Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu zic ca se poate si asa dar jantele sa fie pe 18"..modulare desigur
    Team CSR[/FONT]

    execut sisteme audio profesionale,body kit-uri custom tel:0757709912

    Comment


    • Originally posted by Eu4yas View Post
      Daca vrei sa atingi acel fitment masina ta va rascheta probabil totul pe jos. Asa ca ma gandesc ca vei avea nevoie de minim o reglabila ori airride.
      Are reglabila KW, deci se poate.
      sigpic

      Comment


      • Jantele sunt tare frumoase dar nu merg deloc cu acest stil. Jantele astea merg pe un stil cat mai curat .... "clean style"
        Asta este doar strict parerea mea

        Numai bine!
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • Originally posted by Eu4yas View Post
          Daca vrei sa atingi acel fitment masina ta va rascheta probabil totul pe jos. Asa ca ma gandesc ca vei avea nevoie de minim o reglabila ori airride.
          Da sunt invatat deja ca nimic nu se poate si nu se potriveste la masina mea, dar am demonstrat si voi demonstra in continuare ca ori ce vreau eu se poate...............
          Nici reglabila nu se putea pune, dar eu am pus KW................
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • Dau prea bine jantele. Cel putin din VT arata bestial!

            Comment


            • Originally posted by FastFurious View Post
              Da sunt invatat deja ca nimic nu se poate si nu se potriveste la masina mea, dar am demonstrat si voi demonstra in continuare ca ori ce vreau eu se poate...............
              Nici reglabila nu se putea pune, dar eu am pus KW................
              Eu nu am spus ca nu se potriveste nimic, daca ai reglabila KW, foarte bine, este un lucru de calitate.
              Am unele dubii in schimb cum ca iti va fi greu sa mergi cu ea prin zapezi. Poate cum spune userul ufo, cu un 18", ceva in genul.
              In fine, ca sa atingi acel fitment, ai de lucru ceva.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Acum am pe masina jante cu 8J si ET 35 fata si ET 35 cu flanse de 35 mm deci ET 0 pe spate cu cauciucuri 205/45/17.Cu jante cu 9J si ET 15-20 sau 25 si cu reglaj din suspensie ajung fara probleme la un fitment perfect cu care sa pot si circula pe sosele.Iarna daca este nevoie o ridic maxim,dar am alternativa cu ce sa circul asa ca nu imi fac probleme.
                "Eu4yas" nu de tine am zis, am vorbit la general despre ce sa mai spus ca nu se poate la masina mea,dar totusi sa putut.
                Last edited by FastFurious; 1 November 2013, 18:00.
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Originally posted by FastFurious View Post
                  Oare cum arata asa???
                  Baga mare cu un set de modulare pe 18" ca o completeaza perfect! Eventual oglinzi de Prestige.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • Frustrarea si ingamfarea la ea acasa... Cum spune cineva ceva care nu e tocmai pe placul tau, cum te trenformi in arici si intepi pe toata lumea... In resc, ce sa zic..., foarte tare masina ta...;)
                    LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by sdc290605 View Post
                      Frustrarea si ingamfarea la ea acasa... Cum spune cineva ceva care nu e tocmai pe placul tau, cum te trenformi in arici si intepi pe toata lumea... In resc, ce sa zic..., foarte tare masina ta...;)
                      Ce frustrare???Chiar vorbesti aiurea,nu ma eticheta fara sa ma cunosti......intreaba pe cei care ma cunosc cat de ingamfat sunt.
                      Nu intep pe nimeni,vorbesc doar realitatea.........daca dai paginile topik-ului o sa vezi cat sa comentat si sa spus ca nu se poate monta suspensie pe masina mea,dar suspensia sa montat in ciuda "a tot cunoscatorilor" care au comentat tot timpul contra..........
                      sigpicFast&Furious
                      Team CSR
                      Logan Club CLUJ

                      Comment


                      • Oricine stie ca se poate monta KW, H&R, EIBACH etc pe Dacia Logan! Probabil omul s-a referit ca daca pui si reglabila o sa atingi cu spolier-ul ala dar nu cred ca s-a referit la altceva.

                        Eu barami sunt sincer si spun lucrurilor pe nume:
                        Bara fata nu imi place nici sa ma tai ( parerile nu se discuta dar de asta este forum sa discutam ) in schimb bara spate imi place tare mult. La praguri daca ai lucra, nu stiu ceva mai finut
                        La bara fata nu-mi place strict partea de sus V-ul acela atat , in rest arata tare bine dar acolo ar trebui sa mai lucrezi
                        Eleronul ala nu-mi place iar nici sa ma tai
                        Si de jante ma leg iar ma repet in fine nu merg pe acest stil abordat de tine. Merg jante motorsport ceva de la OZ de exemplu.

