1.5dCi 85CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Depinde de locul sau firma in care iti faci resoftarea, ii recomand pe cei de la dimsport care pe langa faptul ca iti zic cat iti castiga masina..20 25cp, ei stiu sigur treaba asta pt ca au softurile masurate pe dyno, nu iti zic ca ai 105cp si tu ai defapt doar 90cp. Din cate stiu eu ofera si garantie, iar daca iti pui soft si masina va merge mai tare nu e neaparat sa ii dai tot timpul mai tare..doar pt ca poate..Masina resoftata la 105 cp (maxim) trebuie sa scoata undeva la 10sec 0-100km/h. Iar cu nivelul de la motorina incearca sa scoti borna de plus vreo 5 minute, daca nu merge mai pune in rezervor pana pe la 35-40 L ca poate isi da drumul.
    Last edited by Bibi; 15 January 2009, 19:08.

    Comment


    • #32
      Originally posted by florentin84 View Post
      de cand am masina am intampinat doua probleme si pana acum nu am rezolvat niciuna
      prima este legata de zgomotul pe care-l face capacul de pe motor, pe care am mai facut-o cunoscuta si aici
      iar cea de a doua este din cauza nivelului de carburant care a ramas blocat la 8 liniute.
      tin sa mentionez ca nivelul de carburant a inceput sa scada, s-a rezolvat de la sine problema si in legatura cu zgomotul de la capacul de pe motor am sa-l rezolv dar inca nu am gasit banda dublu adeziva
      sigpic

      Comment


      • #33
        am gasit banda dublu adeziva dar mai bine nu gaseam , nu a fost buna de nimic.
        va pun o imagine recenta.
        Attached Files
        Last edited by florentin84; 13 February 2009, 18:15.
        sigpic

        Comment


        • #34
          frumoasa masinuta sa o stapinesti sanatos si bafta la tuning
          Powered by LSS
          http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

          Comment


          • #35
            frumoasa sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme

            Comment


            • #36
              va multumesc, va doresc si voua la fel.
              din cauza crizei vin cu un virtual tuning :P
              ce pareri aveti?
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • #37
                La multi ani!
                Nu am mai scris de mult timp pe aici dar acum am revenit.
                Intre timp masina a ajuns la 39000 km.
                Am facut si doua revizii:
                1. 18/07/2009(14600) la care am schimbat filtrele (aer, motorina, ulei) si uleiul (elf turbo diesel 10w40) care m-a costat 336 lei.
                2. 18/06/2010 (29914 km) la care am schimbat filtrele, placutele de frana si uleiul care m-a costat 447 lei.

                Dupa ce am parcurs 38767 km cu anvelopele stock barum am achizitionat si un set de anvelope de iarna dayton luna trecuta (a fost o grea alegere, datorita preturilor mari de la noi am ajuns la bulgari si la ei m-au costat 750 lei 4 anvelope + montat si echilibrat gratuit, aceleasi anvelope in vitan erau 240 - 250 lei bucata si beneficiam doar de montaj gratuit).
                sigpic

                Comment


                • #38
                  frumoasa masinuta sa o stapanesti sanatos,ti-ai facut remaparea,bafta la modificari.

                  Comment


                  • #39
                    Bine ca ai ales Abs`ul.M`a scos din multe situatii `grave`.Sa o stapanesti sanatos.
                    Satisfac blonde pe gume Turbo.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by cosmin83 View Post
                      frumoasa masinuta sa o stapanesti sanatos,ti-ai facut remaparea,bafta la modificari.
                      nu am adus modificari la masina doar m-am folosit de ea.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        As vrea sa stiu cum stai cu consumul:
                        afara/oras/mixt
                        Multumesc anticipat!

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google