Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Totusi parerea mea e ca nu trebuia sa te superi ca nimeni nu ti-a raspuns la intrebarea postata. Oamenii nu au stiut, eu daca nu stiu un anumit lucru de ce sa ma bag ca musca in "tunelul" calului ?
    Eu daca pun maine o intrebare si daca nu mi se raspunde trebuie sa ma supar? Din contra prefer sa nu mi se raspunda decat sa citesc 100000 de pareri
    Ia legatura cu Dsign, Cosmin CGK etc.
    Cand vrei sa faci modificari ceva mai bine suni pe cineva decat sa , se scrie pe aici. La telefon altfel se intelege. Cand am mai comandat piese de la daciashop si nu stiam ceva anume il sunam pe Dsign. Omul serviabil mi-a explicat foarte bine si i-am urmat sfatul

    Sa nu mi-o iei in nume de rau dar eu unu asa as fi procedat
    Last edited by Christnacht; 27 February 2014, 15:48.
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

    Comment


    • Ti-a dat si o felicitare ?!
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • Ce modificari mai ai de gand sa faci la masina ?
        Last edited by Christnacht; 27 February 2014, 19:35.
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • Originally posted by Christnacht View Post
          Totusi parerea mea e ca nu trebuia sa te superi ca nimeni nu ti-a raspuns la intrebarea postata. Oamenii nu au stiut, eu daca nu stiu un anumit lucru de ce sa ma bag ca musca in "tunelul" calului ?
          Eu daca pun maine o intrebare si daca nu mi se raspunde trebuie sa ma supar? Din contra prefer sa nu mi se raspunda decat sa citesc 100000 de pareri
          Ia legatura cu Dsign, Cosmin CGK etc.
          Cand vrei sa faci modificari ceva mai bine suni pe cineva decat sa , se scrie pe aici. La telefon altfel se intelege. Cand am mai comandat piese de la daciashop si nu stiam ceva anume il sunam pe Dsign. Omul serviabil mi-a explicat foarte bine si i-am urmat sfatul

          Sa nu mi-o iei in nume de rau dar eu unu asa as fi procedat
          Stai linistit nu m-am suparat deloc ca nu am primit raspuns, dar m-a deranjat stilul si impresia cu care colegul ZUZ ma tratat.
          Am un respect deosebit fata de colegii pe i-ai pomenit mai sus Dsign, Cosmin CGK si inca cativa care au facut lucruri demne de admirat la masinile lor, dar de fiecare data se gasesc aplaudaci care vreau sa se afirme cu "vitejia" lor si asta nu am suportat si nu o sa suport nici o data.

          Originally posted by 191ZUZ View Post
          O fi grea limba romana dar cu mentalitatea ta de om "matur" care spune ca "Cred ca este timpul sa ma gandesc la retragerea de pe forum" adica ceva de genul imi iau jucariile si plec e o mentalitate de copil cu varsta intre 5-10 ani. Crezi ca o sa ne asezam in genunchi sa te rugam sa nu te retragi ? Vorba lui MIU, te poti retrage linistit. Mi se pare ca ne privesti cam de sus cu vorbele astea, poate te crezi super important si ar trebui sa plangem ca te retragi tu de pe forum.


          PS: Te poti retrage si fara sa ne anunti, nu trebuie neaparat sa scrii pe topic.
          Ca tu sa te oftici in continuare afla ca nu ma retrag si daca nu iti place poti sa te dezabonezi de la acest thread.
          Uita-te mai sus si vezi un raspuns de om cu bun simt(matheo66c)nu un impresar aplaudac cum ai fost tu in postarea ta.

          Originally posted by Christnacht View Post
          Ce modificari mai ai de gand sa faci la masina ?
          Un update la turbo si soft custom pe Dino.
          Last edited by FastFurious; 27 February 2014, 21:11. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • Originally posted by FastFurious View Post
            dar m-a deranjat stilul si impresia cu care colegul ZUZ ma tratat.
            Te-am tratat asa cum m-ai tratat si tu: "te crezi cocos" asta dupa ce eu ti-am spus ca poate lumea nu are cunostinte despre ce ai intrebat tu asa ca ramane sa suni la nr-u ala si tu ai sarit de c*r in sus ca ma cred cocos asa ca vezi singur de unde a inceput totul...eu nu accept vorbele alea cu ma cred cocos, cel putin nu de la tine...si alea m-au deranjat pe mine asa cum si pe tine te-a deranjat simplul post cu nr-ul de telefon.