                        Apreciez mult ca ai grija de masinuta!
                        Sper sa nu fie cu suparare , eu am scris strict de masina nu ca am eu ceva cu tine ... nici nu ne cunoastem

                        Numai bine iti doresc!
                        Last edited by Christnacht; 2 November 2013, 14:21.
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • Jante motorsport sa fie unde trebuie (la marginea aripii) stiu doar ATS DTM 9J, in rest.. Distantieri de 40mm cel putin. Sau modulare, cum e in VT, cat mai late.

                          Suspensia e ridicata la maxim, nu? Altfel nu imi explic de ce e asa inalta de spate.

                          Andrei
                          sigpic

                          Comment


                          • Sunt rabdator si constient ca o sa gasesc jantele potrivite.Prioritatea zero este acum update-ul la turbo care din lipsa de timp se tot amana chiar daca totul este pregatit si trebuie doar montat pe masina.
                            O sa urmeze alte jante apoi cu minim 9 J si sigur o sa fie si un fitment de invidiat.
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • Originally posted by Christnacht View Post
                              Oricine stie ca se poate monta KW, H&R, EIBACH etc pe Dacia Logan! Probabil omul s-a referit ca daca pui si reglabila o sa atingi cu spolier-ul ala dar nu cred ca s-a referit la altceva.

                              Eu barami sunt sincer si spun lucrurilor pe nume:
                              Bara fata nu imi place nici sa ma tai ( parerile nu se discuta dar de asta este forum sa discutam ) in schimb bara spate imi place tare mult. La praguri daca ai lucra, nu stiu ceva mai finut
                              La bara fata nu-mi place strict partea de sus V-ul acela atat , in rest arata tare bine dar acolo ar trebui sa mai lucrezi
                              Eleronul ala nu-mi place iar nici sa ma tai
                              Si de jante ma leg iar ma repet in fine nu merg pe acest stil abordat de tine. Merg jante motorsport ceva de la OZ de exemplu.

                              Apreciez mult ca ai grija de masinuta!
                              Sper sa nu fie cu suparare , eu am scris strict de masina nu ca am eu ceva cu tine ... nici nu ne cunoastem

                              Numai bine iti doresc!
                              Felicitari pt post!!!

                              @Fast
                              Am sa dau paginile in urma, am sa ma uit cine a spus ca nu se poate pune reglabila pe masina ta, poate chiar eu, cine stie, dar, primul cu reglabila de aici cred ca a fost userul Bibi, daca bine imi aduc aminte, tot din Cluj.
                              El avea bare stock, era axat mai mult pe putere motor etc etc, dealtfel cred ca va si stiti...Imi aduc foarte bine aminte o poza de la el de pe thread cand de-abia se chinuia sa iasa/intre in propriul garaj cu ea lasata "blana".
                              Deci, ceea ce am scris eu si ceilalti colegi este simplu, tu ai reglabila, dar, este foarte dificil de atins fitmentul la janta + aripa, taman din cauza barilor.

                              Vei ajunge sa realizezi ca daca o lasi jos masina va sta in bare!

                              In fine, e lucrul tau, faci ce vrei cu el, dar poate iei in calcul si aceste posturi, dupa cum vezi, chiar sunt constructive.
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Eu4yas View Post
                                Felicitari pt post!!!

                                @Fast
                                Am sa dau paginile in urma, am sa ma uit cine a spus ca nu se poate pune reglabila pe masina ta, poate chiar eu, cine stie, dar, primul cu reglabila de aici cred ca a fost userul Bibi, daca bine imi aduc aminte, tot din Cluj.
                                El avea bare stock, era axat mai mult pe putere motor etc etc, dealtfel cred ca va si stiti...Imi aduc foarte bine aminte o poza de la el de pe thread cand de-abia se chinuia sa iasa/intre in propriul garaj cu ea lasata "blana".
                                Deci, ceea ce am scris eu si ceilalti colegi este simplu, tu ai reglabila, dar, este foarte dificil de atins fitmentul la janta + aripa, taman din cauza barilor.

                                Vei ajunge sa realizezi ca daca o lasi jos masina va sta in bare!

                                In fine, e lucrul tau, faci ce vrei cu el, dar poate iei in calcul si aceste posturi, dupa cum vezi, chiar sunt constructive.
                                Nu am avut in gand nici o data si nici pe viitor nu vreau sa cobor masina mai jos decat este acum, cand am vorbit de fitment m-am referit strict la "jocul" cu ET-ul pentru ca jantele sa fie perfecte la linie cu pasajele aripilor.Nu sunt adeptul stilului low si prefer sa circul cu masina cum imi place mai ales ca foarte curand o sa urmeze update-ul la turbo pentru care totul este pregatit deja.
                                Va legati toti de bari fara ca sa stiti ca barile si pragurile sunt aliniate si sunt cu 1 cm mai jos decat dunga pragului, cu jante cu ET-ul potrivit nu ma incurca barile sa o las mai jos, dar nu vreau sa o las mai jos.
                                sigpicFast&Furious
                                Team CSR
                                Logan Club CLUJ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google