Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am circulat cu Loganul in perioada asta.
    Last edited by FastFurious; 13 August 2011, 21:47.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • Originally posted by FastFurious View Post
      Sorin ai dreptate satisfactia este mai mare cand lucrez eu.
      Exceptand vopsitul oglinzii interioare cu negru, totul este facut de mine.
      Arata bine acum sa le vedem montate pe masina. Se monteaza greu?De reglat cum le-ai reglat ca sa fii sigur ca nu bat prin pomi?Bafta!!
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • Inca nu le-am montat pe masina,iar reglajul o sa-l fac la momentul montarii pe masina.
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • Reglajul il faci tu sau mergi la baietii specializati?
          sigpic

          Comment


          • Eu reglez cum pot si dupa aceea merg intr-n service pentru un reglaj de faruri daca va fi necesar.
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • Originally posted by FastFurious View Post
              De fain arata fain, sa speram ca o sa vad mai bine cu ele, ca sa nu-mi para rau ca le-am vandut pe cele StreetStorm
              n-o sa iti para rau ca ai dat streestorm`urile o sa se vada muuult mai bine cu astea

              Comment


              • Originally posted by FastFurious View Post
                Eu reglez cum pot si dupa aceea merg intr-n service pentru un reglaj de faruri daca va fi necesar.
                Pai au lupele dispozitiv de reglare?.Am vazut niste tutoriale pe net in care reglajul se facea cand se instalau ulterior nefiind posibil.
                sigpic

                IL 1 3 MIU

                Comment


                • Lupele nu au dispozitiv de reglare dar se pastreaza dispozitivul original al farului si si se poate regla de acolo, atat manual cat si prin reglajul pe inaltime din interiorul masinii.
                  Da-mi un link cu ce ai vazut tu ca poate sa-mi fie de folos.Multumesc.
                  sigpicFast&Furious
                  Team CSR
                  Logan Club CLUJ

                  Comment


                  • Aici e link-ul cu tutorialul vazut de mine.Lupele se monteaza pe faruri de Nissan Sentra daca nu ma insel.Din ce am vazut e nevoie de foarte mult timp,rabdare si ceva scule.In cazul loganului am inteles ca e mai usor.

                    P.S Episoadele 2,3,4 le gasesti in lista din dreapta.
                    Last edited by Alex_MIU; 15 August 2011, 20:21.
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • atat e de munca si asa se strica din lupa sau la noi vine totul la fix?
                      sigpic

                      Comment


                      • Multumesc foarte mult Alex de link.

                        Nicu la noi ii putin mai simplu ca lupele sunt universale dar in mare parte este la fel.
                        Parte cea mai grea este desfacutul sticlei de pe carcasa farului.
                        Last edited by FastFurious; 15 August 2011, 22:22. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • No asa.....mah!
                          E tare de tot
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • Multumesc de aprecieri Sorin.
                            Sper ca sambata sa le pot monta pe masina ca deja am innebunit de cand nu am mai circulat cu Loganul si o sa uit sa conduc cu garda joasa daca pana acum am circulat tot la etaj.
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • Sunt cel mai ghinionist om din lume.
                              Azi am montat noile faruri dupa o lunga asteptare (din 2 august nu mai am faruri), dar din pacate se pare ca faza lunga nu functioneaza pe dreapta, asa ca urmeaza inca cateva zile de asteptare si un miliard de nervi.
                              Attached Files
                              sigpicFast&Furious
                              Team CSR
                              Logan Club CLUJ

                              Comment


                              • Nu esti cel mai ghinionist, stai linistit. Cand le-am montat eu, dupa 3 blituri, dreapta a ramas pe lunga, din cauza controller-ului defect. Apoi, am observat ca lupa din stanga bate foarte aiurea. Toate s-au rezolvat, si acum e ok. Deci stai linistit, daca ai cumparat de la cineva de pe forum lupele, sigur te rezolva. Eu am luat de la SerbanPC, dar omul a inteles ca nu e buna treaba, eu am inteles ca nu e el de vina, si s-a rezolvat
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google