Casco BT Asigurari....belea Mare In Anul 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casco BT Asigurari....belea Mare In Anul 2

    Am si eu o mica problema...

    Casco BT asigurari, anul 1 --> prima 402 euro; valoare asigurata 9450 euro

    Cum asigurarile expira pe 12.05.2009; am optat ptr continuarea politelor RCA + Casco si mare surpriza...Pentru faptul ca am avut daune de cca 3000 euro in total, mi-au fixat o prima de asigurare de 1137 euro / an; la valoarea de 8650 euro.

    Aberant de mult...

    Ce asigurator casco + rca imi recomandati ? Am sunat la Alliantz sa-mi faca un calcul...sa vad ce iese

    Inca o data...este ABERANTA diferenta de pret dintre anul 1 si anul 2.... Poate vor sa-si scoata parleala...
    e-mail: office@stickere.info

  • #2
    Ai atatea companii de asigurari de unde poti alege...vezi ce oferte iti fac
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      singura firma de asigurari care nu are problmeme financiare in momentul asta este Generali. asa ca incearca si la ei
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        sau la asiban,is ok
        sigpic

        Comment


        • #5
          sunt persoane pe forum care nu lauda asiban-ul...
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            aline eu am la asiban de 2 ani si ceva,si au platit fiecare dauna la timp,si nu au comentat.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Si ru tot cu asibanul votez!!!am avut o dauna si mi-au schimbat multe piese dupa ce au demontan masina care nu erau in deviz si nu au comentat nimic chiar au platit repede.!
              Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

              Comment


              • #8
                Ati recomand unita eu am full casco si sunt foarte multumit de ei am avut 2 daune in valoare de 2700 ron si au platit imediat ce baieti de la service au trimis factura nu am stat sa ma rog de ei sa plateasca!

                Comment


                • #9
                  primele 3 firme cu cele mai mari probleme financiare sunt in ordinea asta: CARPATICA, UNITA si OMNIASIG. iarta-ma radule, dar informatia pe care o detin vine de la un agent de asigurari care imi este si ruda, si mi-a spus de aceste 3 firme, mai cu strangere de inima cand a vazut ca am casco la omniasig. mi-a recomandat Generelai, singura firma fara probleme financiare, dar eu am leasing si am casco pe toata perioada leasingului,.
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    Si auncea care sunt cele mai serioase firme de casco in momentul de fata?

                    Comment


                    • #11
                      am scris GENERALI. nu se vede?
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Lasa ca mai sunt o gramada de firme nu pot sa aiba toate probleme ce fac cu bani din ratele care le platim la casco lunar?

                        Comment


                        • #13
                          nu au bani pentru ca au facut oferte peste oferte la rca si casco si au scazut foarte mult preturile la asigurari. dar oamenii vin la despagubiri, costul total fiind unul fara reducere. unele firme de asigurari au inceput sa isi inchida din filiale, ca sa mai reduca din costuri
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            e bun macar sa le inchida pe cele care is imposibilitatea de a plati daunele,cum sa falimentat si asitrans apoi a devenit euroins
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Daca doresti o oferta cuprinzatoare - YM : andrei.cosnita este un coleg de-al meu care are firma de asigurari - iti face oferta la care vrei tu si ca sa iesi mai ieftin - De la Generali - Omniasig si orice alta firma care vrei . SPOR
                              1.6 MPi Icy White

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google