B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scrie mai la deal, in topicul asta: este statia de emisie-receptie pe 27mhz, indispensabila la drumuri in afara orasului, cel mai eficient detector de radare si alte controale. Astfel de statie folosesc toate camioanele si unii radio-amatori.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Frumoasa masina, tunata frumos, cu bun gust. Am avut ocazia marti seara sa il vad live in parcare la Kiseleff....ff frumos loganul, si evacuarea borla....face toti banii. Cat mai multi km fara probleme, si spor la tuning, in continuare.

      sigpic

      Comment


      • Da, nefericita seara... Am decartat la melitie pt toba. De ce n-ai zis o vorba?
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Ce nenorociti si militienii astia!!! Avand in vedere ca nu ne cunoastem, nu schimbasem o vb pana acum, imi era nu stiu cum sa vin, sa ma bag in seama asa aiurea....Poate nici nu aveai chef de vorba...Data viitoare, cu siguranta o sa schimbam 1-2 vorbe.

          sigpic

          Comment


          • E super masina ta am vazut-o acum doua saptamani pe la mine in zona care locuiesc pana sa intru in club si mi-a placut cum ai aranjato. E cumva si singura cu capota prelungita? Si daca nu te superi cine te-a indrumat sa pui statie cu canalu 22 ca nu are nimeni pe autoturisme asa ceva si e marfa rau de tot (chestiile care se vb pe canal,ca se pot vb oriunde)
            MotorSport pentru 402ml.

            Comment


            • Nu sunt singurul cu capota prelungita. Ideea mi-a dat-o Vlad, un prieten din Oltenita care a a vut un Logan gri perla cu CAT la numar. Mai sunt pe forum GXG-ul, Logan albastru egee, ca al meu si MKR, loganul bleu.


              Despre statie: am un prieten, Soran, care-mi este si coleg, radioamator. Prima data la el am vazut asa ceva, vorbea pe 27mhz cu prietenii de la Palatul Copiilor (din clubul lor de radioamatori) de la punct fix, adica de la el din casa. Are in curte o antena de 6m inaltime! Am mers apoi cu el intr-o calatorie mai lunga si mi-a dat o statie din asta ca sa vorbim pe drum, sa nu mai stam pe telefoane. Atunci am realizat cit de utila poate fi in trafic chestia asta, apoi am vazut la prietenii de la DaewooClub si astfel m-am hotarit sa-mi iau si eu. Am optat pentru o statie mica, de 4w, cu care sa pot asculta informatiile de trafic de la colegii cu TIR-urile.

              Ai fi surprins cite turisme stau pe canalul 22 in Bucuresti!!!
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Mersi pentru raspuns. Sincer e prima data cand aud de turisme sa stea pe canalu 22 cu exceptia la cativa taximetristi care au fost inainte soferi pe camion
                MotorSport pentru 402ml.

                Comment


                • Originally posted by alex86
                  salut am si eu sa te intreb ceva. Cu antena aia asa mare cam cat bati? Cat te-a costat statia + antena. Cred ca e foarte buna la radare mai ai si detector sau ajunge doar statia? Merci anticipat pt raspuns.
                  un id poti sa imi dai sa mai vb despre anumite modificari?

                  asta simpla de 4w bate 15-20km. Nu am detector. Oricum ti-o furi si cu detector.

                  Costa cam 120e statia cu antena, se gaseste pe net





                  Am postat aici raspunsul meu pt Alex86, deoarece el nu poate primi PM uri
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Ligheanul la Prisma, linga masina ce ne-a reprezentat tara cu succes la EMMA @Work 2008, unde proiectul Phutura Picasso a luat marele premiu, Supercupa Europei.

                    Am avut deosebita onoare sa participam la constructia info-dek-ului (butoiul de 5000 litri) si la pregatirea masinii Picasso

                    In poze se mai poate vedea celebrul C4 al lui Peste Imputit, una dintre cele mai tari masini de SQ de la noi.

                    E N J O Y



                    PS: masina mea, murdara ca de obicei!!!
                    Attached Files
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Super tare ! Felicitari..Si..Mai spala-ti si tu masina
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Impresionant, pe bune...
                        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                        Comment


                        • PS: masina mea, murdara ca de obicei!!! >>>> Born To Be Wild ):P
                          fara linkuri externe in semnatura

                          Comment


                          • Originally posted by felixb View Post
                            Impresionant, pe bune...


                            Da, poti spune asta despre cei care au lucrat din greu la pregatirea competitiei EMMA (sunt trecuti pe diploma, se vede intr-una din poze)

                            Cind noi terminam de pus luminile pe masina, la ora 3 noaptea, ei inca mai lucrau... Asa au stat luxcrurile citeva saptamani, pina ce totul a iesit perfect. Pentru astfel de oameni (care ne reprezinta tara si arata lumii intregi ca nu suntem doar niste tigani nemernici) port tot respectul, admiratia si consideratia.

                            Le doresc succes pe aceasta cale si sper sa ne mai cheme sa-i ajutam, o vom face cu aceeasi placere.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Pacat ca am ratat expozitia , misto chiar misto sta bine la ligheanu tau pacolo Si Citroenu e cel de care imi povesteai mie mai demult?
                              Last edited by GOLAN91; 2 June 2008, 23:20.
                              sigpic

                              Comment


                              • Very nice!!!!!!!!!!!!!!!
                                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google