B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut Dani! Felicitari pentru noile faruri!

    Comment


    • oooo, ce onoare, multam fain bre
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Sa va arat acum ce mi-am montat saptamana trecuta.

        Kit admisie complet pentru Logan MPI, de la K&N, cu Cold Air Intake. Multumiri maxime lui Bogdan de la CoastaDeEst

        Pret: ~700lei
        Attached Files
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • si si? cum e

          Comment


          • Se simte ceva mai bine motoreanu la intrarea in trepte superioare, cand ii dau talpa, iar la turatii mari urca mai repede, parca. Inca nu am facut testele de autostrada, dar sunt increzator. O sa pun poze si cu conducta, ca in seara in care am montat filtrul, a inceut ploaia si nu mi-a mai ars de facut poze
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • da ziua nu-ti place sa montezi? esti liliac sa inteleg
              interesanta modificarea ...probabil mai la vara incerc si yo o treaba d-asta daca zici ca merita

              Comment


              • Te dau o tura ca sa te convingi
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • se merita, am si eu de ceva vreme la tine nu se pune sunetu care-l face in ture ca numa toba la relanti te scoate din masina, dar e si sunet in ture de la filtrul ala
                  ma intreb cum ai facut rost de kit, cu adaptorul ala negru de prins in suruburi...eu cand l-am comandat cica s-o modificat setul si am primit o bucata de furtun inlocul piesei aleia de metal oricum mi-am facut eu piesa aia din inox )
                  bafta dud
                  aaa, si eu ii mai pun un tub de aer, sa ia mai mult aer rece de afara decat de la motor , si o data pe la 2 saptamani sa sufli filtrul cu aer comprimat, ca se aduna la mizerie pe el, si-ti creste consumu, am patit-o
                  Last edited by bolo; 29 April 2009, 12:23.
                  Life is short...play more!
                  http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                  Comment


                  • Cocosel, am primit tot kitul care se gaseste la ei pe site, cind cauti dupa modelul masinii. Am primit filtrul, flansa de montaj, cotul de adaptare pt gazele din carter , coliere si conducta. N-am facut poze cu conducta montata pentru ca ma apucase ploaia.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by vodka View Post
                      da ziua nu-ti place sa montezi? esti liliac sa inteleg
                      interesanta modificarea ...probabil mai la vara incerc si yo o treaba d-asta daca zici ca merita
                      De ce sunt toţi aşa sceptici în legătură cu filtrul sport? Pus unde trebuie, e mai mult decât satisfăcător. Cred că asta e singura modificare pe care i-aş face-o Loganului de acasă (pe care am zis că îl las stock), dacă intră pe mâna mea.



                      Originally posted by dsign View Post
                      Te dau o tura ca sa te convingi
                      Vreau şi euuuuuu... pretty please with a cherry on top!

                      Comment


                      • Aveau ceva filtre pe stock baieti de la autoexpert
                        Misto filtru...dar diferenta e prea mica pentru nevoile tale....baga ceva mai serios...o axa etc...
                        sigpic

                        Comment


                        • cocosel buei putzunel ( sper ca nu se considera cuvant obscen!!! ), stiu cum arata pe net, de acolo am luat si eu, de pe net, si la K&N pe site tot cu adaptoru se vede in kit, dar de unde am luat eu, asa le vine mai nou, fara ala ca cica e universal si pt sandel, si mcv etc...
                          Life is short...play more!
                          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                          Comment


                          • tocmai ti-ai luat teapa motoarele sunt la fel si pe sandel si pe mutzunel si pe mecevel...Bulangii aia care ti-au vindut smecheria. Ori au avut ramas pe stoc un alt kit.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • se prea poate, firma e de pe la oradea parca, prin vest oricum, de pe un link dat de cristi xp, de unde o luat si el...oricum mi-am facut eu suportu ala, din inox
                              Life is short...play more!
                              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                              Comment


                              • eu am primit cica din greseala unul de calibra in loc de logan,si l-am trimis inapoi si am primit ala de logan,deci probabil l-ai primit tu pe ala .
                                Eu sunt un pic sceptic cu filtru asta,daca pui mana pe el ziua cand e cald...el e fierbinte...si aerul pe care il primeste pana nu apuci sa prinzi ceva viteza e cam cald.Eu as vrea sa fac jos la proiectoare 2 prize care sa ia tot aerul de acolo si sa il sufle pe filtru,oricum cand te dai mai bine il dai jos de tot...ca trage mai bine masina
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google