Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca e poza la caterinca aia si vrea sa faca misto de noi. Ar fi culmea sa fi ajuns la prostiile alea de roti). Nu cred pana nu vad pe masina.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • corpul ala clapeta era super. si acum imi pare rau dupa el.
      Last edited by razvanamza; 27 January 2013, 08:34.

      Comment




      • Într-adevăr, nu sunt alea jantele și nici dimensiunile. Ca sa nu îmi dea Miu ignore pe mess, pun poze cu jantele
        Sunt OZ Crono HT, 7x16. Le-am luat cu anvelope de iarna 205/55 (care se vor vinde cu 30ron/bucata) și am cumpărat și anvelope 195/45/16, ajungând cu transport cu tot pe la 350 euro.
        Jantele le-am luat din Pitești, la fel și cauciucurile. Am parcurs 640 km, consum 6.4%, în condiții de iarna (mi se pare un consum bun având în vedere ca vreo 200 de km am mers cu un vânt teribil în fata) -> județul pe care nu trebuie sa-l tranzitați iarna: Buzău (vreo 20-25 de km am mers cu 40km/h, dimineața, la ora 8 - nici un utilaj de deszăpezire nu trecuse pe acel drum național).



        @lau911, ai știut tu ceva, dar nu tot. Superturismo alea erau într-o stare deplorabila (vopsea sărite, spițe lovite, o janta strâmba), cu toate ca anvelopele erau aproape noi.

        @Alex_Miu Știam eu că-ți plac jantele

        @Cosmin_Ruz nu vezi ma

        @mihai.85 Nu știu unde exact în Caragiale, probabil ca la popas (am oprit după vreo 7 ore de mers sa mâncam - mai aveam puțin și ajungeam acasă și noi nu mâncaserăm) Eu nu te-am văzut, trebuia sa ma faci cumva atent.

        @aleXpeed știai tu ce știai.


        PS: sunt foarte murdare pentru ca le-am luat direct de pe masina omului.

        PS2: am facut in graba si 2 poze la gheata de pe masina - era mai rau aseara, da' e mai cald in garaj si a mai cazut
        Attached Files
        Last edited by iamagi; 27 January 2013, 11:23.
        sigpic

        Comment


        • Asa mai da.Sper ca vor veni frumusel pe masina.
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • Nu la fel de frumos ca Dezent-urile dar vor arata frumusel
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • Eram sigur. N-avea cum sa dai 350 de euro pe tampeniile alea, prea suspect pretul si alegerea).

              Astea albe imi plac, sunt colantate alb)))?
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • @Alex_Miu si eu sper
                @lau911 tu si asta de deasupra ta ce imi faceti zile negre cu alea
                @aleXpeed ie vocsite la shpray.
                sigpic

                Comment


                • Am trecut la a doua echipare de iarna.. OaZele cu anvelopele lor, 205/55 - mai inalte cu 2 cm fata de ce aveam eu pe fata. Imi place ca acum nu mai e loc sub aripa, dar la vara voi pune 195/45. Prefer sa fie mai joasa.

                  Iar jegul de pe ea... se vede in poza strada pe care locuiesc..
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • se vad frumos pe masina.
                    sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                    • Lasa tuningul si asfalteaza strada .Vin bine jantele.
                      sigpic

                      IL 1 3 MIU

                      Comment


                      • uau, v-ati vorbit numai loganuri albe pe strada ta...io zic sa face-ti cheta pentru asfaltare...jantele sunt mai mult ca potrivite.
                        "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                        Comment


                        • @Alex_Miu cand vii, imi dai o mana de ajutor si aia e.
                          @emylogan, de fapt, sunt 6 albe si ciudat e ca nu ne-am vorbit deloc, doar ne-am inspirat din curtea vecinului .
                          sigpic

                          Comment


                          • Dupa un drum mai denivelat, ipoteza mea a fost confirmata - cauciucurile sunt prea mari, ating in aripi. Se auzeau la denivelari cum atingeau rotile pe fata.

                            Momentan ramane in configuratia asta. Presupun ca nu o sa se intample vreo trasnaie, nu? Prin martie-aprilie voi trece la configuratia de vara.
                            sigpic

                            Comment


                            • Nu se intampla bre nimic, isi va face loc si adios...
                              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                              Comment


                              • imi place mult pana acum, dar parca ar mai trebui ceva... nu stiu ce, o folie pe geamuri (macar usor inchisa daca cea neagra nu-ti place), un eleron de luneta, poate niste praguri, parca si elementul ala central vopsit alb sau colantat alb (parca ai prea mult negru in botul masinii). cu alte anvelope (205/50/16 sau 195/55/16) o sa fie super. tu stii cel mai bine cum iti place. spor in ceea ce ti-ai propus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google