Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din pacate am tras concluzia ca in ultima vreme aici pe forum multi se cred "mari tuneri"si aduc zeci de critici la masinile altora,dar cand ai nevoie de un sfat de la cunoscatori nu mai este cine sa te ajute.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • Nu stiu cat de bune sunt aceste discuri ......eu am ce am cu Brembo....ei au o vechime in fabricarea sistemelor de franare si cred ar fi dat un randament mult mai bun cu placutele sugerate de Cezar
      Eu vreau sa pun discuri Brembo cu placute ATE sau FERODO
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • Hai sa o luam altfel: de cati bani dispui pt placute?
        Daca vrei performante excelente la un pret decent: Ferodo DS (parca erau in jur de 300 si ceva de ron, nu stiu exact)
        Daca vrei performante excelente la un pret mai putin decent: Carbone Lorraine (500 ron)
        Daca vrei performante excelente, la un pret mare: Ate performance (in jur de 700-800 ron)

        Daca vrei performante bune, la un pret excelent: ferodo premier (90 ron).

        Eu as merge pe ultima varianta. Nu cred ca iti utilizezi masina in regim de rally.
        Last edited by Cezar; 15 September 2010, 23:07.

        Comment


        • Originally posted by matheo66c View Post
          Nu stiu cat de bune sunt aceste discuri ......eu am ce am cu Brembo....ei au o vechime in fabricarea sistemelor de franare si cred ar fi dat un randament mult mai bun cu placutele sugerate de Cezar
          Eu vreau sa pun discuri Brembo cu placute ATE sau FERODO
          Sper sa fi facut o alegere buna.
          "Discurile de frana ZIMMERMAN SPORT reprezinta un segment complet diferit fata de varianta standard. Gaurile de pe suprafata discurilor de frana permit o circulare a aerului excelenta, de aceea discurile nu se incing ca cele standard si franeaza excelent la temperaturi extrem de ridicate. De asemenea, discurile de frana ZIMMERMAN SPORT vor rezista, in timp, mai mult decat niste discuri standard, datorita scaderii variatiilor de temperatura la care sunt supuse in general discurile de frana."
          Si eu am vrut initial Brembo dar ei nu au pentru Logan discuri ventilate si perforate numai ventilate si striate.
          In viitor o sa stiu daca am facut sau nu o alegere buna.

          Originally posted by Cezar View Post
          Hai sa o luam altfel: de cati bani dispui pt placute?
          Daca vrei performante excelente la un pret decent: Ferodo DS (parca erau in jur de 300 si ceva de ron, nu stiu exact)
          Daca vrei performante excelente la un pret mai putin decent: Carbone Lorraine (500 ron)
          Daca vrei performante excelente, la un pret mare: Ate performance (in jur de 700-800 ron)

          Daca vrei performante bune, la un pret excelent: ferodo premier (90 ron).

          Eu as merge pe ultima varianta. Nu cred ca iti utilizezi masina in regim de rally.
          Cezar
          Ai dreptate in cea ce zici, dar eu as vrea sa stiu cum se inpaca diferite tipuri de placute cu acest tip de discuri, ca din pacate nu tot timpul ce este mai scump este si cel mai bun.
          Last edited by FastFurious; 15 September 2010, 23:10. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • Incearca sa vezi ce-ti place de aici : http://www.daciashop.ro/ ... sper sa-ti fie de ajutor ... bafta :-)
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

            Comment


            • Originally posted by cat_alex52 View Post
              Incearca sa vezi ce-ti place de aici : http://www.daciashop.ro/ ... sper sa-ti fie de ajutor ... bafta :-)
              Multumesc, chiar am vorbit cu baietii de la daciashop si mi-au facut un pret bun pentru un set discuri+placute Brembo, dar eu am ales discurile Zimmermann si de aceea sunt in dilema si nu sunt sigur cu ce placute sa le inperechez.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • radu incearca si ceva de la ebc.era si aici parca cineva care vindea EBC`uri si cred ca ti-ar fi suficient cele verzi tie.eu am verzi pe discuri stock ventilate si sunt foarte multumit
                http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                Comment


                • Au mers bine si ATE cu zimmerman, si ferodo cu zimmermam. Stiu ca a avut dsign la un moment dat in configuratiile mentionate.

