Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @detail - stiu ca se poate baga f mult intr-o masina ( indiferent de originea ei) dar eu am spus preturile la ceea ce vad ca are modificat .
    (ps. numai jantele cu cauciucurile la tine fac cam 4000 ron - dar el are wolfrace pe 15 "si kormorane..deci nu se pune)
    @FastFurious - te rog sa nu mi-o iei in nume de rau , doar discutam. Per ansamblu masina este frumoasa insa mai ai multe de facut la ea ...
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • Se vede cam aiurea masina cu rotile astea mici si inaltata asa...oricum la cat de joase sunt pragurile alea daca mai pui si niste arcuri(desi va arata mult mai bine,distanta dintre aripi si cauciuc va fi mai mica) sa o faci mai joasa cu 4cm in mod sigur numai circuli cu ea pe drumurile publice

      Comment


      • Originally posted by Thejock3r View Post
        @detail - stiu ca se poate baga f mult intr-o masina ( indiferent de originea ei) dar eu am spus preturile la ceea ce vad ca are modificat .
        (ps. numai jantele cu cauciucurile la tine fac cam 4000 ron - dar el are wolfrace pe 15 "si kormorane..deci nu se pune)
        @FastFurious - te rog sa nu mi-o iei in nume de rau , doar discutam. Per ansamblu masina este frumoasa insa mai ai multe de facut la ea ...
        Deci......
        Kit exterior.......................................... .3600Ron
        Vopsit kit exterior .................................1200Ron
        Eleron Pilot + Vopsit ................................500Ron
        Faruri+Stopuri.................................... ....1200Ron
        Jante .................................................. .1600Ron
        Flanse............................................ .........600Ron
        Oglinzi MCV..............................................3 00Ron
        DVD............................................... ........1500Ron
        2Parasolare cu display 9 inch........................900Ron
        Oglinda retrovizoare cu display 7 inch............1200Ron
        Amplificator Video .......................................100Ron
        Ceasuri plasma + montaj................................200ron
        Presuri tabla striata fata ...............................420Ron
        Pedale+Husa volan+Husa schimbator.................200Ron
        Xenon pe faza scurta +montaj.........................450Ron
        Iluminare Rosu sub pedalier +montaj..................100Ron
        Folie omologata pe luneta +geamuri spate...........300Ron
        Pozitii cu led pe fata.........................................50Ron
        Aeratoare Rosii............................................. ....30Ron
        Boxe fata +spate............................................ .300Ron
        TOTAL............................................. ............14.750Ron
        Probabil mai sunt lucruri care le-am uitat, trage singur concluzia daca am mintit cu ceva.
        Suma nu seste cea finala vor urma multe modificari care o sa se vada pe masina.
        Respecte si Bafta tuturor!!!!

        Originally posted by SUPERCAR View Post
        Se vede cam aiurea masina cu rotile astea mici si inaltata asa...oricum la cat de joase sunt pragurile alea daca mai pui si niste arcuri(desi va arata mult mai bine,distanta dintre aripi si cauciuc va fi mai mica) sa o faci mai joasa cu 4cm in mod sigur numai circuli cu ea pe drumurile publice
        Pragurile nu sunt mai joase ca si la alte Loganuri sunt putin mai jos decat dunga pragului;Cand va veni vremea o sa montez o suspensie reglabila KW si jante pe 16.

        Originally posted by MS 41 NZN View Post
        nu are cum....cu 144 de mil sau cat ai zis tu,loganu ala nu mai era logan...parerea mea...oricum,bafta in cont
        Esti din Ludus cand vrei poti sa ne intalnim sa vezi.
        Last edited by FastFurious; 21 July 2009, 14:02. Reason: Automerged Doublepost
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • Jockero,omul are o varsta,nu cred ca s-ar simti mai bine daca ar minti pe aici sau ar umfla scorurile.

