Loganul Meu N I D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loganul Meu N I D

    sunt de ceva timp si nu mi-am postat si eu masina cum se face pe aici ,un logan laureate plus 1.4mpi fabricatie 2006 ,pana acum am doar 24000km ,vreau sa ii pun in viitorul apropiat niste jenti si sa schimb casetofonul si boxele .numai bine
    Attached Files

  • #2
    Salut.

    Incep cu ce imi place: ai portbagajul facut clean, din cate am vazut eu (ii sta foarte bine), ai vopsit integral masina si ii sta foarte frumos.

    nu imi place cromul de pe oglinzi (nu e de logan) nici cel de pe manere (scapa de el)

    sincer, masinuta arata frumos, dar i-ar trebui niste imbunatatiri de look:
    -niste stopuri negre ar fi frumoase pe ea
    -jentile stau foarte bine (Ceva pe negreu) - cu ocazia asta scapi de capacele alea (se vad mai frumos originalele)
    -poate un chiptuning sau o suspensie te-ar aranja

    sa ai grija de ea sanatos. multi kilometri fara probleme. numai bine!
    sigpic

    Comment


    • #3
      Masina este frumoasa dar asa cum a zis si colegul scapa de cromul ala de pe masina (daca vrei gusturile nu se discuta).

      Niste jante pe 17' si totul e ok. A si niste stopuri fumurii ar mai merge si jantele argintii nu negre.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • #4
        Salutare. Pe langa toate cele spuse de colegi as mai adauga schimbarea tipsului cu ceva putin mai gros !
        Numai bine ,
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos!
          Cromul de pe oglinzi, manere, aeratoare si suportii de numere nu arata deloc bine, mai bine le vopseai in culoarea caroseriei, daca tot vroiai o schimbare.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            chestiile de crom pot sa spun ca nu imi placeau deloc ,insa am vazut loganul ala elia parca se numea si mi-a placut cum aratau de aia am pus ,insa oglinzile cu prima oprire in service le dau jos si le vopsesc in culoarea caroseriei ,de suspensii nu am bani ,poate pe vara ,insa de jante mi-am pus in gand pana in martie sa imi iau ceva .va multumesc de sfaturi si numai bine

            tips-ul e facut de tata ,insa ma bate gandul la o toba de inox ,dar nu sunt sigur deoarece am auzit ca face cam mult zgomot in interior
            Last edited by danutzu; 5 February 2009, 13:38. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Frumoasa masina imi plac husele si cum arata portbagajul clean.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Thejock3r View Post
                Salutare. Pe langa toate cele spuse de colegi as mai adauga schimbarea tipsului cu ceva putin mai gros !
                Numai bine ,
                Nu cu unul mai gros..direct cu o toba sport
                Danutz..cauta o toba cu silencer..nu o sa ai prob la drum lung.
                succes

                Comment


                • #9
                  Salut danutzu, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute; stai cumva in spate la V 86 pe sebastian ? ca eu prin sebastian lucrez la o firma de net si o vad mereu in spatele blocului; arata marfa cu crom asa la culoarea ei bafta la tuning.

                  Comment


                  • #10
                    da stau in zona ,acolo parchez mereu masina ;) ,azi mi-am montat si eu stopurile de la baietii din piatra neamt ,urmeaza farurile zilele urmatoare ,dupa ce montez o sa pun si poze .numai bine

                    Comment


                    • #11
                      am montat si eu farurile si stopurile ,nu a mers sa pun poze ,voi mai incerca ,e o singura problema farul din stanga se cam abureste si nu am idee de ce daca stiti help me ,mai vreau sa fac ceva sa modific putin bara din fata sa scot sigla si sa fac o prelungire de capota ,dupa care sa ii pun plasa din aceea neagra ,daca stiti pe cineva care face asa ceva in bucuresti sa imi spuneti si mie . va doresc o zi cat mai buna

                      Comment


                      • #12
                        poza

                        in sfarsit am reusit sa pun o poza
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Si mie tot farul din stanga mi se abureste :|

                          Prelungirea aia de capota... cred ca te ajunge mult. Mai degraba, cumperi direct un kit de la pilot sau o tunaresti pe barile stock. Faci tot posibilul sa le modifici, fara a cumpara altele ;)

                          asta e ideea mea
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Prelungirea capotei te duce in jur de 2 mil jumate numai aia,despre grila nu stiu nimic. Ar merge sa pui pe pozitie leduri albastre sau albe ca da mai bine decat cu galben.
                            1 point 6 litre 8 vsigpic

                            Comment


                            • #15
                              asa ma gandeam si eu sa schimb becurile da electricianu care mi le-a montat mi-a spus ca se ard foarte repede astea albe etc si de aia nu le-am schimbat si ca merg mai bine asa ca si proiectoarele au lumina aia galbena ,stii unde pot face prelungirea aia de capota ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google