Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ok ms mult !!! Un pret la consola ?!
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

    Comment


    • Domnu radu, da-mi un tel cand poti si vezi mesaju ca eu nu te pot suna pe nr tau vechi, nu stiu de ce ... Mersi!

      Comment


      • Originally posted by cat_alex52 View Post
        ok ms mult !!! Un pret la consola ?!
        Ne intelegem atunci nu-ti face probleme.
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • @fastFurios: mai bine ai investi in franele de pe rotile fata.
          Daca pui discuri spate, s-ar putea ca masina sa-ti "danseze" cand franezi.
          Sau redistribui greutatea, desi nu vad cum ai face asta.
          Spor la treaba

          PS: va rog sa nu va mai certati, atat tu cat si MZN. Multumesc pt intelegere.

          Comment


          • Cezar,
            La ce te referi cand spui de inbunatatirea franelor pe fata.Accept ori ce idei ,sfaturi.
            De ce crezi ca s-ar putea sa "danseze" masina cand franez daca pun discuri pe spate?
            Referitor la cearta sa stii ca eu nu ma mai cert daca -s lasat in pace.
            Multumesc de sfaturi si in continuare ori ce sfat sau idee de la cunoscatori este binevenit.
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • In primul rand ai putea schimba etrierii cu unii de van. Sunt mai mari si prin urmare, placutele deci suprafata de frecare va fi mai mare.
              Apoi, poti opta pt niste discuri mai "sanatoase" putin: in genul Brembo max ( in jur de 350 bucata), sau tarox.
              Daca tot nu te satisfac, poti trece pe 280 mm. Insa trebuiesc niste adaptari.
              Din cate stiu, Bibi a incercat unele de 280, vezi ce impresii are si el.
              Daca ii pui discuri spate, masina va frana mai puternic pe respectiva punte. De ce ai vrea asta, cand masina e usoara? Se vor bloca, si masina va "dansa". Cam asta e rationamentul meu. Nu spun ca e si cel corect. Poate altii au alta parere.

              Comment


              • Multumesc mult Cezar, mi-ai dat niste idei foarte bune si le iau in calcul.
                Respect maxim pentru oameni care care dau sfaturi concrete si nu iau pe toata lumea la misto.
                Bafta!!!
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Tu ai putea pune discuri pe spate nu neaparat pt franare, ci pt aspect, caci pana la urma masina ta e de show. Si se vad frumos. Eu asa as face
                  Acum tu te gandesti daca merita investitia, sau daca ai putea face altceva de suma respectiva.

                  Comment


                  • Toata lumea zice ca masina mea este de show ,dar eu zic ca nu este. Am vrut sa am o masina diferita de celelalte si de aceea am modificata-o , ca mai particip si la show cu ea este adevarat dar este masina mea de zi cu zi la care nu ma voi opri sa fac modificari.
                    Multumesc de aprecieri.
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • Ca o parere, mie imi place cand cineva pune suflet in ceea ce face la masina lui cum ai facut tu, ma bucur ptr tine....iar cei care vb. la '' misto'' nu-i baga in seama, ok !!!
                      Te sustin in pareri ajutatoare!!! cu franele, parerea mea este sa faci ceva care sa te ajute mai mult la franare nu numai ptr privirile unora, ce zici ? zic bine !?
                      cu respect Kenjiro_Sanga
                      Last edited by kenjiro_sanga; 3 October 2009, 10:46.
                      sigpic
                      Maică, ce mafioți de treabă !!!

                      Comment


                      • Multumesc de aprecieri.
                        Referitor la frane eu consider ca daca am facut remaparea si teoretic acum am 96 Cp si masina merge altfel(zic teoretic pana la momentul in care ajung sa pun masina pe Dino), daca m-am gandit sa fac sa mearga mai repede trebuie sa ma gandesc si sa ma opresc mai repede de aceea vreau sa imbunatatesc sistemul de franare.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • Atunci, nu mai sta pe ganduri. Comanda un set de etrieri de van cu placutele aferente. Sigur vei fi multumit.
                          Poti vb si cu Dsign. El are asa ceva. Si masina lui merge mai mereu la limita, deci iti poate spune sigur cum se comporta.
                          Eu am mers cu masina lui, insa nu am avut parte de drumuri virajate ca sa o pot testa corespunzator.
                          Cine stie, poate data viitoare.

                          Comment


                          • are dreptate Cezar cu franele spate , iti joaca la o franare mai puternica . problema asta o avea si Felix la BFF cand frana...simteai cum ii "fuge" spatele.

                            Comment


                            • Multumesc baieti, m-am hotarat ca urmatoarea achizitie sa fie un set de etrieri de MCV cu placutele aferente.
                              sigpicFast&Furious
                              Team CSR
                              Logan Club CLUJ

                              Comment


                              • Nu bag mana in foc ca cei de MCV sunt la fel cu cei de VAN.
                                Sunt sigur ca cei de VAN sunt cei ce iti trebuiesc.
                                Poate ne mai ajuta careva. Dsign? Hai trezirea, si ajuta omul aici putin.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google