Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deci confirmi ca axa e la el? ca filcoru stiu sigur unde e

    Comment


    • si-a luat 2 axe chiar!
      AG 16 Y M A

      Comment


      • @CGK: a luat-o azi la sfert, i-am bagat asa 6 contacte inainte ca sa fiu sigur ca nu e nevoie sa te sun)).


        Nici nu stiti cat am ras de ceea ce s-a scris pe-aici)))!! Axe am, doua, Alin are dreptate, o axa din fabrica pe 1.4 iar cealalta axa se afla din fabrica pe dci, ba chiar am si turbo + intercooler, dracia dracu'...pe dci.

        Acum trei zile masina a implinit 5 ani de cand a fost fabricata iar astazi a implinit 5 ani de cand am luat-o de la dealer...ce amintiri. Drept urmare, a primit o completare a uleiului de la servo-directie cu Mobil ATF 220 (atentie, e cu o-ul rosu, aviz filcorului ) de la magazinu' de la nea' Gigel ca se poarta, facea nasol directia ca sunet cam de 3 ani si nu stiam de ce, ca pe timp de zi nu vedeam nivelul pana acum doua saptamani cand am bagat lanterna la borcanel si m-am speriat, era cu 0.5 cm sub minim, acum am directie de S-Klasse, mai usoara, fara bazaieli ca inainte si-am mai castigat ceva putere bruta din uleiu' servo-directie, trebuie sa recunosc ca acum este mai grea dar cum spuneam o-ul rosu face toti banii. In rest, am pus cateva poze sa vedeti masina frumoasa dupa fix o luna de nebagat in seama de catre proprietar (de ciuda asa sa vad cum o sa arate) si sper sa va creeze o impresie buna, v-am zis ca au crescut si vietuitoare pe masina mea, am avut grija sa nu le omor, iar de tras, imi place la nebunie cum merge.
        Attached Files
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Ar fi bine sa schimbi de tot uleiul de servo, ca daca ai mers asa sub nivel, sa nu aibe span...
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • donez eu juma' de bidon daca vrei habar n-am de care. da' stiu ca intra fix 1L.

            Comment


            • ce tot o vaiti atata,arata foarte bine chiar daca a stat linistita multa vreme,imi plac discurile de frana si ca tot a fost ziua ei,un sincer la multi ani!

              Comment


              • hai cu niste poze, cu masina curata ! ...

                ca vb aia daca tot a fost ziua ei ! iti urez sa faci de 10 ori mai multi km cat ai acuma si sa te plimbe fara probleme !
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • Originally posted by aleXpeed View Post

                  Acum trei zile masina a implinit 5 ani de cand a
                  haha:>la multi km de acu incolo fara probleme
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • Pai in bidonul de servo cred ca am turnat cam un capacel de ulei sa zic, infim.., ma mai uit maine la nivel, poate nu se scursese in instalatie, cert e ca s-a simtit o diferenta dupa. Mi-a spus si tata ca a mai completat el in trecut, deci nu e original uleiul), e bine, e "innoit" progresiv.

                    Multumesc frumos de urari, ce ciudat e sa fie ziua unei masini, maine o spal si o pun sa faca sport nocturn).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Originally posted by aleXpeed View Post
                      o pun sa faca sport nocturn).
                      vezi ca maine nu vreau sa aud laude caa.......stii uh...
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • Poza 3 si ultima lasa de dorit...Pai asa ti-am zis eu ca trebuie sa arate o masina frumoasa?Cand ii pui in evidenta partile urate...offf cine stie ce animal a urinat pe acolo )))))))
                        Sau daca a fost om?)Bafta maine la spalare

                        Comment


                        • te-ai tinut de cuvant nu ai glumit, ai pus-o la sport nocturn.
                          care a fost rezultatul cu a 2 solenza?da si tu un semn cand mai iesi
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...am-t11058.html

                          Comment


                          • ma ram-ule sa nu ziceti nimic pe unde va duceti.
                            on. lasa tinerete ca abia ai incalzit`o azi ...

                            Comment


                            • Trage pe dracu' sa moara, am plecare varza de tot, imi patina si din 3000 de ture de pe loc, pe capitolu' performanta s-a terminat, asa ramane, imi iau teapa daca mai imbunatatesc ceva, castig muuult prea putin pentru cat costa, ma trag in jos greutatile alea... + in seara asta mi s-a dezlipit o litza de la un led de la geamul dreapta fata si am vrut sa vad ce are, intr-adevar era dezlipit, pun eu butonul inapoi, iesise nitel fum si aia a fost, cred ca s-a ars butonul pe functia de ridicare geam, trebuie sa schimb butonul ca nu mai urca geamul in sus, doar coboara, l-am inchis cu celalalt buton.

                              Azi i-am pus un set de pozitii portocalii (nu stiu cat le voi tine) si am schimbat filtrul de aer. Astept sa fac jantele la anu' si in rest ramane asa.. detalii pe topicul de linii.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • La vanzare cu ea, ce nu-ti e clar?)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google