Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tiit tiit tiit umilinta nu inteleg ce wtf mai astepti

    ai facut filmuletul ?

    Comment


    • Asta se face cu masina cand esti tanar ......


      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • unora le mai trece. dar daca vrei drumuri drepte musai ne mai gasim 1-2 nebuni.

        Comment


        • salut aleXpeed, in primul rand vreau sa te felicit ptr masina , ... am stat de vorba cu Tudor si i-am cerut ajutorul referitor la ce jante ar merge pe masina mea, cele care mi le-a recomandat imi plac, mi-a spus modelul ( borbet t 9j ),insa problema e ca nu ma pricep ce sa caut...ma refer la masuri...in situatia in care vreau sa-i pun si arcuri H&R, iar ptr asta el mi-a recomandat sa iti cer tie o parere...pun aici 2 poze care el mi le-a facut...
          Attached Files
          http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

          Comment


          • Ia-ti Borbet T latime 9J toate 4 cu diametru de 16" si anvelope 215/40/16 si va arata foarte bine masinuta ta.

            Mai devreme am dat o tura cu gazul.. 30-30-40-60-50-40 km/h pana la pasaj la Unirii cand am injurat de estetica, mersul cu 40 la ora, sare-n aer cartieru' si alte cele, am trecut pe benzina si i-am dat o blana. Este o masina extrem extrem de trista si monotona. Pe decelerare e super silentioasa iar de tras, este o gluma foarte buna masina. Asa ca am venit repede acasa, am parcat-o si iar am injurat Loganul 1.4, nu mai poate neam.

            Cum zboara RS-urile pe Magheru, ce agile sunt...

            Poate vand jantele ca merg prea prea incet. Ma depasesc si autobuzele.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • parca iti pare rau ca ai facut o stock ...

              cand ai facut modificarile le ai facut in timp si pe rand si nu ai simtit nimic....acum ai facut o stock brusc dintr o data si te a lovit. o simti din plin ca nu trage

              Comment


              • alex mss pentru sfatul in leg cu jantele P.S. si ale tale sunt foarte frumoase, sa le rulezi fara pene
                http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

                Comment


                • mergi drace incet ca iar era mcv-ul cu radarul pe brancoveanu dupa lamotesti, si ieri erau tot acolo la post. Chiar era sa ma iau cu un sandel de 1.6 in care era un baiat tanar si mi-a taiat calea ca mergeam in frana de motor asteptand sa se puna verde dar am zis lasa ca e mcv si uite ca era :d

                  Comment


                  • Spedule te sustin
                    Si mie imi place enorm loganul 1.2 cat sta parcat si imi intra gandurile (euro 5, nou, km putini, nu am turbina sa se defecteze, un motor fiabil, garantie).
                    Dar cand mergi la drum si vezi una nervoasa, si te gandesti ca puteai sa o ai in aceeasi bani pe care i-ai dat pe Logan...
                    Un prieten si-a luat o Jetta tdi cu 80.000km la 7000euro inmatriculata, si masina nu are nici o problema are toate la zi, a fost cumparata de la noi de la reprezentanta.
                    Apoi nu mai zic ca Loganul Laureate era 8450+vopseaua = peste 8600euro, iar la 8000-8500 gasesc Golf 5 GTI in 4 usi, cutie manuala cu 100.000km din +07.
                    Momente triste
                    Sti ce sa iti cumperi ?
                    Un saxo vts sau 106 GTi

                    Uitasem sa mentionez consumul mic si taxele foarte mici.
                    Last edited by CSH; 29 June 2012, 09:06. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • da, vrei golf gti/passat, si cand e vorba de bagat bani in ea , o vinzi sau o lasi in fatza blocului, ca deh, n`ai bani de benzina/motorina sau de piese pt revizii
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • Banii nu sunt o problema. Este acelasi lucru. Si Loganul 1.6 tot benzina consuma, doar cu 2 litrii in minus fata de un GTI.

                        Comment


                        • cu 2 litri la mers 50 legal nu ? si iti iei gti si mergi cu 40 prin oras, si 90-100 in afara ? te mananca rau , cand stii ca ai ceva caiuti sub capota. Si daca banii daca nu sunt o problema de ce ai ales dacia si in special 1.2 ?

                          Alex, ma scuzi ca sunt off topic
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • Originally posted by alessandro View Post
                            .............................acum ai facut o stock brusc dintr o data si te a lovit. o simti din plin ca nu trage
                            Pai da...ca nu s-a mai urcat la una una stock sa vada cum trage, s-a batut cu balauri si i s-a parut ca nu trage...

                            Recomand chiar si cu o remapare nevinovata facuta, din cand in cand sa va urcati la volan la una stock...face bine la psihic.

                            Nu o data am spus ca ii dau foc, dar cand mai trec la una stock se schimba situatia.
                            Tu Alex ( Alessandro) stii (barem din deapta) cum trage utilaju meu, nu e nici racheta nici cazatura.

                            Comment


                            • Golanul asta nu este chiar stoc. Mai are el ceva ramasite de tuning prin el.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Viteza asta oricum e un om foarte nehotarat,niciodata nu a stiut ce vrea plus ca viseaza sa castige foarte usor zeci de cai putere dintr-un motor aspirat de cilindree mica.Sunt multe detalii care fac diferenta intre masini cu acelas motor pe care nu le-a luat in calcul gen admisie,bujii,fise bujii,soft care in cazul axei conteaza foarte mult,am vazut asta pe pielea mea.Concluzia mea...s-a enervat degeaba,a tras concluzia ca masina nu trage si a renuntat inainte de a pune toate ingredientele din reteta de succes ;) .
                                Last edited by Alex_MIU; 29 June 2012, 23:09.
                                sigpic

                                IL 1 3 MIU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google