B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai, am fost sa ma vada lumea cum fac ture cind imi prajesc cucu' la mare :P

    Si, acum, ca s-a facut public, vreau sa va arat de la cine am invatat eu "meserie" in ale tuningaritului


    Doamnelor si domnilor: maestrul Streuleaaaaaaaa http://www.loganclub.ro/forum/tutori...an-t14260.html


    Last edited by dsign; 14 July 2009, 00:16. Reason: Automerged Doublepost
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • in sfarsit am vazut si eu masinuta asta live . este foarte frumoasa, poate mai frumoasa decat in poze. din pacate am uitat sa ascult evacuarea pt ca am plecat de la intalnire mai devreme . imi plac scaunele, m-am tavalit putin in ele si iti dau o senzatie de siguranta si stabilitate . in rest... ce pot sa spun, spor la modificari in continuare
      sigpic

      Comment


      • Multam fain.

        Trebuie sa spun ca masina lui Pigoo este un fel de masinarie de vibromasaj, nici nu va inchipuiti cum pot sa-i tremure scaunele de la bas Sa nu uiti sa-i verifici fiecare surubel la revizie
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • apropo, mi-am adus aminte ca ai filmat. poate imi trimiti si mie filmuletele cand le scoti, sau eventual daca ai upload bun, le urci si tu pe youtube si postezi la my ride pls.. ca eu am net de 2 bani
          respect
          sigpic

          Comment


          • Arata bine masina live cel putin fata zici ca e un rs agresiv asa daca ar avea ceva mai multi caluti sub capota i-ar sta si mai bine.

            Comment


            • Originally posted by dsign View Post
              Multam fain.

              Trebuie sa spun ca masina lui Pigoo este un fel de masinarie de vibromasaj, nici nu va inchipuiti cum pot sa-i tremure scaunele de la bas Sa nu uiti sa-i verifici fiecare surubel la revizie
              daca cada ta este cu hidromasaj, ligheanul meu este cu vibromasaj ))))
              sigpic

              Comment


              • Incet incet o punem de-o vila
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • daca va iese vila mai mare ca a mea , ma supar rau... dsign zi-mi si mie ce diametru au discurile tale si cat te-au costat , si ce placute ai pus si cat te-au costat... daca nu vrei sa-mi zici aici da-mi un pm pls...

                  sigpic

                  Comment


                  • Discurile sunt cu specificatii de origine, adica 259mm diametru

                    Placutele sunt cele de prima echipare la Van/Pick-up, adica ATE

                    Discuri 200e, placute 80 lei

                    Daca vrei sa faci o smechereala, gandeste-te la discuri mai mari, 280mm, se gaseste kit de trecere pentru etrier.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • oau si eu am dat 300de ron pe placute in service oricum eram constient ca e super mare pretul dar tu ai dat 80 eu 300 si avem aceasi etrieri deci aceleasi placute... momentan nu fac nici o schimbare dar in viitor(la urmatoru schimb de placute) ma gandesc la niste placute sport , discurile stiu ca sunt si ele mai mari , trebui sa aflu exact caracteristicile lor... ms mult...

                      cum adica kit de trecere?

                      sigpic

                      Comment


                      • etrierii de pe VAN nu sunt mari ? nu merg pusi aia in locul astora?
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Pai la MCV 16volti sunt deja etrieri mari, de Van.

                          Kit de trecere de la disc de 259 la cel de 280, practic este o flansa care se interpune intre portfuzeta si etrier (se indeparteaza etrierul de axul fuzetei, ca sa poata intra discul de 280 in el)
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • 16volti agitatule iar ai baut redbull , nene dsign ce mai faci la masina???

                            sigpic

                            Comment


                            • Ba, nu mai fac nimic fara motor... Ma grabeam azi sa ajung undeva si un frustrat cu un 525 din 1900toamna, ce-i drept destul de frumusel, s-a gasit sa se aseze in fata mea si sa mearga incet. Cum incercam sa schimb banda si sa dau tare, accelera si el. Evident, n-aveam cum sa-mi mentin viteza datorita idiotilor care opresc aiurea si pun avariile.

                              C.aca-m-as pe ea de tara, si pe toti idiotii din ea.

                              Daca aveam ceva putere in plus, ii aratam handicapatului ce inseamna sa se puna cu cine nu trebuie

                              Totusi, avantajul motorului de 2.5 nu prea se vedea asa bine, adica pe a 2a cu plecare din mers, din spatele lui, ajungeam linga el si ma tineam strans. Nu stiu daca i-a dat full gaz.

                              Jur ca-mi iau pistol si impusc cate o roata la fiecare masina parcata aiurea, cu avariile puse, sa astepte omu' cine stie ce vagaboanta de la coafor. Imi bag picioarele, strada e si a mea, nu numai a lor.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • muhahahahahaha , dizain vezi mah sa-ti iei pistol dinala cu bile de plastic, ca sa nu folosesc prastia...
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google