Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fast, te'ai gandit ca poate e doar o eroare mai mare la vitezometru? cand indica 160 km/h...de fapt sa ai mai putin, sa zicem 140-145? oricum eroarea exista la orice masina si creste proportional cu viteza
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • cat_alex52 - Multumesc de urari.
      Referitor la partea cu condusu te dezamagesc, eu am un principiu:
      "Masina si nevasta nu se imprumuta."
      Dar daca vin la Iasi promit ca te duc eu cu masina.

      "Fast, te'ai gandit ca poate e doar o eroare mai mare la vitezometru? cand indica 160 km/h...de fapt sa ai mai putin, sa zicem 140-145? oricum eroarea exista la orice masina si creste proportional cu viteza"

      Exista posibilitatea unei erori, viteza mentionata este viteza afisata de vitezometru, nu sunt sigur cat de exacta este, o sa incerc sa vad cu GPS-ul.
      Last edited by FastFurious; 30 September 2009, 11:56.
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • Mah...fratilor....1
        Acuma eu pot sa zic din punct de vedere al pasagerului, care m-am dat si cu diesel simplu si cu a lui Radu1
        Frate....masina trage de rupe pamantul!
        Si acuma...de nu vor fi 96 si vor fi 94 sau 98, tot aproape un drac este!
        Dar masina trage si te baga bine in scaun!
        aham......Restul e LOGAN


        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

        Comment


        • Si spre bucuria mea si invidia unora azi mi-a ajuns Consola centrala de Sandero sau Logan Ph2 adaptata pe Loganul meu.
          Urmeaza modificarile pentru adaptarea grilei sport in locul mansonului de la schimbatorului de viteza:
          Ps.
          Multumesc lui alindrgn pentru consola.
          Attached Files
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • e faina..., dar grija mare la montaj!
            aham......Restul e LOGAN


            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

            Comment


            • O sa ma chinui putin, dar o sa fac sa iasa perfect.
              Partea proasta este ca nu am timp si asta inseamna ca o sa aman putin operatiunea.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • super faina consola
                http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                Comment


                • frane & maguleli pro sau contra

                  Originally posted by FastFurious View Post
                  Inrebare:
                  Ce frane pe disc pot pune pe puntea spate, de unde le pot achizitiona si la ce pret?
                  Multumesc.
                  pe fata e bine sa te uiti si sa faci o intrebare la coastadeest.ro sau racingnick.ro,sunt baieti de caracter si cred ca vor gasi o solutie avantajoasa pt tine
                  pe spate poti pune de magane 1 sau scenic,dar ca sa fii sigur vorbeste cu vgroza ca el si-a pus si e mai in masura sa iti dea cateva detalii,la fel un baiat cu un mare caracter si un mare nebun(ipotetic vorbeam si in gluma) in ce si=a facut la masina lui,intra si vb cu el
                  cat despre colegul MZN ,nu trebuie sa te superi asa e stilul lui mai subiectiv,probabil nu ai place sa maguleasca,dupa parerea mea nu a zis nimic care sa fie deranjant,din cate stiu aici e un forum de pareri pro si contra,sper sa nu te iei si de mine acum
                  parerea mea despre masina ta e una deosebit de pro,sunt curios ca dupa ce faci dino cum va iesi,sa vii cu amanunte sa vada si ochisorii mei caprui care e rezultatul si poate dupa rezultatul tau voi da si eu o fuga sa ma remapez

                  sigpic
                  Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                  pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                  Comment


                  • B 74 NYT
                    AGENTUL - Mersi de sfaturi in legatura cu franele.
                    Urmeaza un test Dino, dar din pacate sunt foarte aglomerat la servici si nu reusesc nici cum sa fug pentru o 1 sau 2 ore sa pot face testul, iar seara cand ajung acasa mai am si alte treburi de rezolvat.
                    Ca impresie dupa remapare sa stii ca masina este total schimbata si imi place la nebunie.Poti sa-l intrebi pe "sibianul" despre ceva impresii, pentru ca el este singurul de pe forum care a avut ocazia sa stea in dreapta mea la un mic test la intalnirea de la Cluj.
                    Nu sunt suparacios de obicei dar toate au o limita si atat timp cat eu nu am facut misto pe topikul nimanui astept acelasi lucru.
                    Bafta!!!!
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • Avand in vedere ca la mine (Benzinar) remaparea nu mi-ar aduce decat vreo 8-9 martoage, ce crezi merita ?
                      Ma asteptam sa ne spui mai multe despre remapare. De exemplu Dabagaul?
                      Pentru necunoscatori Dabagaul este dealul pe care il urci la iesirea din Turda spre Cluj.
                      Pielea aia ce era acolo unde pui ghidajul, avea vreun rol sau doar mascheaza?
                      Imi place cum arata!

                      Comment


                      • unchiule , zici tu 8-9 cai ? daca iti da vreo 6 e bine.
                        sincer.

                        Comment


                        • Asa mi-a spus Doc la Cluj. Sincer nu stiu pe cine sa intreb cu benzinar mapat.
                          Asa ca hop pe "furios" cu intrebarile, ca doar calcam aproximativ aceleasi drumuri.
                          Last edited by 1q Mitru; 2 October 2009, 19:22.

                          Comment


                          • Originally posted by 1q Mitru View Post
                            Avand in vedere ca la mine (Benzinar) remaparea nu mi-ar aduce decat vreo 8-9 martoage, ce crezi merita ?
                            Ma asteptam sa ne spui mai multe despre remapare. De exemplu Dabagaul?
                            Pentru necunoscatori Dabagaul este dealul pe care il urci la iesirea din Turda spre Cluj.
                            Pielea aia ce era acolo unde pui ghidajul, avea vreun rol sau doar mascheaza?
                            Imi place cum arata!
                            Daca o faci la profesionisti si nu te zgarcesti la bani sa sti ca se merita sa faci remapare.
                            Nu pot sa-ti spun mai multe deoarece am lucrat in fiecare zi si nu am apucat sa fac macar un drum de Cluj sa urc Dabagaul.Daca reuseam sa-mi iau o zi libera facea si drumul la Cluj si testul pe Dino.
                            Pielea aia nu o sa mai fie acolo cand o sa montez grila cea noua la schimbator.
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • Daca iti vei inlocui consola respectiva si nu ai ce face cu cea veche o cumpar io ca nu am avut alta treaba intr-o zi si din pacate am rupt acele suruburi care sunt mascate sub acei "ochelari" de cauciuc, in locul unde pui scrumiera si un pahar de cafea, si chiar se de acea bucata de piele care ineveleste maneta de la schimbatorul de viteze ca si p-aia am ciupit-o putin cand am montat alta maciulie in locul a cea veche. Numai sa-mi spui un pret ca sa-mi pot face o programare la banii respectivi, ok ?!
                              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                              Comment


                              • Ok iti vand consola numai ca trebuie sa ai putina rabdare sa o termin pe a mea, iar pilea aceea este rosie si am dat 80 Ron pe ea(destul de mult), dar daca gasesc pe cea originala ti-o dau bonus la consola.
                                sigpicFast&Furious
                                Team CSR
                                Logan Club CLUJ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google