B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "di cari lupi"? Sa vaza si ochisorii nostri...

    Comment


    • Sa nu zici ca ti-ai pus angels ? Eu cred ca sunt dealea de la Proxenon.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • hai ma dany ca ne-ai facut curiosi....poze poze cu "ochii"noi
        low....&.....slow

        Comment


        • hai domnu' meu cu pozele sa vedem si noi ce a iesit.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • eu le-am vazut arata super marfa nu stiu cat de practice sunt ca nu am vazut cum bat dar ca estetic, chiar sunt marfa
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • Si eu le-am vazut si chiar arata super bine bravo Dany.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • Care ati facut poze, dati-le si voi...
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Bine bre,
                  ma dau de ceasul mortii si intreb in stanga si in dreapte despre cine are kit de far montat (vezi la "Alte faruri...) si... pleosc! "apare farurili cu lupili" (si asta prin bunavointa lui jockr) montate la dsign!
                  De aia intrebam cu spor de poze, pentru ca nu te vedeam cu "eingelz" montate pe CUP. Cunosc stilul, si pe mine ma "maninca" la fel...
                  Bravo, arata foarte bine!
                  Dar la fel de mult ma intereseaza si cum se vede cu ele, si daca le-ai pus pe vreun stand sa vezi cat de "legale" sunt. Ma intereseaza mult parerea ta, nu vreau sa pun si sa imi bage toti "carne" in bena...
                  Sunt alea de la bluexenon?
                  Bravo inca o data, inca un upgrade fin!

                  Comment


                  • Mai multe poze cu noile modificari baietii puteti vedea pe topicul de intalniri L.C. Bucuresti.

                    @dsign: vad ca masina avanseaza din ce in ce mai bine, o idee ar fi daca ai putea sa faci astfel de evazari la ambele aripi, ar merge ca idee? Eu mi-as face asa ceva la a mea daca mi-ar permite bugetul. Mult succes in continuare!!
                    Attached Files
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • super tare masina ta domnu dsign;)imi place...mi-o sarit in ochi la brasovbravo.
                      Ce is curios io,e cati cai are masina aia?am si eu 1,6 8 valve resoftat...trage al dracu de bine,uneori chiar ma mir:|azi am dat cu un passat de 116cp pe 700 de metri,l-am facut cam la jumate de masina de doua orisi multe alte masini care au peste 100 de cai si sa nu treaca de 1000 de kg cu mult!care o fi explicatia?ca nu prea pot sa cred ca are numa 97-98,ce zici?
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • pozne cu farurili si cu tot ligheanu :
                        Attached Files
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • La poza 7 sub lampa a treia se observa un "upgrade" cu adeziv? Da-i cu benzina pana nu se ia pe lac. Adezivii astia au tot felul de feluri prin ei...

                          Comment


                          • Frumosi rau ochii ... si cred ca sunt mai utili decat Angelurile ... Superba masina, da niste prize de aer ar arata f frumos dar la logan nu cred ca se poate asa usor ...

                            Comment


                            • Originally posted by detail View Post
                              La poza 7 sub lampa a treia se observa un "upgrade" cu adeziv? Da-i cu benzina pana nu se ia pe lac. Adezivii astia au tot felul de feluri prin ei...
                              WD-40 ,nu ataca vopseaua...
                              sigpic

                              Comment


                              • multumesc pentru poze, o sa urc aici si unele cu farurile aprinse. Mersi si de sfaturile cu lipiciul, este o experienta nefericita despre care nu vreau sa vorbesc.


                                Despre faruri : lumineaza excelent, au o delimitare stricta a petei de lumina, in forma de "s" culcat, cam asa " ~ " Faza lunga este iarasi excelenta, este vorba despre un electromagnet care trage o tablita din spatele lupei, deci adio probleme cu becurile care se trag inapoi...

                                Becurile din lupe sunt standard D2S, balasturi obisnuite. O sa fac poze cu pata de lumina pe perete, ca sa va arat ce fel de reglaj am adoptat, pentru a circula in siguranta prin satele neiluminate ale patriei (de Paste am avut ocazia sa le testez din plin)

                                Deranjante nu vor fi niciodata deoarece pata de lumina este strict delimitata, nu mai este ceva ambiguu ca la vechile becuri H4 Bixenon. Am inteles de la prietenii mei de la BlueXenon ca la masuratori, astea fac lumina mai multa decit multe faruri cu lupa din fabrica (vezi Octavia, Octavia 2, Golf, Audi, etc)


                                Singura problema pe care o mai am acum este ca joaca lumina nitel la denivelari, presupun ca si suspensia mea rigida isi spune cuvintul in chestia asta, incerc sa studiez care este cauza directa si sa remediez.

                                Lumina de tip "angel eye" este de fapt un cerculet CCFL (neon) care se impaca destul de bine cu capota mea prelungita. Per ansamblu sunt multumit, si cele 2 zile in care am stat fara masinoaca+orele de munca au meritat.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google