B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma simt lovit, dar s-ar putea sa fie adevarat. cu niste segmenti noi cred ca era altceva si la mine.

    Comment


    • nu e vorba de segmenti noi. ca segmentii aia noi ii pui pe camasi uzate.

      niciodata camasa si segmentul nu vor fi perfect rotunde. forma lor este usor ovala, insesizabil ovala.
      camasa si segmentu formeaza o pereche de nedespartit.
      cand segmentezi un motor nou mai revine el la tineretea care o avea in din fabrica ? niciodata.

      P.S. vorbim de sutimi de milimetru, poate unitati chiar mai mici. sa nu imi sara lumea in cap ca am zis ca sunt ovale pistoanele si camasile
      Last edited by alessandro; 26 July 2012, 14:07.

      Comment


      • Originally posted by razvanamza View Post
        ma simt lovit, dar s-ar putea sa fie adevarat. cu niste segmenti noi cred ca era altceva si la mine.
        Tu aveai nevoie de un mecanic nu sudor sa iti incheie motoru,sa nu mai fim off topic.Hai cu admisia aia ca vreau sa o punem la punct pana la braila....
        sigpic

        Comment


        • Uleiul bun si schimbat la timp este tratament pentru motor

          Comment


          • Cateva noutati : incaltaminte performanta pt jantele de 17", "plamani" noi, kit cablu de acceleratie tip DIY...

            Galeria de admisie este portata, corpul clapeta adus la 50mm diametru.

            Anvelopele sunt Dunlop SP Sport 9000 205/40/17
            Attached Files
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • ah de cand asteptam postul asta. cum e ?

              Comment


              • 40 ai luat la gume??....nu-s prea mici ?

                Sa fie primite
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • Anvelope d-astea am pe BMW. Zici ca sunt ventuze pe asfalt!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • ai tu,pai bmw "ie" bmw,daca nu ma insel e si mai greu!
                    sigpic
                    "BRABUS" STYLE

                    Comment


                    • sunt printre cele mai bune anvelope de strada. am in familie un E90 echipat cu asa ceva. sta exemplar.

                      Comment


                      • Ahhh...de cand asteptam si eu acest post. In sf va arata masina la exterior ca in zilele de sarbatoare.

                        Hai cu ele sus! Dimensiunea anvelopelor este perfecta - un exemplu...
                        Attached Files
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • unii asteapta gume si jante altii admisie ...fiecare cu ce il doare

                          Comment


                          • Gumele le-am luat ca sa pot folosi masina pe strada cu jantele Evo de 17". Mai urmeaza inca 2 gume, insa nema lovele pe moment. Ne concentram asupra campionatului.


                            Admisia inca nu e gata, mai am de facut o mica modificare la cablul de acceleratie, trebuie sa-i construiesc un suport si sa-i reglez ralantiul. Detalii...
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Bine nenea.Super gumele.
                              Am si eu tot 205/40/17 ....dar ale mele sunt opinca si stiu cum sta masina pe ele.
                              Bafta pe mai departe.
                              Fara Semnatura.

                              Comment


                              • Daca nu sunt Toyo T1R nu sunt bune, nu esti la moda...

                                Foarte bune achizitii!
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google