                  Comment


                  • Mai Radule , eu am discuri de van 260mm cu placute ferodo racing , nu stiu daca ma crezi dar sunt super multumit de franare si cum se comporta, multa lume care a mers cu masina a fost foarte fascinat de franare/i ; si chiar merg destul de sportiv , uneori dus in extrem.
                    acuma e alegerea ta , dar eu iti impartesc ce am "in curte" .

                    Comment


                    • Va multumesc pentru sfaturi tuturor celor care ati avut bunavointa sa-mi raspundeti la solicitare.
                      M-am hotarat sa aleg Ferodo Premier.
                      sigpicFast&Furious
                      Team CSR
                      Logan Club CLUJ

                      Comment


                      • Scuza`ma radule , ferodo premier am si eu nu racing , am facut o confuzie.
                        ai facut o alegere buna , sa ne spui impresii

                        Comment


                        • Sambata o sa intru in posesia discurilor si luni sau marti cel tarziu o sa am si placutele, iar dupa aceea sa vedem intr-o zi sa le montez pe masina.
                          Va voi tine la curent pe cei interesati cu impresii despre alegerile pe care le-am facut la discuri si placute.
                          sigpicFast&Furious
                          Team CSR
                          Logan Club CLUJ

                          Comment


                          • Parere de consumator de frane: discurile perforate nu ne ajuta cu nimic. Ne ajuta in schimb discurile cu striatii. Am fost extrem de multumit de discurile Tarox G88.

                            La fel, n-as avea incredere in EBC nici calcat de tren. Nu se compara un EBC cu Ferodo si Brembo, care fac frane de cand ma stiu eu in masina.

                            Dupa mine, daca e sa ma iau si dupa preturisi dupa calitate, as merge pe Brembo max si Ferodo Premier, pentru o utilizare intensa pe strada si pentru look.

                            Parerile de mai sus le sustin si ca vanzator de piese auto.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by dsign View Post
                              Parere de consumator de frane: discurile perforate nu ne ajuta cu nimic. Ne ajuta in schimb discurile cu striatii. Am fost extrem de multumit de discurile Tarox G88.

                              La fel, n-as avea incredere in EBC nici calcat de tren. Nu se compara un EBC cu Ferodo si Brembo, care fac frane de cand ma stiu eu in masina.

                              Dupa mine, daca e sa ma iau si dupa preturisi dupa calitate, as merge pe Brembo max si Ferodo Premier, pentru o utilizare intensa pe strada si pentru look.

                              Parerile de mai sus le sustin si ca vanzator de piese auto.
                              Apreciez mult sfatul tau si chiar pot spune ca l-am luat in considerare in alegerea placutelor, dar despre discuri eu am preferat Zimmermann in loc de Brembo numai pentru simpul fapt ca Brembo nu face pentru Logan discuri perforate si-mi place mai mult cum arata pe masina discurile perforate fata de cele striate.
                              Eu consider ca atat Zimmermann cat si Brembo sunt un nume greu atunci cand este vorba despre frane.
                              sigpicFast&Furious
                              Team CSR
                              Logan Club CLUJ

                              Comment


                              • Originally posted by FastFurious View Post
                                Eu am ales asa:
                                1. M-am insurat acum 2 ani asa ca nu ma amestec in alte chestii.
                                2.Jantele imi plac la nebunie, dar raman doar cu placutul ca inca nu am asa o masina sa pot pune jantele astea.
                                Asa ca doar privesc si visez la jante faine si pentru mine sa inchid o data gura comentatorilor si ma multumesc cu nevasta pe care o am si-i tot timpul alaturi de mine.
                                Extrem de mult mi`a placut ce ai scris in acest post.Respect.
                                Satisfac blonde pe gume Turbo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google