Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o masina superba,felicitari proprietarului pt. munca si efortul depus pt. a aduce masina in stadiul acesta.bafta in continuare!

    Comment


    • adevarul este ca ai cu ce te mindri...felicitari...
      "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

      Comment


      • Originally posted by dorupopa2006 View Post
        o masina superba,felicitari proprietarului pt. munca si efortul depus pt. a aduce masina in stadiul acesta.bafta in continuare!
        Multumesc de aprecieri.

        Originally posted by emylogan View Post
        adevarul este ca ai cu ce te mindri...felicitari...
        Sa stii ca ai dreptate, mie imi place si chiar ma mandresc cu ea.
        Last edited by FastFurious; 13 February 2011, 19:35. Reason: Automerged Doublepost
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • Eu nu mi dau seama ce suspensie o sa pui tu ca sa poti sa mai circuli normal cu ea...deja 4 cm mai jos cred ca o sa fie foarte mult, cu orice pietricica o sa faci gaura in fibra..
          sigpic

          Comment


          • De ce crezi ca altii pot sa circule cu masina cu garda la sol 7-8-9cm si eu nu o sa pot???
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • man,fa ceva cu capota aia!is urate farurile din cale-afara....eu numa acuma vad:|
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • Originally posted by - Geo - View Post
                Eu nu mi dau seama ce suspensie o sa pui tu ca sa poti sa mai circuli normal cu ea...deja 4 cm mai jos cred ca o sa fie foarte mult, cu orice pietricica o sa faci gaura in fibra..
                Ca sa te ajute sa-ti raspunzi singur la intrebarea ta am facut acum 5 minute urmatoarele masuratori:
                - sub bara fata am 15 cm
                - sub praguri pe fata am 15 cm
                - distanta de la sol la partea inferioara a pasajului aripii fata este de 66 cm
                - distanta de la partea superioara a cauciucului pe fata si pana sub pasajul aripii fata este de 6 cm.
                - sub praguri pe spate am 17 cm.
                - sub bara spate am 21 cm.
                - distanta de la sol la partea inferioara a aripii spate este de 68 cm.
                - distanta de la partea superioara a cauciucului pe spate si pana sub pasajul aripii spate este de 8 cm.
                Concluzie:
                Pot sa cobor masina cu 5 cm fara sa am nici cea mai mica problema.
                Sper ca s-a lamurit dilema si se v-a vedea in curand ca se poate monta o suspensie pe masina, chiar daca am auzit pana acuma de la toata lumea ca eu nu o sa pot face acest lucru.
                Last edited by FastFurious; 13 February 2011, 20:32.
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Radule,(asta am inteles ca e numele tau) ,am cateva ore bune de cand m-am apucat sa citesc thread-ul tau si te rog sa ma crezi ca sunt ametit ,insa te admir pentru ambitia ta,te felicit pentru realizarile la masina ta si succesele avute cu ea,banuiesc ca ai niste nervi de otel sa rezisti atator laude si nu numai lor.Si poate ,dincolo de toate acestea ,e de admirat dragostea cu care iti alinti masina-" iubi a mea", cred ca de aici pleaca restul...

                  Comment


                  • Radule, asculta ce zicem noi pe aici, ca nu zicem degeaba. O sa vezi tu daca-ti iei h&r cum o sa-ti blesemi zilele ca va cobori prea mult.

                    Ce ai masurat tu acolo e irelevant. Daca calculezi tu asa, o sa vezi ca n-o sa fie exact cum zici. Eu aveam 12cm la bara fata Pilot si alea sunt destul de mici in comparatie cu ce ai tu. O sa te convingi singur! Poate o sa te faca sibianul sa intelegi.

                    Tu poate acum esti suparat pe faptul ca toata lumea te-a criticat ca e intalta si vrei sa fie foarte joasa, dar o sa vezi ca nu e bine nici prea low, mai ales pentru kitul tau si drumurile de la noi.

                    Desigur, daca ai si o masina pentru mers in oras, e ok.
                    sigpic

                    Comment


                    • e criminala rosia ta
                      AdY_JmL_2015

                      Comment


                      • Originally posted by flytomefly View Post
                        Radule,(asta am inteles ca e numele tau) ,am cateva ore bune de cand m-am apucat sa citesc thread-ul tau si te rog sa ma crezi ca sunt ametit ,insa te admir pentru ambitia ta,te felicit pentru realizarile la masina ta si succesele avute cu ea,banuiesc ca ai niste nervi de otel sa rezisti atator laude si nu numai lor.Si poate ,dincolo de toate acestea ,e de admirat dragostea cu care iti alinti masina-" iubi a mea", cred ca de aici pleaca restul...
                        Apreciez foarte mult ca ai avut rabdare sa stai sa citesti cele 61 de pagini care s-au adunat de cand am inceput sa-mi prezint masina aici.
                        Multumesc de aprecieri.

                        Originally posted by iamagi View Post
                        Radule, asculta ce zicem noi pe aici, ca nu zicem degeaba. O sa vezi tu daca-ti iei h&r cum o sa-ti blesemi zilele ca va cobori prea mult.

                        Ce ai masurat tu acolo e irelevant. Daca calculezi tu asa, o sa vezi ca n-o sa fie exact cum zici. Eu aveam 12cm la bara fata Pilot si alea sunt destul de mici in comparatie cu ce ai tu. O sa te convingi singur! Poate o sa te faca sibianul sa intelegi.

                        Tu poate acum esti suparat pe faptul ca toata lumea te-a criticat ca e intalta si vrei sa fie foarte joasa, dar o sa vezi ca nu e bine nici prea low, mai ales pentru kitul tau si drumurile de la noi.

                        Desigur, daca ai si o masina pentru mers in oras, e ok.
                        Stai linistit nu sunt suparat deloc, dar eu am rabdare pana o sa-mi pot permite sa-mi cumpar suspensia si atunci se v-a vedea ca se poate monta fara nici o problema pe masina.
                        Nu sut adeptul stilului "low" si nu am intentia sa cobor masina exagerat.
                        In cazul in care pentru moment o sa iau numai arcuri sport nu o sa optez pentru H&R.

                        Originally posted by icstrem_no1 View Post
                        e criminala rosia ta
                        Multumesc de aprecieri.
                        Last edited by FastFurious; 14 February 2011, 19:19. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • frumoase poze , felicitari!!!!
                          sigpicTransport marfa !

                          Comment


                          • h&R radu!!! ;) la 8 cm ce-i drept ca freci de placere, dar pe la 10 11 cm e ok.. se pot urca si borduri.

                            Comment


                            • In cazul in care o sa iau numai arcuri asa m-am gandit si eu sa o cobor pana la 10 cm de pamant.
                              sigpicFast&Furious
                              Team CSR
                              Logan Club CLUJ

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google