Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut! Frumoasa sedinta foto am si eu cateva intrebari:
    -Cum ti se par discurile alea de frana?
    -Se simte vreo diferenta fata de cele stock?
    -Ai etrieri de Van?
    -Ce placute de frana ai?
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • Originally posted by Alex_MIU View Post
      Salut! Frumoasa sedinta foto am si eu cateva intrebari:
      -Cum ti se par discurile alea de frana?
      -Se simte vreo diferenta fata de cele stock?
      -Ai etrieri de Van?
      -Ce placute de frana ai?
      -Pe langa ca arta bine sunt si eficiente.
      -Se comporta mai bine, adica s-a redus distanta de franare.
      -Nu....inca
      -Ferodo Premier.
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • Nu se poate reduce distanta de franare, folosind un disc ventilat cu un set de placute de uz intens comercial.
        Daca vrei performanta, trebuiesc cel putin alti etrieri.
        Pt si mai multa performanta alte placute de frana: DS, carbon etc.
        Pt o performanta deosebita, uita-te la SGM ce-a facut: discuri de 300 mm, cred...

        In rest masina arata bine, dar cam veche. Imi aduce aminte de masinile din copilarie, de la diverse competitii auto.

        Eu unul as renunta la kitul asta, si as face ceva mai elegant. E mult prea masiv. Daca te uiti la toate masinile cu prententii, n-ai sa vezi asa ceva. Uite, esti amator de Ferrari (presupun ca visul tau este sa-ti achizitionezi asa ceva), de ce nu te uiti in ograda lor, sa vezi pe ce au pus accent designerii?
        Last edited by Cezar; 8 November 2010, 11:10.

        Comment


        • frumoasa foc masina !!!
          sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme !!!
          sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

          Comment


          • Super sedinta foto....masina arata super...si la tuning frumos gust...Succes in continuare la toate
            CARPE DIEM!

            Comment


            • Originally posted by Cezar View Post
              Nu se poate reduce distanta de franare, folosind un disc ventilat cu un set de placute de uz intens comercial.
              Daca vrei performanta, trebuiesc cel putin alti etrieri.
              Pt si mai multa performanta alte placute de frana: DS, carbon etc.
              Pt o performanta deosebita, uita-te la SGM ce-a facut: discuri de 300 mm, cred...

              In rest masina arata bine, dar cam veche. Imi aduce aminte de masinile din copilarie, de la diverse competitii auto.

              Eu unul as renunta la kitul asta, si as face ceva mai elegant. E mult prea masiv. Daca te uiti la toate masinile cu prententii, n-ai sa vezi asa ceva. Uite, esti amator de Ferrari (presupun ca visul tau este sa-ti achizitionezi asa ceva), de ce nu te uiti in ograda lor, sa vezi pe ce au pus accent designerii?
              Multumesc de aprecieri.
              Eu asa am impresia ca s-a redus distanta de franare, dar bine inteles nu am facut masuratori concrete.Dupa cum ai vazut am spus ca urmeaza un set de etrieri de van, iar placutele sunt cele care mi-au fost recomandate de majoritatea colegilor care le-au folosit si deocamdata se pare ca isi fac treaba bine.
              Da ai dreptate inima mea a batut si bate in continuare pentru FERRARI mai ales de cand am avut ocazia sa conduc un FERRARI TESTAROSA, sper ca intr-un viitor nu foarte indepartat sa pot conduce si eu una din bijuteriile fabricate la Maranelo adica un FERRARI 288GTO, dar pana atunci conduc zilnic Loganul si visez noaptea la GTO.

              Ps.
              Multumesc tuturor de aprecieri si de sfaturi.
              Attached Files
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • doua masini superbe.....
                "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                Comment


                • Originally posted by emylogan View Post
                  doua masini superbe.....
                  Multumesc de aprecieri.
                  sigpicFast&Furious
                  Team CSR
                  Logan Club CLUJ

                  Comment


                  • Din pacate proiectul cu achizitionarea si montarea unor arcuri sport se amana pana la primavara.
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • Mno...lasa ca n u-i bai..... oricum o sa fie beton masina!!!!!!!
                      aham......Restul e LOGAN


                      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                      Comment


                      • Originally posted by sibianul View Post
                        Mno...lasa ca n u-i bai..... oricum o sa fie beton masina!!!!!!!
                        Ori cum daca vine iarna , am considerat ca ii bine sa stea mai ridicata decat mai coborata.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • Masina asta arata super...Criticile nu isi au rostul laudele da! Invidia se vede cateodata pe ici pe colo...Bravo omule..succes in toate si la cat mai multi kilometri fara probleme! Eu unul nu am ce comenta legat de masina...decat ca gusturile tale la tuningul interior si exterior chiar au un efect bun ochiului privitor!
                          CARPE DIEM!

                          Comment


                          • Originally posted by danycristian View Post
                            Masina asta arata super...Criticile nu isi au rostul laudele da! Invidia se vede cateodata pe ici pe colo...Bravo omule..succes in toate si la cat mai multi kilometri fara probleme! Eu unul nu am ce comenta legat de masina...decat ca gusturile tale la tuningul interior si exterior chiar au un efect bun ochiului privitor!
                            Multumesc de aprecieri.
                            Sa stii ca masina am facut-o dupa cum am visat si cum mi-am dorit, dar altii care nu au facut nici 10% din cat am facut eu la masina intotdeauna s-au gasit sa bage strambe atat la mine cat si la alti colegi care intr-adevar se vede ca au pus suflet, pasiune si bani in masinile pe care le avem.
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • Nu este decat de laudat faptul ca inainte de toate ai realizat ceea ce ti-ai dorit sa faci din aceasta masina..anonima la inceput..acum orice om poate intoarce capul si poate spune...Ce Frumos! Sa pui suflet ,pasiune si bani in asa ceva tine un pic si de nebuniile noastre,dar cand vezi ce a iesit,parca nu ti mai pasa cati bani ti a inghitit nebunia ci te mandresti ca ai reusit! Nu ii inteleg pe cei ce incearca sa bage strambe...frate fa si tu ce am facut eu sau cel putin arata ca poti si dupa aia comenteaza contra! Bafta sa ai!
                              CARPE DIEM!

                              Comment


                              • Multumesc.
                                Sa ai Bafta si Drumuri Bune!!!
                                sigpicFast&Furious
                                Team CSR
                                Logan Club CLUJ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google