Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by sorin_pss View Post
    cele arata de road empire sunt de prestige, diferenta dintre ele consta in carcasa aceea in culoarea masinii.Oricum , e bine si asa, prea mult rosu strica
    Cat am cautat nu am gasit de Prestige numai la preturi astronomice asa ca am preferat de MCV , ori cum au exact aceiasi forma si s-ar putea sa le vopsesc ca si in poza lui Road Empire.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • #92
      Frumoasa masina Radule.... bafta...
      2004 Dacia Logan 1.4MPi
      2006 Dacia Logan 1.5dCi
      2007 Opel Astra H 1.7CDTI

      Comment


      • #93
        O poza noua , urmeaza altele cu noile inbunatatiri aduse masinii.
        Attached Files
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • #94
          144 de milioane???????imposibil....poate 1440 ron da....da nu 14 400!!!
          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

          Comment


          • #95
            Cred ca a scris corect.Cu 14 milioane nu cred ca lua nici tot bodykit-ul
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • #96
              Originally posted by MS 41 NZN View Post
              144 de milioane???????imposibil....poate 1440 ron da....da nu 14 400!!!
              14.760Ron (147600000Lei) este costul actual si corect a tot ce am modificat la masina pana azi.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • #97
                Si dupa cum am promis poze noi:
                - folie omologata SOLARZONE pe luneta si geamurile din spate
                - pozitii pe fata cu leduri
                Attached Files
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • #98
                  Frumos, Spor in continuare !
                  http://img229.imageshack.us/img229/8592/sigpic3405.png

                  Comment


                  • #99
                    Ce de bani bagati in masina dar se merita arata super bine.Mai mult ca sigur ai garaj,nu?
                    Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                    Comment


                    • Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau insa daca spui ca ai bagat atatia bani in masina si esti inca la stadiul acesta inseamna ca ori nu ai gestionat banii cum trebuie , ori te-au tepuit unii , ori ne minti aducand in discutie aceasta suma.
                      Asta ti-o spun ptr ca in afara de acest body kit care costa in jur de aprox 3500 ron (cu tot cu vopsit si cu indulgenta) si jante de 15 " de aprox 1500 ron , faruri si stopuri in total vreo 1000 ron, altceva nu ai mai pus pe ea
                      - nu ai arcuri sport
                      - nu ai umblat la evacuare
                      - nu ai umblat la frane
                      - ai ,daca nu ma insel, inca, cauciucuri Kormoran
                      - nu ai shaved portbagajul
                      - nu ai bad boy
                      - nu ai jante mai mari ( mai costisitoare)
                      - nu ai eliminat bandourile
                      - nu ai vopsit nici un element din plastic al caroseriei la culoarea masinii
                      Ceea ce am enumerat mai sus sunt lucruri intr-adevar costisitoare. In interior , ai facut exces de zel, ca sa zic asa, cu eletronica : mai aveai putin sa pui LCD si pe volan ( cred ca acolo ai mai cheltuit ceva bani ), in rest , mai nimic.
                      Oricum le-am insuma, nu ajunge la suma spusa de tine ,oricat de generosi am fi....

                      PS. Imi cer scz , e doar o parerea de-a mea..
                      Last edited by Thejock3r; 20 July 2009, 21:22.
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • QUOTE=Thejock3r;374716]Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau insa daca spui ca ai bagat atatia bani in masina si esti inca la stadiul acesta inseamna ca ori nu ai gestionat banii cum trebuie , ori te-au tepuit unii , ori ne minti aducand in discutie aceasta suma.- [BProbabil este cum zici, nu am gestionat banii cum trebuia....PROBABIL asta este parerea taB]
                        Asta ti-o spun ptr ca in afara de acest body kit care costa in jur de aprox 3500 ron (cu tot cu vopsit si cu indulgenta) si jante de 15 " de aprox 1500 ron , faruri si stopuri in total vreo 1000 ron, altceva nu ai mai pus pe ea - Ca fapt divers bady kitul a costat 3600Ron(1000Euro in aprilie 2008), vopsitul 400Euro
                        - nu ai arcuri sport - Nu pot pune deocamdata deoarece sunt cu casa in constructie si nu mai pot intra in curte daca o las mai jos.
                        - nu ai umblat la evacuare - Acum se lucreaza la ea
                        - nu ai umblat la frane
                        - ai ,daca nu ma insel, inca, cauciucuri Kormoran - Vreau sa schimb jantele cu unele pe 16 si cu J mai mare si de aceea nu am cumparat cauciucuri scumpe
                        - nu ai shaved portbagajul - Nu imi place si nu o sa-l fac deocamdata, vreau sa se vada sigla ,nu mi rusine ca conduc un Logan
                        - nu ai bad boy -Nu imi place
                        - nu ai jante mai mari ( mai costisitoare)- Urmeaza dar inca nu m-am decis de care
                        - nu ai eliminat bandourile - Nu le voi elimina , au si ele rostul lor.
                        - nu ai vopsit nici un element din plastic al caroseriei la culoarea masinii - Nu o sa le vopsesc , imi place contrastul rosu cu negru
                        Ceea ce am enumerat mai sus sunt lucruri intr-adevar costisitoare. In interior , ai facut exces de zel, ca sa zic asa, cu eletronica : mai aveai putin sa pui LCD si pe volan ( cred ca acolo ai mai cheltuit ceva bani ), in rest , mai nimic.- Nimicul asta care l-am facut, l-am facut dupa placerea mea si se pare ca place si la multi altii, de aici de pe forum si de la shou-rile la care am participat si am castigat
                        Oricum le-am insuma, nu ajunge la suma spusa de tine ,oricat de generosi am fi....- Suma este exacta si nu o justific in fata nimanui si nu ma laud cu asta, masina inca nu este gata si o sa mai bag bani cat va fi necesar , dar pe rand ca inca nu am reusit sa sparg nici o banca.

