B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ieri am fost la Mioveni si am schimbat treapta a5a cu una de diesel (practic am schimbat pinioanele de a5a cu cele din cutia de diesel)

    Consumul este acum mai mic in regim de croaziera, acceleratia nu mi s-a parut mai greoaie iar zgomotul motorului se face simtit la viteze mai mari.

    Cost: 250 lei

    Durata : 35 min cu tot cu strinsul sculelor

    Pentru cei care au un parcurs mixt si au motoare mpi (1.4 si 1.6) recomand cu caldura modificarea, merita
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment



    • Vreau si eu capota prelungita plz,momentan am ploape dar cu prelungirea de capota arata smecher rau de tot

      Comment


      • Remus HARDLINE!!! WRC SOUND Style,felicitari pentru alegerea facuta,aceeasi toba o am si eu de aprox 1 an pe masina...daca jantele erau aurii dobandeai un mic Subaru Impreza STI! Felicitari,ne vedem la SMAEB ;) ...
        Last edited by Justinn; 14 March 2008, 14:25.

        Comment


        • Filmulet cu toba !!! De unde ai luat`o ?
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • La SMAEB nu cred ca ma duc, multam. Nu vreau jante aurii, asta chiar ar fi kitsch. Numai unul e Impreza wrx STI
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Unul dintre cele mai frumoase logane din cate am vazut

              Comment


              • Multumesc. Filmulete cu toba inca nu am ... Sapt trecuta mi-au luat talonul, asa ca am mers cu silencerul pus
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Pe ce motiv ti-au luat talonul? Pentru toba, sau si pentru altceva in afara de toba?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Pe motiv ca "politaii e legea"...
                    3. Retinerea certificatului de înmatriculare sau înregistrare



                    Art. 237. - (1) Certificatul de înmatriculare sau de înregistrare al autovehiculelor si tramvaielor se retine în urmatoarele situatii:
                    j) zgomotul în mers sau stationare depaseste limita legal admisa pentru tipul respectiv de vehicul;
                    (2) În situatiile prevazute la alin. (1) certificatul de înmatriculare nu se retine daca conducatorul autovehiculului sau tramvaiului remediaza pe loc deficientele constatate, caz în care se aplica numai sanctiunea contraventionala.

                    Adica nu vad de ce sa ti se ia talonul,daca pui silencerul in fata politistului...
                    Plus ca fara RAR iar nu ii vad care este problema lor...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                      Pe motiv ca "politaii e legea"...



                      (2) În situatiile prevazute la alin. (1) certificatul de înmatriculare nu se retine daca conducatorul autovehiculului sau tramvaiului remediaza pe loc deficientele constatate, caz în care se aplica numai sanctiunea contraventionala.

                      Adica nu vad de ce sa ti se ia talonul,daca pui silencerul in fata politistului...
                      Plus ca fara RAR iar nu ii vad care este problema lor...
                      am si eu o intrebare scurte si la obiect
                      fara rar au voie sa se lege de dimensiunea anvelopelor, de toba?
                      mc pt raspuns!!!!!!

                      Comment


                      • La roti e clar ca ai alta dimensiune deci nu trebuie sa constate organu autorizat...scrie pe ele ca au alta dimensiune
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste informatiiiii despre modificarea dimensiunilor. adica sa le trec cumva in certif de inmatriculare. merci

                          Comment


                          • Pai mergi la autoritatea indreptatita sa faca aceasta omologare individuala si s-o treaca in CI. Adica la RAR

                            Da, pentru toba mi l-a luat
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by dsign View Post
                              Pai mergi la autoritatea indreptatita sa faca aceasta omologare individuala si s-o treaca in CI. Adica la RAR

                              Da, pentru toba mi l-a luat
                              am fost si mi-au zis ca nu se poate omologa decat ce e pus de fabricant. unde sa mai incerc? Merci

                              Comment


                              • Pai poate nu ai stiut tu cu cine sa vorbesti.. si poate nu ai "insistat" destul... fii linistit ca se omologheaza dar trebuie sa stii 'sa vorbesti" cu omul!! Sper ca ai inteles! ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google