Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred ca numai la logan este asa, sa ramana un 1cm liber pe disc.
    Miule , sarmele sunt ok puse.

    Comment


    • Cata, nu se referea la sarma aia. Se referea la tablitele alea de pe placuta care trebuia sa fie pe interior dar care la mine era pusa pe exterior. Dar am rezolvat problema (in ultima poza stateau bine). Asa vine si la tine?
      sigpic

      Comment


      • da greseala mea , tablita trebuia in interior , intra in locasul pistonului.

        Comment


        • Mai pun 3 poze de la intalnire de duminica.

          In principiu, cam asa ar fi exteriorul (sa gasesc si elementul central din kit la un pret mai omenesc si aia e). Ar mai putea interveni ceva modificari la vopseaua barelor (anume sa le vopsesc integral si integral coltarele), insa sansele sunt slabe si in functie de cum decurg lucrarile la strada mea, coborata inca putin. Eventual o folie pe geamuri prin vara.
          Imi place cum arata acum la exterior si nu as vrea sa stric aspectul .

          Pana acum merge foarte bine motorul si sunt foarte multumit. In vara voi schimba si distributia (pe cartea service scrie ca are 3 ani - a fost schimbata, cica, la un an, pe garantie, insa nu am cine stie ce incredere plus ca nu vreau sa am surprize).

          La interior e stock si stock va ramane pana voi gasi ceva solutii bune (frumos si durabil) pentru elementele din interior.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • La exterior,pe langa elementul central de la bara fata ar mai trebui schimbate oglinzile cu unele de Prestige si lupe in faruri.Sunt sigur ca si tu te-ai gandit la asta,dar presupun ca nu sunt o prioritate.
            sigpic
            https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
            http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

            Comment


            • Arata beton masina Gicule .Pe langa cele enumerate de tine eu zic sa cauti si niste capacele pentru jante,daca nu gasesti cu borbet macar unele simple gri.Lasa coltarele asa,daca le vei integra nu vor mai avea acelasi farmec plus ca v-a trebui sa integrezi si difuzorul spate ca sa fie in ton ambele spoilere(parerea mea).Bafta!
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • Nu stiu sigur cand voi schimba oglinzile sau cand voi pune lupe. Sunt investitii cu rost, insa nu e ceva 'must have'.

                Miule, capacelele sunt pe vine. Inca nu am gasit ceva sa se potriveasca acolo (ceva universal) iar cele originale Borbet sunt foarte rare. Probabil voi face ceva la strung.

                Ma bucur ca va place
                sigpic

                Comment


                • Niste update-uri fara poze.

                  -insonorizat masina pe interior (podea, uși, portbagaj) cu vopsea antifon + o folie cu aluminiu pe deasupra (asta sa nu se lipească mocheta de ea) + vopsit plasticele de pe stalpi in negru lucios + dat jos tapiseria si curatata complet -> treaba de 3 zile
                  -vopsit astazi tamburii negru (am scapat si masina de pe cric din cauza terenului denicelat, dar aveam rezerva sub ea)
                  -gasit capota spate lovita in parcare la carrefour - voi incerca sa o repar cu polish, e doar zgariata
                  -descoperit niste indoituri pe caroserie (probabil din parcari publice)

                  In masina se simte diferenta. Cu geamurile inchise nu se mai aude motor, toba, mai nimic.

                  Mai am de facut ceva la tijele din usi ca inca fac urat in mers. Trebuie antifonat si compartimentul motor si plafonul.
                  Am decis ca masina nu e de show si nu va fi niciodata, asa ca voi face totul pentru comfort. Adica, incep sa ma gandesc sa iau cauciucuri cu un talon 45 sau 50.
                  Mai am la exterior de vopsit barele, dar sa vedem cand, probabil cand ma voi hotara sa fac poze pentru casco. Cand voi face asta, va trebui sa vopsesc mai multe elemente si e costisitor.
                  La interior, vreau sa vopsesc poate luna asta fetele de usi si sper vara asta sa fac plafonul alta culoare.
                  La motor, mai am de schimbat distributia (o am de cateva luni in casa), dar inca nu sunt hotarat cand sa fac asta. As mai vrea eu sa maresc cumva puterea, insa nimic nu e pe placul meu (daca ar fi dupa mintea mea, ar fi fost turbo masina, dar ratiunea depaseste imaginatia si mai ales, bugetul).


                  Mai e cate ceva de facut, dar sa vedem cum stau cu banii (devin o problema mai mare decat sotia).

                  Cam astea ar fi. Ce sa mai zic, drumuri bune tuturor si aveti grija sa nu va zgarie vreun dobitoc masina prin parcare !
                  sigpic

                  Comment


                  • cu gentile albe ce ai facut? le-ai vandut? cu cat?

                    Comment


                    • Genti nu am decat de bagaje

                      In schimb, jantele Dezent N le-am vandut acum un an, au fost si pe un Logan rosu in club, acum nu stiu unde au ajuns.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pus elementul central. Aranjat bara.

                        Va urma..
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • Si uite asa ai aranjat oficial si bara fata .Sper ca nu il faci alb ca strici tot aspectul.
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • Puzzle complet! Felicitari pentru achizitie!
                            MiNnRuZ

                            Comment


                            • Jantele s-au vandut.

                              Acum, nu stiu sigur ce sa iau: sa caut ceva usor pe 15", maxim 16" in mai multe spite, sau sa iau ceva 9J fata-spate?
                              sigpic

                              Comment


                              • 15" spitate si usoare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google