          Comment


          • " inseamna ca ori nu ai gestionat banii cum trebuie , ori te-au tepuit unii , ori ne minti aducand in discutie aceasta suma"
            Nu am nimic cu PFL. chiar am dat 3 situatii si eu consider ca prima varianta se adevereste ! Pana la urma sunt banii lui si poate sa faca ce vrea cu ei ! Ce trebuie insa sa dea de gandit este faptul ca la concursuri( best locul 3 si best interior) nu prea a avut sorti de izbanda.( ca o sa zica faptul ca voturile s-au dat pe ochi frumosi si nu sh ce..e partea a doua ). Ii garantez ca daca se mai face votarea inca o data si tot n-ar castiga.De aici si ideea mea cu "investirea banilor cam aiurea".
            Sunt constient ca masina va arata muult mai bine cu viitoarele schimbari. Acum imi exprim parerea de stadiul actual al masinii .
            Bafta in tot ce ti-ai propus si sper s-o vad la expo .
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • Originally posted by Thejock3r View Post
              " inseamna ca ori nu ai gestionat banii cum trebuie , ori te-au tepuit unii , ori ne minti aducand in discutie aceasta suma"
              Nu am nimic cu PFL. chiar am dat 3 situatii si eu consider ca prima varianta se adevereste ! Pana la urma sunt banii lui si poate sa faca ce vrea cu ei ! Ce trebuie insa sa dea de gandit este faptul ca la concursuri( best locul 3 si best interior) nu prea a avut sorti de izbanda.( ca o sa zica faptul ca voturile s-au dat pe ochi frumosi si nu sh ce..e partea a doua ). Ii garantez ca daca se mai face votarea inca o data si tot n-ar castiga.De aici si ideea mea cu "investirea banilor cam aiurea".
              Sunt constient ca masina va arata muult mai bine cu viitoarele schimbari. Acum imi exprim parerea de stadiul actual al masinii .
              Bafta in tot ce ti-ai propus si sper s-o vad la expo .
              Nu m-a tepuit nimeni, eu am facut cu bani ce poate voi ati facut intre prieteni in timpul liber pe care eu din pacate nu prea il am la dispozitie, si atunci trebuie sa platesc un pret.
              Referitor la voturi se recunoasteti toti ca daca aveti multi prieteni ati avut un castig in plus fata de cei care nu au atatia prieteni pe forum.
              La un concurs important este sa participi nu neaparat sa castigi, si sa nu uitam a fost concursuri pe poze nu ati vazut aproape nici unul masina mea.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • Originally posted by Thejock3r View Post
                @detail - stiu ca se poate baga f mult intr-o masina ( indiferent de originea ei) dar eu am spus preturile la ceea ce vad ca are modificat .
                (ps. numai jantele cu cauciucurile la tine fac cam 4000 ron
                Aici te inseli din nou, jantele fac 1800 gumele 1200, deci 3000...sunt un "smart buyer", stiu de unde sa cumpar ieftin, deci vezi ce relativ este totul...

                Comment


                • nu toti sunt ca tine ;) citeste preturile de mai sus....
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • In timp ce multi prefera sa cumpere kituri exterioare ieftine si de duzina, eu am platit mai mult dar zic ca s-a meritat.
                    Dar mai am o intrebare:Nu va suparati voi imi analizati balanta de cheltuieli, sunteti cumva de la Fisc sau Garda Financiara de ma luati asa?
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • oricum....conteaza ca masina arata bine...si abea ast sa o vad life...;)
                      si tudore....nu mi ciuda chiar deloc..nu am de ce
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • eu ti`am vazut masina in parcare la romexpo , chiar m`am uitat umpic la ea , este frumoasa , dc sa mint , dar nu este de mine fibra.
                        fiecare isi baga banu in ceea cei place si in ideile sale.

                        Comment


                        • fast..te rog sa nu mi-o iei in nume de rau !! doar discutii si nimic mai mult ! faceam o analiza financiara ca Moise Guran
                          Bafta multa in continuare si premii cat se poate..
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • mai conteaza cati bani a cheltuit??? omul nu trebuie luat la raspundere de ce a cheltuit banii pe aia si nu pe ailalta?, de ce a dat atat pe aia si nu a luat-o de acolo ca era mai ieftin?, .......omul si-a facut cum a considerat ca e mai bine si a cheltuit cat a vrut pe fiecare imbunatatire adusa masinii....ca a luat ceva mai scump, stia el cand a dat banii, poate tine mai mult si nu ca altele care se uzeaza repede sau se crapa la orice groapa....parerea mea ca nu a bagat chiar asa mult si sincer imi place cum a facut-o.....bafta in continuare la tunarit FastFurious si la mai multi km.....
                            Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                            Comment


                            • Originally posted by CataFOF View Post
                              eu ti`am vazut masina in parcare la romexpo , chiar m`am uitat umpic la ea , este frumoasa , dc sa mint , dar nu este de mine fibra.
                              fiecare isi baga banu in ceea cei place si in ideile sale.
                              Mersi de aprecieri, vezi asta nu inteleg unii ca fiecare ne facem masinile dupa cum ne place si cum le visam.

                              Originally posted by Mario Popa View Post
                              mai conteaza cati bani a cheltuit??? omul nu trebuie luat la raspundere de ce a cheltuit banii pe aia si nu pe ailalta?, de ce a dat atat pe aia si nu a luat-o de acolo ca era mai ieftin?, .......omul si-a facut cum a considerat ca e mai bine si a cheltuit cat a vrut pe fiecare imbunatatire adusa masinii....ca a luat ceva mai scump, stia el cand a dat banii, poate tine mai mult si nu ca altele care se uzeaza repede sau se crapa la orice groapa....parerea mea ca nu a bagat chiar asa mult si sincer imi place cum a facut-o.....bafta in continuare la tunarit FastFurious si la mai multi km.....
                              Sa stii ca ai dreptate, am vazut destule Kituri exterioare puse pe alte masini care vibreaza in mers, crapa de la gropi, nu se imbina perfect si multe multe, alte minusuri.
                              Multumesc de urari iti doresc la fel si tie.

                              Originally posted by Thejock3r View Post
                              fast..te rog sa nu mi-o iei in nume de rau !! doar discutii si nimic mai mult ! faceam o analiza financiara ca Moise Guran
                              Bafta multa in continuare si premii cat se poate..
                              Nu ti-o iau in nume de rau dar prea ai venit geana pe mine de pare ca cine stii cu ce te-am suparat.
                              Bafta!!!
                              Last edited by FastFurious; 21 July 2009, 22:25. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpicFast&Furious
                              Team CSR
                              Logan Club CLUJ

                              Comment


                              • Ce mai urmeaza in continuare?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google