Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Bara nu am lasat-o la service. Le-am dus-o la sediul firmei de asigurari odata cu acceptul de plata
    Farul a fost schimbat? Daca da, vezi ca nu i-au dat jos toate capacelele de aerisire din spate (3 la numar): unul este vizibil fara a demonta farul, celelalte 2 sint in spatele becurilor de pozitie/semnalizare.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #92
      @danielliviu ... am angel eyesurile. unul se abureste, altul nu.
      sigpic

      Comment


      • #93
        Totusi, verifica si asta. Si eu un far schimbat (de mine). La fel se aburea, hiar si vara. Pana la urma l-am dat jos si m-am uitat mai atent si am rezolvat problema. Nu vazusem decat 1 capacel din 3 prima data.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #94
          Si eu am schimbat bara din fata pe casco ameam o zgarietura de 3 cm pe partea neagra cel de la casco a dar schimbare fara sa comenteze nimica am cerut bara de la service si mi-au aratat faxul primit de la asigurator si scria ca se recupereaza de ei .

          Comment


          • #95
            Si mie mi se aburesc farurile... sunt la fel ca ale tale,daca rezolvi ceva te rog posteaza sa stiu si eu ce sa le fac.
            P.S. Ai lasat aceleasi becuri in far sau ai schimbat cu ceva tratat UV?
            1 point 6 litre 8 vsigpic

            Comment


            • #96
              Alea chinezesti din far. Inca nu le-am schimbat, ca imi iau... sper... xenon cel putin pe scurta.


              Azi masina a ajuns in service... cu uleiul de la distributie. La 6 ma duc sa vad ce au facut.



              Nu am vazut om prost ca unul cu logan le service. Vine cu loganul, face stanga sa intre la Apan. Urca usor panta aia, si la mijloc trage pe dreapta si lasa masina acolo. Ce se intampla? Ii fuge masina in sosea, de s-au amuzat toti mecanici Norocul lui ca nu au venit masini atunci. Cu ocazia asta isi va schimba o portiera, ca a intrat cu masina in parapet... Deci TRAGETI FRANA DE MANA!


              Am auzit ca aia de la service nu dau garantie petnru bujiile la DCi. Unul avea saracul probleme acolo, si au zis ca nu il primesc ca nu le fac pe garantie... NASOL!
              sigpic

              Comment


              • #97
                Si la mine vine curand xenonul pe scurta ca mi-a facut un amic o oferta de nerefuzat , dar pana atunci tot as vrea sa le schimb,sa nu se arda ceva pe-acolo de la chinezariile alea.
                1 point 6 litre 8 vsigpic

                Comment


                • #98
                  Am gasit in carrefour de la pilot niste becuri albastre, dar am zis a nu le iau daca tot trag sa cumpar xenonul.


                  Am luat-o din service, mi-au schimbat mai multe pe la distributie pe acolo. Acum nu mai da ulei.

                  Am reglat farurile, dar nu si farul stang foarte bine, ca e inca aburit, nu se dezabureste si se vede aiurea prin el. Nu stiu ce sa ii fac. Dati-mi o idee ceva!
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    cum sa ti se abureasca?:|
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • Simplu: este geamul aburit. abur e pe el, adica nu se vede bine prin el, are aburul pe interior, am scos toate furtunasele alea (4 la numar) si am suflat, de fapt am tras sa nu il aburesc mai tare, si sunt defundate. Nu or fi etanse?
                      sigpic

                      Comment


                      • eu stiam ca nu au voie sa se abureasca, daca nu ai umblat tu pe acolo, sa desfaci sticla de la far(care e plastic). la fel ca la sotpuri, daca desfaci plasticul, dupa ce il pui la loc se abureste. mie unul nu mi se pare normal ce ti se intampla tie
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • nici mie. nici nu stiam ca e de fapt plastic. oare sa pun sticla veche? sa nu se topeasca....


                          nu le-am disfacut, dar cand le-am pus, am vazut ca s e desprinsese in inerior niste silicon negru (cu care sunt ele prinse)
                          sigpic

                          Comment


                          • Clar nu sunt etanse! si tocmai ce vroiam sa-mi comand si eu un set de faruri dar am vazut ca mai e cineva cu aceeasi problema ca a ta si anume condensul. probabil trebuie sa ii mai dai tu un strat de silicon pe margine! Mult succes cu masina!

                            Comment


                            • Si merge sa le lipesc, fara sa le desfac?

                              ele sunt bune, dar cred c as-a dezlipit chestia aia, ca a picat in far, inainte sa il pun
                              sigpic

                              Comment


                              • cel mai bine te duci la cineva care se pricepe, iti da plasticul jos si ti-l sigileaza apoi cum trebuie. parerea mea e sa iti faci la ambele faruri ca sa nu ai probleme. numai bine!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google