Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Erata pt postul anterior. Voiam sa zic:

    Nu merge nea, sina de la interior e pe tunelul central cu 6cm mai sus decat sina din exterior si n-am cum sa cobor scaunul decat daca il mut spre exterior.

    Iata si primul tuning gratis executat de cand am luat masina: am eliminat croamele de la grila. Raportul rezultat/timp investit e urias cred eu
    Attached Files
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

    Comment


    • in sfarsit a dat dumnezeu sa dai croamele jos..de acum 2 ani ti-am zis sa le dai jos ca strica culoarea la masina ....felicitari..si apropo nici nu vreau sa ma gandesc ce bestie o sa faci din masina asta...sa ai spor si timp la bani si munca...
      Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

      Comment


      • ai dat croamele jos ca nu zboare dupa finalizarea masini?
        Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

        Comment


        • Originally posted by sebi8ta View Post
          in sfarsit a dat dumnezeu sa dai croamele jos..de acum 2 ani ti-am zis sa le dai jos ca strica culoarea la masina ....felicitari..si apropo nici nu vreau sa ma gandesc ce bestie o sa faci din masina asta...sa ai spor si timp la bani si munca...
          Credeam ca o sa arate naspa, acum imi vine sa ma intorc in timp si sa ma pleznesc singur pentru ca n-am facut asta mai devreme...

          Originally posted by 17PnF View Post
          ai dat croamele jos ca nu zboare dupa finalizarea masini?
          Nu, le-am dat jos sa fie mai usoara masina! :P
          Last edited by Valentin_N; 7 September 2011, 12:02.
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • Am achizitionat un set de amortizoare Bilstein B8 si le-am montat azi.
            Ce sa zic, amortizoarele "artizanale" erau scurse pe fata, apasam pe ele cu usurinta si nu mai reveneau singure la loc. Compresie minima, revenire 0
            Cu amortizoarele noi masina s-a ridicat cam 1cm, probabil ca se vor aseza in timp.
            Dpdv al comfortului, diferenta e uriasa, gigantica! Masina absoarbe progresiv denivelarile, poti trece fara probleme peste denivelarile mici si dese de la semafoare dar in acelasi timp te poti baza ca nu se inclina ca bicicleta in curbe. E wow!
            Maine urmeaza capetele de bara si bieleta anti-cuplu de diesel, n-am mai avut azi timp de ele.
            sigpic
            ^Logan turbat (WIP)^

            Comment


            • Sa te zdruncine sanatos.Isi merita fiecare banut B8-urile eu am fost si sunt supermultumit de ele.
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • Lasa Miule , ca o sa fie si alcineva multumit de ele
                Am mers acuma ceva ore cu masina lui Vali , isi merita toti banuti amortizoarele astea.
                e dura , (are o spira taiata din arc) , dar nu mai simti orice denivalare .

                Comment


                • Felitari pentru masina arata superb! Iar scaunele sunt foarte tari

                  Comment


                  • Originally posted by CataFOF View Post
                    Lasa Miule , ca o sa fie si alcineva multumit de ele
                    Am mers acuma ceva ore cu masina lui Vali , isi merita toti banuti amortizoarele astea.
                    e dura , (are o spira taiata din arc) , dar nu mai simti orice denivalare .
                    Pe fata o spira, pe spate doua
                    sigpic
                    ^Logan turbat (WIP)^

                    Comment


                    • parca ar mai merge o spira fata+spate... dar mai bine astepti sa vezi daca se aseaza sau nu
                      sigpic

                      Comment


                      • Dupa un an de clantanit dintii ca sa fiu jos jos jos, nu mor 1cm mai sus pana se aseaza suspensiile.
                        Totusi, daca nu se lasa, dam drumu la flexuri si o luam de la capat!
                        sigpic
                        ^Logan turbat (WIP)^

                        Comment


                        • Un mic update.
                          Am procurat un set de etrieri Brembo cu 4 pistonase de pe un BMW seria 7 (ca cei folositi de SGM). Urmeaza suportii si discurile de 300 dar s-ar putea sa astept pana la primavara, nu cred ca intra rotile de 15 de iarna.
                          Ce-i drept, am vazut pe cateva Clio RS din UK frane de 300 cu jante de 300, dar potrivirea depinde 300 de ET-ul jantelor.
                          Attached Files
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • Sti ce poza am pe desktop nu? #406 Respect pt ceea ce faci si pt cum arata masina

                            Comment


                            • Originally posted by Valentin_N View Post
                              Un mic update.
                              Am procurat un set de etrieri Brembo cu 4 pistonase de pe un BMW seria 7 (ca cei folositi de SGM). Urmeaza suportii si discurile de 300 dar s-ar putea sa astept pana la primavara, nu cred ca intra rotile de 15 de iarna.
                              Ce-i drept, am vazut pe cateva Clio RS din UK frane de 300 cu jante de 300, dar potrivirea depinde 300 de ET-ul jantelor.
                              Ce skill-uri varza de editare am. Voiam sa zic:

                              Ce-i drept, am vazut pe cateva Clio RS din UK frane de 300 cu jante de 15, dar potrivirea depinde de ET-ul jantelor.

                              Pentru iarna asta am luat un set de BBS RZ de ursulet 15x7 cu ET24, poate am noroc si intra pe franele noi si le pastrez si iarna viitoare.
                              sigpic
                              ^Logan turbat (WIP)^

                              Comment


                              • Am reconditionat jantele de iarna si le-am montat pe masina. Winter Mode 2011 activated!
                                BBS RZ (versiunea de BMW E30) 15x7 ET24
                                BF Goodrich G-Force Winter 185/65 R15
                                Daca as gasi capace pentru ele, as fi foarte fericit desi nu prea cred ca o sa gasesc prea curand.

                                PS: Pe spate ar merge un distantier de 10-15 mm
                                Attached Files
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google