                        PS. Imi cer scz , e doar o parerea de-a mea..-Ok fiecare are dreptul la o parere.[/QUOTE]
                        Nici tu la tine poate nu ai facut tot si poate cineva sa gaseasca minusuri, dar fiecare incercam sa facem ce ne place.

                        Nu mai scrie cu rosu te rog.
                        Last edited by Cezar; 21 July 2009, 14:13. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • si daca nu ai facut toate astea..de unde 164 mil ?
                          1. kitul nevopsit a costat si costa si acum 2500 ron ( am informatii ca intr-o perioada il vroiam si eu)
                          2. vopsit 400 euro - nu ti se pare prea umflat pretul ?
                          3. nu am vorbit de planurile tale de viitor ( o sa pun..o sa fac..nu-mi place...strugurii acri..) ci am vorbit de ce ai facut pana acum cu acei bani .
                          4. nu aveam nevoie de justiicari dc nu ai facut nu sh ce modificare ( ca pana la urma e vorba de gusturi ) - am zis ca cele enumerate de mine erau intr-adevar scumpe
                          5. eu nu am cum sa ajung cu masina la show-uri sau perfecta ca nu ptr asta bag bani in ea , dar cel mai important este ca nu am calculat , adunat ,inventat etc o suma fixa de bani cat am cheltuit pana acum cu ea si sa o expun ca pe o mare realizare. Ti-am zis : importante sunt realizarile cu banii aia. Daca suma ta simteam ca e corecta ( pret/calitate/modificari aduse) fii sigur ca nu postam ceea ce ti-am zis mai sus...dar cu 164 mil si cu idei bune se faceau mult mai multe.
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • nu are cum....cu 144 de mil sau cat ai zis tu,loganu ala nu mai era logan...parerea mea...oricum,bafta in cont
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • Originally posted by Thejock3r View Post
                              Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau insa daca spui ca ai bagat atatia bani in masina si esti inca la stadiul acesta inseamna ca ori nu ai gestionat banii cum trebuie , ori te-au tepuit unii , ori ne minti aducand in discutie aceasta suma.
                              Oricum le-am insuma, nu ajunge la suma spusa de tine ,oricat de generosi am fi....
                              PS. Imi cer scz , e doar o parerea de-a mea..
                              Jockere, eu am bagat 8000 de lei in a mea (cred ca o stii doar) si la exterior nu se vad decat jantele, iar daca ar fi sa bag tot ce-mi doresc, s-ar mai aduna vreo 12000,...asa ca:
                              FastFurious nu mai da atatea explicatii, masina ta arata super, te-am votat la concurs, si sunt sigur ca ai facut-o pentru sufletul tau. Bafta si spor la casa!
                              Last edited by detail; 21 July 2009, 02:23.

                              Comment


                              • Originally posted by MS 41 NZN View Post
                                nu are cum....cu 144 de mil sau cat ai zis tu,loganu ala nu mai era logan...parerea mea...oricum,bafta in cont
                                Esti culmea mah, tu nu crezi nimic... invidia asta....


                                PS: Lasa radule nu da explicati ca nu ai cu cine.... numai bine domnu
                                2004 Dacia Logan 1.4MPi
                                2006 Dacia Logan 1.5dCi
                                2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google