Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ne spune ca o sa iti pui arcuri sport...

    P.S. Pe mine personal nu stiu de ce nu ma incanta suportul acela de ochelari. Parca e in plus acolo. Dar fiecare cu preferintele lui. E practic dar eu cred ca as cauta sa il pun altundeva.

    Numai bine!
    Work is for people who don't have time to play golf

    sigpic

    Comment


    • la arcuri ma refeream cand am zis de gravitatie ! singura problema la masina ta a fost ca ai inceput putin invers toata nebunia asta

      Comment


      • Numai sa vina primavara si o sa fie si arcuri sport sau poate chiar o suspensie pe masina.
        De inceput eu nu consider ca am inceput invers, pentru ca nu exista nici o regula cu ce sa incepi, important este rezultatul final.
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • dar dupa suspensie e posibil cum a zis cineva mai sus sa incepi sa tai ,sa remodelezi si e pacat . mai bine sa previi decat sa repari , e o vorba ! btw , tu stii mai bine ce trebuie sa ii faci masinii tale

          Comment


          • Originally posted by silviu_cos View Post
            dar dupa suspensie e posibil cum a zis cineva mai sus sa incepi sa tai ,sa remodelezi si e pacat . mai bine sa previi decat sa repari , e o vorba ! btw , tu stii mai bine ce trebuie sa ii faci masinii tale
            O sa le demonstrez multora ca eu nu traiesc in carti ci in realitate si nu trebuie sa tai si sa remodelez nimic.
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • Aici ai dreptate F&F dar tu vezi ca e boala aici toata lumea apreciaza tuningul "clean" ,si dungile Logan Cup !
              Tine-o tot asa ai o masina unica.
              sigpicTransport marfa !

              Comment


              • Multumesc de aprecieri.
                Dupa cultura mea tuningul nu se face cu dungi si autocolant.
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Dar nici cu kituri imense si alte chestii Dar aici e si o chestiune de gust ;)
                  Uite aici tuning adevarat care include si colant

                  Comment


                  • Acolo colantul este ultimul lucru, chiar exista tuning.
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • Ma bag si eu putin in seama.Pai tuningul tocmai asta inseamna A modifica masina standard de fabrica. Sunt diferite stiluri de tuning si esti liber sa faci ce vrei in limita posibilitatilor financiare.Eu nu sunt in masura sa fac tuning la a mea dar imi plac mult masinile care nu sar in ochi dar performantele cresc.Fratele meu este adeptul stilului agresiv prin toate mijloacele asadar suntem diferiti.


                      Zilele astea am vizionat toate pozele cu masina si apreciez pozitiv pofta de a modifica.Bafta in continuare!!!
                      sigpicPasionat de MCV si natura

                      Comment


                      • Stiu ce inseamna tuning si tocmai de aceea am zis ca tuningul nu se face cu autocolante si cu dungi, ci cu modificari exterioare, interioare, la motor, la frane , la suspensii ......
                        Multumesc de aprecieri si sa stii ca modificari o sa mai apara la masina mea.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • tuningul se face cu orice material si orice pozitie atata timp cat este calitativ. nu zic neaparat ca este o regula la tuning dar de obicei oameni schimba prima data jentile si apoi mai face cate ceva. matale esti un tip care pune multa pasiune in treaba asta si te superi usor cand cineva zice ceva urat despre masina. eu unul personal nu as mai posta nimic pana nu mi-as monta arcuri si alte jenti ca sa fiu sigur ca nu mai parte de replici acide.
                          eu unul sunt innebunit dupa jenti cu buza iar la un asemenea kit cu siguranta s-ar potrivi un set de 9jpe taoate 4 sau fara buza dar sa fie minim 17 poate ceva si cromatura.
                          inainte de toate e masina ta faci ce vrei si conteaza sa te simti bine in ceea ce faci.

                          Comment


                          • din moment ce ai luat deja multe premiiinseamna ca e o masina apreciata.
                            sunt multe de facut dar tre sa te limitezi dupa buget si gusturi...
                            "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by mary.bia66 View Post
                              Aici ai dreptate F&F dar tu vezi ca e boala aici toata lumea apreciaza tuningul "clean" ,si dungile Logan Cup !
                              Tine-o tot asa ai o masina unica.
                              nu chiar , mai sunt masini sau au mai fost masini cu acest gen de kit.
                              poate ai observat si tu , ca in lume(mai mult in europa) , se merge pe stilul
                              "Clean" , sa renuntat la stilul "bare fibrate atarand" de ceva timp.

                              Originally posted by padurarud View Post
                              Ma bag si eu putin in seama.Pai tuningul tocmai asta inseamna A modifica masina standard de fabrica. Sunt diferite stiluri de tuning si esti liber sa faci ce vrei in limita posibilitatilor financiare.Eu nu sunt in masura sa fac tuning la a mea dar imi plac mult masinile care nu sar in ochi dar performantele cresc.Fratele meu este adeptul stilului agresiv prin toate mijloacele asadar suntem diferiti.
                              ai zis exact ce trebuie , tuning inseamna orice schimbare a masinii , in rau sau in bine , dupa caz.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Da stiu kitul asta e de la ProStreet Baia Mare cred , sper sa nu ma insel, dar cum a facut el combinatia cu eleronul "Pilot" si jantele mie chiar i-mi place.
                                Fiecare masina e modificata in stilul si placul proprietarului, cum ti-am spus si tie , ai o masina frumoasa si pe placul si gustul tau.
                                Bafta amandurora!
                                sigpicTransport marfa !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google