Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Asta e, se intampla, fiecare cu "norocul" sau cum se spune. Si daca o sa iasa dauna totala (desi nu cred din poza) ce vrei sa-ti iei, Ph2?
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #47
      Sa sti ca si cel cu 2 roti e frumos Mai ales ca are discuri din alea smechere(mai facem haz de necaz)

      Comment


      • #48
        Pacat de masinutza,cam greu sa o scoata dauna totala zic eu,dar nu se stie,intr-adevar si eu am boala pe cocalari astia cu bmw-uri 320 din 93 imatriculate in Bulgaria,poate sa scrie pe acte tractor cu 2 roti,cine isi da seama?

        Comment


        • #49
          Capu' sus si fa masina .... Lasa dauna totala, gandeste-te ce mai pui la ea.... Ia vezi cum te-nvarti de o bara MCV ? Ce zici ? Te coafeaza ? ....Succes Vali sper sa iasa bine ...
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • #50
            Salut, imi pare nespus de rau de intamplare. Este una dintre masinile care imi place mult in club.
            Parerea mea este ca indiferent de existenta deplasarii, sa nu te "infigi" spre dauna toatala, pentru ca o sa pierzi o groaza de bani din cauza vechimii masinii si a procentului de decontare.
            Iar in privinta deplasarii lonjeroanelor, se poate schimba tot ansamblul fata fara a lasa nici o urma asupra liniei masinii...parerea mea.
            Bafta!

            Comment


            • #51
              Tu sa fii sanatos ca fierul se repara. Ca sa fii sigur ca este deplasata din lonjeroane iti trebuie banc special, ca nu se masoara la ochi. Linia de inchidere intre aripa si usa poate sa fie din cauza aripii (care este prinsa doar cu suruburi) pe care a impinso bara pana a cedat. Eu am avut-o asemanator lovita dar pe partea cealalta si s-a rezolvat fara probleme. Masina a stat in service doar de joi seara pana marti la pranz. Si la mine a fost "bonus" farul spart si impins sub traversa nu doar bara rupta si aripa indoita. Bafta cu cei de la CASCO.
              sigpic
              Ambition 1.5 dc

              Comment


              • #52
                Incerc sa ma gandesc la toate alternativele. Suma asigurata imi acopera restul de plata la credit deci n-ar trebui sa fie o problema. Asta ar fi cea mai costisitoare solutie atat pentru asigurare cat si pentru mine pentru ca va trebui sa pierd o gramada de timp cu actele. Plus credit nou pentru alta masina...
                Daca nu e nevoie de dauna totala, sper ca reparatia sa fie facuta ca lumea, altfel ies in pierdere mai rau decat la totala. Mai bine pierd cateva zile cu hartzogaraia si dau bani din buzunar daca e nevoie sa completez sumele decat sa am o masina in care sa nu am incredere zic eu.
                Om trai si om vedea!
                @Eu4yas: O bara de MCV, o capota cu prelungire, o grila custom, dap, toate sunt in plan. Depinde doar de gradul de colaborare a service-ului
                Last edited by Valentin_N; 5 July 2009, 10:39.
                sigpic
                ^Logan turbat (WIP)^

                Comment


                • #53
                  Pacat de masinuta, dar lasa ca o s-o faci si va fi ca inainte, pacat de toate tinichelele astea cu nr. de Bulgaria, Anglia si au impanzit Romania, plus de asta cum circula cu ele, nu au nici o taina...unele sunt chiar rable....
                  sigpic
                  Maică, ce mafioți de treabă !!!

                  Comment


                  • #54
                    Nu ai dece sa iti faci probleme,nu e de dauna totala ....in cel mai rau caz sunt strambe putin lonjeroanele in fata,unde vin prinse (de bara mare de dedesupt) iar alea se trag...poze cu bmw nu ai?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Imagineaza-ti un BMW 318i din 1993, alb, cu jante de tabla cu capace si cauciucuri de iarna cu profil "V" montate invers pe fata si jante de 18 pe spate cu slickuri involuntare.
                      Masina m-a lovit razant, moment in care si-a strivit aripa fata si o parte din usa dreapta si si-a rupt suspensia stanga fata; dupa care a ricosat intr-un stalp de pe marginea drumului si si-a spart rezervorul. Verdict: irecuperabila!
                      Versiunea scurta: n-am poze :p
                      sigpic
                      ^Logan turbat (WIP)^

