Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vali ,se termina luna august si tu nu ai masina in garaj?

    Comment


    • Treaba merge mai prost decat m-am asteptat: inca nu m-am apucat de masina. E nasol ca depind de un service care e foarte aglomerat in perioada asta si cum lucrul la mine la masina e din categoria "promo/gratis", prioritatea e mica. Deja imi fac griji ca n-o s-o incep in urmatoarele 2 saptamani.
      Deci anunt: caut garaj in Bucuresti (cu macara de motor ar fi perfect) pentru o luna ca sa am unde sa dau motoru jos linistit. O sa fac treaba singur daca e nevoie, n-am chef sa stau dupa altii. Am ingropat 2000 de euro in masina si ma uit la ei degeaba: not fun!
      sigpic
      ^Logan turbat (WIP)^

      Comment


      • Vi in seara asta la constitutiei ?? Vorbim acolo si poate te pot ajuta cu amandoua! Bafta!
        sigpic

        Comment


        • Multumita familiei Golanu', am reusit in sfarsit sa montez scaunele de STI.
          Danke!
          Attached Files
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • Foarte tare arata sa te plimbi in ele cu placere.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • sa le stapanesti sanatos valli
              astept parerii ? a fost bun pontu sau nu ?
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • @lau: Stiam eu c-am uitat ceva! Mersi omule pt pont, tre sa-ti dau o bere!
                sigpic
                ^Logan turbat (WIP)^

                Comment


                • stai ma linistit nu ai pentru ce sa imi multumesti ma bucur leai luat
                  eu nu aveam banii la vremea aia sa le iau si ma bucur ca au ajuns pe logan sunt niste scaune gandite bine (subaru parca era masina de rallyu)

                  ai putea sa ma dai o tura sa vad cum stai in dansele dupa ce pui turbaciunea )))

                  bafta in contnuare
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • Marfa scaunile....s-a te plimbe cu placere......eu nu prea am spatiu,ca taicamiu dabea asteapta sa bage mainile in motor.......
                    sigpic

                    Comment


                    • stau bine scaunele pe masinuta ta, tocmai vroiam sa iti trimit un PM sa iti zic ca am facut rost de sine pentru ambele scaune, stiam ca ai nevoie

                      Comment


                      • Mersi dar nu cred ca mai e nevoie. Am folosit deja sinele de la scaunele originale.

                        In afara de asta am refacut adaptarea de la scaunul din stanga. Masuratorile initiale au fost facute pe scaunul din dreapta si nu au luat in considerare faptul ca scaunele de Subaru nu au reglaj pe inaltime Din cauza asta, scaunul soferului era prea sus, mai ales pentru inaltimea mea (1.85).
                        Pe stanga scaunului soferului am folosit un profil de otel 60x60x2mm ca inaltator iar pe dreapta am prins scaunele de sina folosind doua bucati de tabla de otel de 2.5mm grosime. Scaunul a coborat cam 3cm fata de cadrul anterior si e la aceeasi inaltime la care era scaunul standard lasat jos la maxim. O sa revin maine cu poze.
                        Inca n-am avut poze sa fac aceleasi modificari la scaunul din dreapta dar o sa-mi fac timp intr-un weekend.

                        Turbo-ul mai asteapta pana imi fac galeriile de admisie si evacuare. Pt evacuare caut o galerie de evacuare aftermarket din inox de SR20DET (Nissan) pe care s-o sudez pe flansa de K4M. Partea buna cu SR20-ul (motorul de pe Nissan Silvia) e ca are o gramada de piese aftermarket (galerii pentru motoare transversale si longitudinale, cu turbine montate sub galerie sau deasupra cat si preturi decente. Acum filtrez zecile de optiuni in functie de limitarile de spatiu din spatele motorului.
                        Pentru admisie o sa fie ceva mai greu pana proiectez o galerie decenta. Spatiul e foarte limitat sub capota iar eu vreau sa elimin "serpii" de plastic de pe motor cu o galerie scurta de genul celei de la dbilas:

                        Din nou, spatiul este foarte limitat sub capota
                        sigpic
                        ^Logan turbat (WIP)^

                        Comment


                        • Am revenit cu poze cu sistemul de prindere al scaunelor.
                          Tot ce mai am de facut e sa modific plasticul care acopera mecanismul de rabatare de pe stanga scaunului pt ca acum se loveste de profilul de metal.
                          Attached Files
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • Fa-le ceva la colturile alea, altfel, la prima curatienie, ramai fara degete... Scriem scenariul la Final Destination 6 cu tine
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • O intrebare ce am si eu ... mai jos nu poti sa lasi scaunele?? Daca ai putea ti l-ai regla cum ai vrea tu. Pe stanga vad ca e destul de gros profilul, iar pe dreapta nu ma prind cum ai facut unirea intre scaun si sina
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by dsign View Post
                                Fa-le ceva la colturile alea, altfel, la prima curatienie, ramai fara degete... Scriem scenariul la Final Destination 6 cu tine
                                Cine baga ma degejtile acolo!? Lasand gluma la o parte, o sa acopar cu mocheta neagra inaltatorul de pe exterior si o sa finisez tablele alea cu prima ocazie.

                                Originally posted by fuguletz View Post
                                O intrebare ce am si eu ... mai jos nu poti sa lasi scaunele?? Daca ai putea ti l-ai regla cum ai vrea tu. Pe stanga vad ca e destul de gros profilul, iar pe dreapta nu ma prind cum ai facut unirea intre scaun si sina
                                Nu merge nea, sina de la interior e pe tunelul central cu 6cm mai sus decat sina din dreapta si n-am cum sa cobor scaunul decat daca il mut spre stanga. Mutatul spre stanga nu se poate face pt ca:
                                a) scaunul e lat si n-are loc fiindca loveste in usa
                                b) prefer sa am volanul centrat cu scaunul
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google