Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare !!!
    Am constatat ca imi picura ulei pe la senzorul de presiune ulei ,montat in zona filtrului de ulei, dar acest senzor l-am schimbat in octombrie 2013.
    Am comandat senzor nou de uzina si sper sa se rezolve problema, dar as prefera sa stiu daca a mai intampinat cineva aceasta problema.
    Astept raspunsuri.
    Multumesc anticipat.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • Verifica să fie strâns bine și vezi în ce stare este garnitura de etanșare !
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • Am verificat este strans si garnitura nu se vede sa fie deteriorata, am comandat altul la Service Dacia in Turda si il schimb tot la ei , iar in caz de ceva sa se descurce in baza garantiei.Data trecuta cand l-am schimbat l-am cumparat eu din magazin ca fiind piesa de origine si nu l-am schimbat in Service la Dacia............
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • Intre timp, problema am rezolvat-o simplu, am schimbat senzorul care am constatat ca nu era original desi ambalajul era original la data achizitionarii.
          Motorul este din nou curat asa cum ii sta bine si masina la fel.
          Attached Files
          Last edited by FastFurious; 20 February 2014, 18:40.
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • Salutare !!!
            Stie cineva daca acest racord:http://www.pieseauto.ro/ceasuri-bord...516687916.html, se poate conecta in locul senzorului de presiune ulei langa filtrul de ulei si pe el sa conectez si senzorul de temperatura ulei?
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • Nimeni, nimic???
              Stie cineva daca acest racord:http://www.pieseauto.ro/ceasuri-bord...516687916.html, se poate conecta in locul senzorului de presiune ulei langa filtrul de ulei si pe el sa conectez si senzorul de temperatura ulei?
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • Nu inteleg nimic..............cred ca daca as posta ca mi-am lipit un stiker sau mi-am inmultit caii putere cu ajutorul braduletelor de la oglinda as fi mult mai repede indrumat cate sikere sau cati braduleti sa mai pun, dar daca am cerut 2 sfaturi practice nu recomanda nimeni nimic.............
                Cred ca este timpul sa ma gandesc la retragerea de pe forum,..............inca nu sunt sigur, dar cred ca asta va urma..............
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Te poti retrage linistit.E greu sa ceri detalii la cel care il vinde?
                  sigpic

                  IL 1 3 MIU

                  Comment


                  • Daca nu ti-a raspuns nimeni nu e panica,poate lumea nu stie..


                    Sub pretul la racord scrie asa:

                    Ai nelămuriri?
                    Întreabă vânzătorul


                    telefon
                    0748.405.954


                    Cat ti-a luat sa scrii pe forum, dadeai un telefon si erai lamurit.
                    Y!M: alexut.style

                    Comment


                    • Vanzatorul a furnizat toate detaliile, vroiam sa stiu daca incape sa fie montat pe Logan si daca pot monta 2 senzori (temperatura si presiune ulei)pe care sa ii citeasca...........
                      Last edited by 77sky; 27 February 2014, 15:52.
                      sigpicFast&Furious
                      Team CSR
                      Logan Club CLUJ

                      Comment


                      • Azi am avut norocul sa fiu oprit de RAR.........................si pentru a 3 oara cu vorba buna am trecut fara probleme de control, fara sa fiu amendat sau sa raman fara talon.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • felicitari ! nu esti singurul.
                          Can't touch this !

                          Comment


                          • Iti atragi antipatie pe zi ce trece, apoi te miri de ce nu ti se raspunde in momentul in care pui diverse intrebari.
                            Stilul tau de abordare pe acest forum si modul de exprimare lasa atat de mult de dorit incat am impresia ca multi dintre useri, efectiv s-au dezabonat de la threadul tau in conditiile in care masina ta este una speciala (buna sau rea, nu conteaza in ceea ce zic acum).

                            @Iancu Mic, de cand sunt eu pe forum cred ca am vazut in jurul a 5-6 moderatori care l-au indrumat sa nu apese butonul quote cand raspunde ultimului post, fara succes insa.
                            Last edited by 77sky; 27 February 2014, 15:54.
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Baieti, derulati in urma si vedeti ce simplu si politicos am intrebat si cu ce stil batjocoritor am primit raspuns si bine inteles ca am ripostat........
                              Nu are rost.......scuze de deranj...... ramaneti in lumea voastra, eu m-am descurcat tot timpul fara ajutorul celor care se dau importanti.
                              sigpicFast&Furious
                              Team CSR
                              Logan Club CLUJ

                              Comment


                              • O fi grea limba romana dar cu mentalitatea ta de om "matur" care spune ca "Cred ca este timpul sa ma gandesc la retragerea de pe forum" adica ceva de genul imi iau jucariile si plec e o mentalitate de copil cu varsta intre 5-10 ani. Crezi ca o sa ne asezam in genunchi sa te rugam sa nu te retragi ? Vorba lui MIU, te poti retrage linistit. Mi se pare ca ne privesti cam de sus cu vorbele astea, poate te crezi super important si ar trebui sa plangem ca te retragi tu de pe forum.


                                PS: Te poti retrage si fara sa ne anunti, nu trebuie neaparat sa scrii pe topic.
                                Y!M: alexut.style

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google