                      Comment


                      • #56
                        las ca o sa o sa se repare. Pacat ca trebuie sa umbli f mult din cauza "meltenilor" care isi cumpara toate jafurile - daca tii minte "benveu-l" ala ,cand ne intorceam de la Vidraru, care a fost facut de toate loganurile , inclusiv de al meu ( 1.4 empei , neremapat ,cu jante de 17 " cu bagaje etc..) . Da domne..dar are benveu...
                        Noi sa fim sanatosi !!
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • #57
                          Imi place ca esti calm si analizezi la rece situatia,eu unu la cat tin la loganul meu daca mi-l facea asa il indrepta pe loc cum era inainte,cred ca luam foc,e bine ca esti calm si nu te impacientezi.Bv;)

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Thejock3r View Post
                            las ca o sa o sa se repare. Pacat ca trebuie sa umbli f mult din cauza "meltenilor" care isi cumpara toate jafurile - daca tii minte "benveu-l" ala ,cand ne intorceam de la Vidraru, care a fost facut de toate loganurile , inclusiv de al meu ( 1.4 empei , neremapat ,cu jante de 17 " cu bagaje etc..) . Da domne..dar are benveu...
                            Noi sa fim sanatosi !!
                            Deh, am ambreiaj ca lumea si catalizator curatat bla bla, imi permit deci, azi pe Vacaresti un tigan cu piranda si inca 2 in spate cu un BMW e36 negru cu nr. de Franta (vai mama ei de masina cazan, barca, suspensie varza) intorsese pe linie continua si mi-a taiat calea, claxon din partea mea, apoi dadea ala in biata masina hingherita (suna a 6 cilindri motorul clar, cred ca 320i), nu m-a putut depasi, mai rau m-am bagat si pe banda 3 in fata lui, apoi m-am bagat iar pe 2, moment in care trecea varza si tiganu' cu ochelarii pe cap injura cu fata spre mine de era sa intre in coloana oprita in fata lui hahahaa. Asa ca aveti grija la astia cu nr. de Bulgaria, Franta, Italia, Marte, Pluto, Uranus.... ca "ei e smecheri" mai ales cand dau de Logan. Valentin bafta cu Casco ala, mai bine o repari ca e misto culoarea, ai si arcurile, e pacat sa termini asa repede ceea ce ai inceput, nu crezi? O parere.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • #59
                              Oricum,si eu am impresia ca toata lumea are boala pe masina Logan,chit ca e in cunostiinta de cauza sau nu.

                              Comment


                              • #60
                                De obicei ma enervez, dar am mai trecut printr-o paguba majora cu masina care a fost din vina mea (am lovit o duba din spate acum vreo 2 ani). Atunci m-a lovit rau treaba, am fost suparat rau pe mine, mi-a trecut, m-am certat cu Meridian Sud pe reparatie de mantuiala, iar m-am simtit prost, iar mi-a trecut.
                                Acum n-am mai avut de ce sa ma enervez, n-a fost vina mea. La ce viteza avea ametzitu' ala, ma bucur ca n-am absolut nimic. Sincer, ma bucur si ca nici ei n-au avut nimic (erau 4 in masina).
                                Ce ma face pe mine sa ma simt mai bine e faptul ca am ocazia sa-mi pun bara de MCV si sa-mi fac capota in stil bad boy cu cheltuiala minima Tot raul spre bine!

                                Si cum accidentul a trecut, ia sa discutam de partile bune.

                                Cu ocazia reparatiei se vor executa:
                                1. Bara MCV (am niste idei custom pt ea, sa vad ce se poate face). Incerc sa trag si un traseu de admisie cu ocazia asta.
                                2. Capota "bad boy".
                                3. Scos emblema din grila fata si unit bratele. Ceva ca in poza atasata.

                                Pentru cele de mai sus am pus anunt de cerere servici pe bursa, va rog postati acolo ofertele. Thread-ul se numeste "Cerere Servicii: Lucrari Caroserie" si inca nu este activ fiindca trebuie moderat inainte de postare. Voi reveni cu link imediat ce e online.
                                Attached Files
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google