Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ba da, ala e

    Comment


    • mai vine de 2 ori si ajunge 1000 masina

      Comment


      • Originally posted by cos_min_i View Post
        Nu, dar ai o diferenta de 15 cp ... constructiva sa zicem ... sincer nu poti scoate performante cu gaz si AC
        Am mai zis si o mai zic,din moment ce te apuci sa bagi bani intr-un motor stiind ca ai AC trebuie sa constientizezi ca te v-a trage putin in jos,totusi nu cred ca e o pierdere foarte mare.Eu vad asta mai mult ca o scuza,daca masina trage,trage si cu AC si fara.
        sigpic

        IL 1 3 MIU

        Comment


        • putea oricand sa faca conversia la 1.6. am mai aflat de diverse masini ce au deja modificarea (clio, solenza), unele poate anterior converisiei mele. cu ceea ce avea, deja putea sa se uite urat la 16v.

          Comment


          • eu zic ca nu putea

            Comment


            • Plus de asta, cu pretentiile mele, si daca o fac 1.6 tot nu rezolv absolut nimic... niciodata nu va fi violenta pe a 1-a si a 2-a (sa plece in burn asa..) ca alte rable facute pentru fuga. Ma refer tractiune fata.

              Am incercat sa vad cat se poate, n-am fost multumit, o fac standard. Estetica si alte alea nu ma pasioneaza deloc. Din partea mea sa arate standard si sa aiba 5000 V12 sub capota.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • daca nu aveai aer si gaz, daca aveai niste roti pe 15 incalatate cu 195 55 rezultatul era altul.
                si oricum masina nu "tragea" cum iti doresti tu

                Comment


                • N-ai ma ce sa faci cu junghiul asta mic. La cos, si ia ceva turbo, sau aspirat, dar pe la 200 ponei. Ce e sub, nu te satisface. Ma rog, nici aia 200 nu vor fi de ajuns mai tarziu, dar e un punct de inceput.

                  Comment


                  • Originally posted by aleXpeed View Post
                    Toate la timpul lor, nu vreau sa-mi risc din bani pana nu ma vad iar cu permisul...

                    ..na' de-aici alta racheta sa mori de nervi) http://www.autovit.ro/fiat-brava-C24058884.html
                    Ce faci ma aduni toate cotoarbele de pe net acum?Parca ziceai ca iti iei ceva mai nou dupa 2000 an de fabricatie.Sau daca fuge tare nu mai conteaza ca scoti picioarele prin podea ca e mancata de rugina?
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • ie grele miule , a si zis omu` ca loganu` il tine pentru deplasari , AC , mare , ciumegarii si isi ia una sa fuga , doar sa fuga..

                      Comment


                      • Pana si taicamiu ala convins cu mersul in a 5-a la 100 si cu accelerari progresive ma incurajeaza sa-mi iau una de "batut joc" si sa o tin pe asta de "buna".

                        Mi-e ca daca vand Loganul si iau un Bertone, daca iau bataie de la Reno' 5 Turbo sau un urs 325 ii dau foc...

                        Loganul nu se vinde. Caut o "rabla" mica, usoara, turbo-benzinara si care standard bate din start Golf 5 GTI la 400m. Mai e pana atunci, mai intai sa recuperez permisul si vad si cu ce bani raman. Am gasit alta racheta mica turbo la 1000 de euro, apar ca ciupercile dupa ploaie, nu ma grabesc pana nu am carnetul, e timp.

                        Din partea mea, sa am 4 tevi, volan, 4 roti, motor si scaun si daca bat Lamborghini sunt fericit, aia e ideea, nu ma intereseaza aspectul-vechimea cand vine vorba de sprint.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • ia-ti motor, mai pui 4 roti de tricicleta pe laterale si iti faci autovehicul cu 6 roti
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Asa am ajuns sa fac masina stock)))))))... Vizionare placuta!

                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Hahahaha )

                              Ti-a venit mintea la cap,da nu prea!! )))
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • aceeasi reactie o ai si tu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google