            Hai ca o lungim aiurea si fiecare are opinia lui. Bafta in continuare cu masina
            Y!M: alexut.style

            Comment


            • Originally posted by FastFurious View Post
              Nimeni, nimic???
              Stie cineva daca acest racord:http://www.pieseauto.ro/ceasuri-bord...516687916.html, se poate conecta in locul senzorului de presiune ulei langa filtrul de ulei si pe el sa conectez si senzorul de temperatura ulei?
              Am făcut acum 2 ani unui coleg de forum un adaptor asemănător,dar era pentru un Logan pe benzină, si este ca și spațiu mai "aerisit".
              Am demontat sonda de ulei și împreună cu sonda suplimentară le-am dat unui strungar sa copieze filetele,după care am sudat piesele si a rezultat un teu.
              Cert este ca trebuie sa demontezi sonda,si împreună cu cea suplimentară care vrei sa o pui,sa iei masuri ca cele doua sa fie montate cu ușurință.

              Baftă!!
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • Originally posted by 191ZUZ View Post
                Te-am tratat asa cum m-ai tratat si tu: "te crezi cocos" asta dupa ce eu ti-am spus ca poate lumea nu are cunostinte despre ce ai intrebat tu asa ca ramane sa suni la nr-u ala si tu ai sarit de c*r in sus ca ma cred cocos asa ca vezi singur de unde a inceput totul...eu nu accept vorbele alea cu ma cred cocos, cel putin nu de la tine...si alea m-au deranjat pe mine asa cum si pe tine te-a deranjat simplul post cu nr-ul de telefon.


                Hai ca o lungim aiurea si fiecare are opinia lui. Bafta in continuare cu masina
                Am varsta aproape dubla fata de tine asa ca poti fi putin mai politicos daca ai cei 7 ani de acasa si las-o mai moale nu mi te mai adresa cu "tu".
                Ti-am spus ca ii foarte grea limba romana............nu vad nicaieri unde am scris ca esi "cocos" asa cum ma citezi tu.
                As fi foarte bucuros daca impresarii de genul tau nu ar mai intra pe thred-ul meu.

                Originally posted by matheo66c View Post
                Am făcut acum 2 ani unui coleg de forum un adaptor asemănător,dar era pentru un Logan pe benzină, si este ca și spațiu mai "aerisit".
                Am demontat sonda de ulei și împreună cu sonda suplimentară le-am dat unui strungar sa copieze filetele,după care am sudat piesele si a rezultat un teu.
                Cert este ca trebuie sa demontezi sonda,si împreună cu cea suplimentară care vrei sa o pui,sa iei masuri ca cele doua sa fie montate cu ușurință.

                Baftă!!
                Cu aceasta postare pentru inca o data se vede mare diferenta intre oameni si caracterele lor.
                Multumesc foarte frumos pentru raspunsul pe care mi l-ai dat, apreciez foarte mult caracterul de care ai dat dovada si de data asta ai dat o lectie colegului "ZUZ".
                Last edited by FastFurious; 28 February 2014, 21:34. Reason: Automerged Doublepost
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • @FastFurios
                  @191ZUZ
                  Incetati cu atitidinea asta si invatati sa respectati cel putin forumul care va gazduieste, daca intre voi nu stiti sa faceti asta, altfel vacanta de Pasti e posibil sa vina mai repede decat va asteptati.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • ..................
                    Attached Files
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • Masina arata bine! Eu i-as pune o antena mai scurta si as vopsi oglinzile/bandourile/clapetele usilor in culoare caroseriei sau negru lucios. In rest este ce trebuie!
                      MY CLA

                      Comment


                      • Am o antena mai scurta dar la drum cand vreau sa ascult radioul este ineficienta si de aceea o folosesc asta originala.Referitor la vopsitul elementelor in culoarea masinii, prefer sa fie negre deoarece mie imi place foarte mult combinatia rosu-negru.
                        Multumesc de aprecieri.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • Arata bine si rosu/negru , dar ar arata mai bine daca ar fi in aceeas nuanta cu elementele de pe bara fata si difuzorul de aer.( negrul acela lucios)
                          Bafta in continuare!
                          MY CLA

                          Comment


                          • Am un plan pe care sper sa il pot pune in aplicare si atunci o sa fie si ele negru lucios.
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • 2 prieteni cu 2 surori care isi arata spatele.................
                              Attached Files
                              Last edited by FastFurious; 6 April 2014, 09:01.
                              sigpicFast&Furious
                              Team CSR
                              Logan Club CLUJ

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google