Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ohoho! frumos foc loganul! drum bun&distractie placuta! sarbatori cu bine!
    MiNnRuZ

    Comment


    • Frumoasa ! Sa o stapanesti sanatios si fara evenimente de nici un fel ;)

      Da-mi si mie un P.m. ...cat a costat eleron-ul ?
      Last edited by PH-16-GMC; 18 April 2009, 14:31. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Multumesc tuturor pentru urari!

        Eleronul a costat 130 ron (luat de la un baiat de pe forum).


        Am venit astazi si acasa.


        A fost un paste deosebit. Drumul (dus-intors) a fost cam 603 km si am avut un consum mediu la 5.7 (la dus a iesit 5.7, la intors nu am mai resetat dar s-a pastrat). Viteza media a fost in jur de 65 km/h, ca am prins aglomeratie la ploiesti si un accident. Am facut 4 opriri la dus si 4 la intors. (vedeti pozele).

        Acum, cine are numarul: AG xx SIL? Am vazut aceasta masina, trecand pe langa mine, la o benzinarie abandonata la sahateni parca (sau adanca).

        Prelungirea sta foarte bine acolo, am atins-o doar intr-un loc (cand am ajuns la destinatie) am intrat intr-un sant mare si am atins-o, dar fara miscare.

        Masina nu s-a mai cunoscut ca fiind spalata inca dupa ce am trecut de buzau ( gaze atat de multe, inca era pistruiata). Pana la Buzau, pot sa spun ca am fost depasit doar de... AUDI!

        In sfarsit a recunoscut si sotia ca e buna remaparea (trage cu a 4-a in pante de rupe!)


        Scuze pentru calitatea unor poze, dar au fost facute in graba mare. Sunt poze doar la opririle facute.



        Probleme aparute: imi transpira ambele faruri iar. Si transpira rau! Acu am putina apa in ele.
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • @iamagi de unde ai luat acea prelungire (sau din ce este facuta)?
          ONLY GOD CAN JUDGE ME
          http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

          Comment


          • hihi... am ajuns vedete cu prelungirea mea )

            nu zic :P sa am doar eu :P



            glumeam.

            deci e cornier luat din praktiker cu 18 ron la 2m. trebuie sa tai putin din el. e ceva de munca la 'crestat' sa zic asa, ca sa il poti indoi.
            e plastic. iti zic ca e muult mai rezistent decat fibra de la prelungiri, caci am atins intr-un sant cu ea, si nici macar nu e julita. nu se misca nu nimic.
            sigpic

            Comment


            • Astazi a inceput sa clipoceasca un led la angel-eyes. De aceea, le voi da jos, voi scapa de acea aburire, voi inlocui becul cu pricina cu altul mai bun, si le voi vinde: pret de vanzare: 200 lei DOAR pentru Logan Club.


              Si am vazut si logan alb cu bara de mcv care arata ca in poza. Acu ce ziceti sa pastrez asa cum e bara mea si sa o fac gen BFF, sau sa ii pun mcv?
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Crezi ca e o solutie?
                Eu zic ca modelul de faruri dau bine pe masina1
                In ceea ce priveste lumina pe timp de noapte, intradevar, fara xanoane e cam naspa1
                Acuma , na, nu decizi, dar parerea mea e ca vin misto pe masina!
                aham......Restul e LOGAN


                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                Comment


                • pune-i bara de mcv...zic eu.poate ma bag eu la faruri. mai vorbim.
                  MiNnRuZ

                  Comment


                  • @ sibianul, stiu ca dau ff bine pe masina. aveam in plan sa ii cumpar si xenon, dadeam 250 pe el, faza era sa le vand pe cele originale, si chiar aveam cumparator, de pe dacia club. dar acu, le voi da jos, le sterg iar, le lipesc, vad cu ce merge inlocuit acela, si duse. apoi, cu banii, vedem ce facem... cine stie, bara de mcv inca ma asteapta.


                    chiar imi pare rau de ele, dar am fost demoralizat acu.

                    @cosmin_ruz, daca le vrei imi zici, ca daca le desfacem, la tine ar veni frumos negre.
                    sigpic

                    Comment


                    • da. poate ne bagam sa le vopsim.
                      MiNnRuZ

                      Comment


                      • surpriza supriza. nu se mai vand.

                        sa vedem, care ghiceste ce le-am facut cu marius astazi/?

                        poza mai tarziu, daca ghiciti.
                        sigpic

                        Comment


                        • ai dat ci ciocanul in ele? lasa ca o sa vada toata lumea maine
                          sigpic

                          Comment


                          • Maine nu vin :P.

                            Gresit. Uite mai jos. Marius stie cel mai bine. Sa zica el povestea.


                            Expresia: far negru spune ceva?

                            Scuze pentru poze, sunt facute de baiat, unele din timpul lucrarii, altele facute acum.


                            Maine altele clare.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • chin fratilor.. mare chin!!!! dar a meritat.. s-a schimbat de tot botul masinii .. si cred ca am scapat in sfarsit si de "abureala", s-a schimbat si ledul cu pricina.

                              va recomand sa vi le schimbati pe toate cu prima ocazie.. ca sunt de foarte proasta calitate si in scurt timp or sa se arda sau sa clipoceasca

                              Comment


                              • deci, sa fie clar:
                                - abureala nu era din cauza farului (am descoperit asta dupa ce le-am pus iar pe masina - vopsite - cand se abureau din nou) ci de la becul de la pozitie, care avea vasilina pe l, iar cand se incingea dadea fum.
                                - am desfacut ambele faruri, le-am vosit (stie marius - cica sunt asa din fabrica), le-am vopsit

                                Imi pare rau ca nu am schimbat toate ledurile, dar e fff mult de munca, deci pe alta data.

                                Foarte multumit de cum arata acum, maine fac si poze.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google