Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu vei mai fi singur vecine ..vin acasa , vineri si poti apela ori cand ai nevoie de ajutor ....ma pricep sa stric lucruri

    Cabluri de MCV pentru frana de mana
    sigpic
    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

    Comment


    • e bine si asa. totul este sa pui 1-2 poze sa ne tina anesteziati si aia e

      Comment


      • Apreciez orice forma de ajutor, saptamana viitoare ma apuc de montaj la motor
        sigpic
        ^Logan turbat (WIP)^

        Comment


        • in legatura cu ambreiajul si cutia ai mai aflat ceva ?

          Comment


          • O sa-mi iau un kit ambreiaj de RS de 215mm pentru inceput. Daca gasesc o cutie JC5 decenta pana termin motorul o cumpar. Daca nu, dau in JH3 pana o sparg.
            sigpic
            ^Logan turbat (WIP)^

            Comment


            • Drace, decat repede si nasol,mai bine incet cu grija si rezultatul este crima!!

              Spor!!!
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • Hai spor acolo maine o terminam:P)....
                sigpic

                Comment


                • as indrazni sa-ti recomand o cutie de logan papuc sh. ai grup foarte scurt, ambreiaj mai mare in diametru (parca, nu garantez) si parca planetarele mai groase (ca la dizal).

                  Comment


                  • ce sa faca grupul scurt ? sa rupa aderenta pe 3 si 4 ? si sa duca la 170 maxim ?

                    diametrul ambreiajului este acelasi. cutia in schimb tine 200 Nm din fabrica. este mai rezistenta ca un JH3

                    Comment


                    • Iei de dizal. Doh!

                      Comment


                      • JR5 nu e cu mult mai breaza decat un JH3 iar rapoartele de diesel nu ma coafeaza. Nu stiu daca merge grupul de la un la alta iar sa caut un JR5 de MCV 1.6 16v n-am chef.
                        Ma agit prea tare cand la banii astia sar direct la un JC5 cu rapoarte de benzina si pe care pot monta si un LSD mai tarziu. E un JC5 proaspat restaurat cu grup scurt si LSD de Clio RS in Brasov, vrea "doar" 2400 de euro pe el )
                        sigpic
                        ^Logan turbat (WIP)^

                        Comment


                        • si o cutie "de mcv-u" dizal este max 200-300 euro si cred ca face treaba la 300+ cp cat vei avea..

                          Comment


                          • Nu tine aia de DCI nu va mai incordati atata,cutia de Rs e cea mai potrivita.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Valentin_N View Post
                              Ma agit prea tare cand la banii astia sar direct la un JC5 cu rapoarte de benzina si pe care pot monta si un LSD mai tarziu. E un JC5 proaspat restaurat cu grup scurt si LSD de Clio RS in Brasov, vrea "doar" 2400 de euro pe el )
                              Doar pe Cutie vrea 2400E .......sau pe toata masina ?
                              sigpic
                              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                              Comment


                              • Originally posted by Valentin_N View Post
                                JR5 nu e cu mult mai breaza decat un JH3 iar rapoartele de diesel nu ma coafeaza. Nu stiu daca merge grupul de la un la alta iar sa caut un JR5 de MCV 1.6 16v n-am chef.
                                Ma agit prea tare cand la banii astia sar direct la un JC5 cu rapoarte de benzina si pe care pot monta si un LSD mai tarziu. E un JC5 proaspat restaurat cu grup scurt si LSD de Clio RS in Brasov, vrea "doar" 2400 de euro pe el )
                                2400 e chiar ieftin,daca stai sa te gandesti ca doar grupul e 1000 si LSDul 1000 , iar restauratul unei cutii costa sa o faci ca la carte costa fara numar.Deci ma gandesc ca nu e chiar cine stie ce restaurata...
                                Un JC5 de vanzare am eu ...
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google