Logan Prestige 16v ( Castigator : Campionat Cele Mai Tari Jante Editia 2011)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bravo vali, sunt super frumoase, sa le alergi cu placere ! ! !
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Deci asta chiar e nebun, si-a pus 40 din 215, pffffff, va da-ti seama ce e la Vali in masina ?
      Tagada pe cuvant .

      Omule, m-am uitat la poze, jantele-s bestiale si pe deasupra si usoare, sa le stapanesti sanatos si sa ai grija de ele !!!
      Last edited by Eu4yas; 26 February 2010, 21:39.
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • asa este,jantele sunt frumoase,daca a spus asta si tovarasul Eu4yas,care este mester in jenti,eu ce mai pot spune,sa le stapanesti cu placere

        Comment


        • nu o sa-ti fie bine deloc cu 205/40, deloc deloc.
          in schimb, foarte frumoase jantele, sa le stapanesti sanitar, si sper sa nu-ti faci abonament la Autosoft

          Comment


          • Super sunt jantele. Sa le alegi sanatos . Numai bine
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • super tari jantele! s-a schimbat radical masina! ;)
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • Super jantele .. dar ia zi .. cu gropile cume ?? .. ca simti la cea mai mica gropita .. la Megane le am cam ca ale tale 215/40 si cu cauciucuri Marangoni .. si e belea .. simti orice gropita ..

                Comment


                • sa le porti sanatos sunt smechere rau
                  astazi mi'am pus si eu jantele pe 17 cu aceleasi dimensiuni la cauciucuri ca si tine, respectiv 205/40/17 fata si 215/40.17 spate, sincer nu se simte chiar orice pietricica cum zic unii, servo nu l'a omorat cred ca nici la tine, chair merge bine.. deci alegerea facuta e minunata, si inca o data iti zic ca sunt ff frumoase si sa te bucuri de ele sanatos ;)

                  Comment


                  • Originally posted by aleXpeed View Post
                    Trebuie sa o lasi mai jos si macar rotile pe spate sa le scoti mai in afara. Arata ok deocamdata dar nu extraordinar, sper sa nu te superi, parerea mea, pentru jantele astea astept sa o lasi mai jos si sa le scoti mai in exterior. Mult succes Vali, jantele sunt beton dar asa cum sunt acum nu dau 100% ok, parerea mea in calitate de meNbru cu jante de tabla .

                    edit: acum vad ca a scris Silviu ca au si capace centrale, are nevoie, au profil mai drept, nu sunt gen Evo Corse sa zicem...
                    Criticile au fost notate, in weekendu asta am avut timp sa cantaresc optiunile si sper sa rezolv "micile probleme" cat mai rpd )
                    De ET se vor ocupa niste distantiere de 20mm si suruburi dublu filetate si piulite in loc de prezoane.
                    Cu garda la sol e mai complicat. O sa incerc controversata repozitionare de bucse pe fata/spate sa vad daca se mai lasa. Daca nu, ma gandesc sa scurtez arcurile cu jumatate de spira pe fata si una pe spate.
                    Varianta scumpa dar eficienta ar fi sa merg pe KW reglabile!

                    Originally posted by danni View Post
                    cat au costat minunatiile?
                    Vreo 3500 lei cu tot cu transport din state si vama pentru jante.

                    Originally posted by Eu4yas View Post
                    Deci asta chiar e nebun, si-a pus 40 din 215, pffffff, va da-ti seama ce e la Vali in masina ?
                    Tagada pe cuvant .
                    In masina e placut, miroase a guma Turbo. In rest, daca nu sunt cratere, comfortul e tot pe acolo, volanul se invarte la fel in mers, pe loc se simte putin mai greu dar diferenta nu e cine stie ce.

                    Originally posted by MihaitzaMCV View Post
                    Super jantele .. dar ia zi .. cu gropile cume ?? .. ca simti la cea mai mica gropita .. la Megane le am cam ca ale tale 215/40 si cu cauciucuri Marangoni .. si e belea .. simti orice gropita ..
                    Da, dar nu cu mult mai rau decat cu rotile standard pe care le tineam destul de umflate ca sa fie rigide.

                    Originally posted by RazvanB View Post
                    sa le porti sanatos sunt smechere rau
                    astazi mi'am pus si eu jantele pe 17 cu aceleasi dimensiuni la cauciucuri ca si tine, respectiv 205/40/17 fata si 215/40.17 spate, sincer nu se simte chiar orice pietricica cum zic unii, servo nu l'a omorat cred ca nici la tine, chair merge bine.. deci alegerea facuta e minunata, si inca o data iti zic ca sunt ff frumoase si sa te bucuri de ele sanatos ;)
                    Ti-am vazut masina la Regionala Brasov, misto jantele si combinatia de culori! Daca o cobori cu niste arcuri o sa arate si mai bine
                    sigpic
                    ^Logan turbat (WIP)^

                    Comment


                    • Seniores...masinuta arata intr-un mare fel ce sa mai!!!...felicitari si sa te plimbe mult..muultt de tooot!!!..

                      P.S...am glumit cand am zis ca sunt naspa
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • Mersi vali pt tura data , merge bine masina.
                        sa vedem acuma cum stam.
                        te salut

                        Comment


                        • Frumoasa jucaria :>

                          Comment


                          • Vesti proaste si vesti bune

                            Cele proaste: am dat intr-o groapa la o viteza... considerabila si am indoit putin buza unei jante pe dreapta fata exterior (revin maine cu poze before si after de la indreptat) Jantele nu bat spre norocul meu. Voi indrepta maine buza la prima ora (imi cam stau pe creier acum)

                            Alea bune: mi-am luat un filtru pentru airboxul original facut de K&N si pot spune ca se simte!
                            Acum cateva zile, cand era uscat si cam 0 C afara am facut un test cu PocketDyno+ si dupa cateva ture si gume incalzite am reusit un 9.5 pana la 100km/h.
                            Cu filtrul nou, la aceesi locatie, de data asta pe umezeala si cu gumele neincalzite am reusit un neasteptat 9.2s. Filtrul se simte pe acceleratie si sper ca pe vreme mai uscata sa reusesc sub 9s.
                            Voi reveni cu rezultate.
                            sigpic
                            ^Logan turbat (WIP)^

                            Comment


                            • auuu gropilea aste sunt naspa rau ai naibii primarii astia ca nu merg si ei pe strazi merg pe sus .asteapta sa iti rupi masina in doua si pe urma asfalteaza
                              vopsitorie preturi bune

                              Comment


                              • Nasol imi pare rau sa aud asta daca idiotii astia nu sunt si ei in stare sa faca drumurile.

                                Asta e imi pare rau sper sa o rezolvi fara mari batai de cap.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google