca mai ai intrebari, te rog, indrazneste, fara linguseli
      Attached Files
      Last edited by dsign; 8 April 2009, 13:14.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • bre,
        ce tanar era ligheanul, si ce a mai intinerit de atunci!

        Comment


        • Super a iesit felicitari !
          Spor la planurile de viitor !
          http://img229.imageshack.us/img229/8592/sigpic3405.png

          Comment


          • multumesc mult pt sfaturi....eu o sa o prelungesc cu fibra ca bugetul nu permite...si o sa incerc sa fac aceeasi chestie ca si la tine cu incuietoarea.....multani inca o data pt sfaturi..daca mai am neclaritati fi sigur ca o sa apelez la tine
            0.9 tce SL plus

            Comment


            • Eu nu as paria ca iese atit de bine cu fibra... Eu am avut destule probleme cu tabla, insa noroc ca am putut s-o iau la ciocane sa-si revina. Prima data atingea prea tare de faruri si era gata gata sa le sparg cind am inchis capota. Fibra nu o mai poti ciocani daca se intimpla lucrul asta. Spatiul de manevra este foarte redus, daca ridici prea mult prelungirea (in ideea de a nu atinge in faruri) va arata masina ca un rinocer, cu un corn in frunte


              @detail, asa imi aduc si eu aminte cite am tras pentru bucata asta de fier, cate nopti nedormite, cata oboseala si cati bani cheltuiti. Sa nu mai zic de sacrificii... Pasiunea-i pasiune
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Hai nu te mai plange...ca acuma ai o masina de invidiat...
                sigpic

                Comment


                • Da, o masina de invidiat, ahamm... Citez din tiganii de la semafor, care conduce Alfa Romeo adusa din Italia (1500e, fulful, fara piele, nu se compara minca-tz-as) : "ce-are frate loganu', i-ai pus doar gentzi si tobe, nu? mai puneai 1000 euro si iti faceai spoilare si praguri sa moara dusmanii da ciuda"


                  Cam aceeasi gindire o au toti romanii, taximetristii si alte natii conlocuitoare. Deci nu prea e de invidiat
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • si ascultai cica laca .) ei cred ca orice taraba de 1500E ,e masina.de ei nu mai poti tu sa tragi apa...stai linistit ca ai masina f buna.apropo domnu,am inteles ca matale ai habar ce si cum cu ledurile la angeluri,ca-mi palpaie 2-3 si ma dispera.multumesc fara numar,fara numar.
                    [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                    Comment


                    • Da mincati-as talentele matale da e mai frumoasa si mai buna o cazatura din '80 plina de rugina lovita pe toate partile cu tapiteria taiata rupta chedere scorojite plafonul patat de apa care intra pe la trapa bordul acela misto si nefunctional in totalitate si cele 4 urme lasate pe asfalt in timp ce se vrea a merge drept pentru ca scrie Mercedes pe ea.

                      Loganul domne e o masina proasta zdrangane bordu si tot in ea.
                      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                      Comment


                      • Loganul Agitat a mucit azi tot ce a prins in trafic, mai putin un Corrado manarit bine la motor, i se vedea o mare turbina prin gaura din capota Il salut cu deosebit respect pe baiat, ador masina aia a lui, e deosebita (Corrado e una din slabiciunile mele)

                        Am dat o raita cu Loganul si prin Romexpo. Comentarii la coada la hot-dog, cind treceam pe linga ei : "pacat de genti si scaune, ca n-are nimic p-afara", "ce naspa e Loganu' fara stema pa fatza", "il stiu p-asta, sa dadea la raliuri, l-am vazut io"


                        Dupa o raita in blana pe aleile alea, si dupa o runda de rateuri in 7000 de ture, s-a schimbat situatia : "taci, coa.ie, ca fuge grav, sigur e aia de la raliuri, ti-am zis io", "am auzit ca are alt motor", "Loganu tot Dacie ie, Vasile il face cu ursu' " etc.




                        @BIK , daca imi trimiti soclurile, le rezolv.

                        sedepeule, ia cu apa rece... si mai respira si tu, lasa-i in pacea lor, ca eu doar fac bascalie de incultura lor. Cu d-astia n-are rost sa-ti pierzi timpul, ca viata-i scurta si ei n-au loc in ea.
                        Last edited by dsign; 12 April 2009, 00:03. Reason: Automerged Doublepost
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Multumesc mult Dani, atat tie cat si lui crisneg, cand mai aveti timp si dispozitie mai trec pe la atelier sa rezolvam cu stickerele, va multumesc inca odata.

                          Cat despre "lighean" eu zic sa nu ii asculti pe "cunoscatorii" care spun ca mai bine iti faceai nu stiu ce spoilere si alte nebunii, ai o masina foarte speciala, tine-o tot asa!
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • dane nu a venit unu intr-o seara si te-a intrebat daca ai motor de rover pe ea? ))
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • multam.o sa dau o fuga saptamana asta pana la tine.ca ma dispera.poate imi rezolvi si schimbator...
                              ii dai 7000 la logan?mama....numai bnv-ul ia
                              poate la urmatoare editzie ******* se baga si loganclub cu cateva masini..e o idee.sa-si aduca mocanii aminte de unde-ti stiu masina
                              [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                              Comment


                              • io ii dau 7500 ... da nu mai am liniute pe ceas
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google