Cum Sa Procedez

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Sa Procedez

    Am asigurare Casco la Allianz Tiriac si nu stiu cum sa procedez intr-o problema:
    Noaptea trecuta-sau ieri pe ziu nu stiu exact- mi-a fost sparta masina si mi s-a furat detectorul de radar si cu suportul lui din parbriz. Ceea ce m-a frapat( si de asta nu stiu exact cand s-a intamplat) este finetea cu care s-a lucrat: practic, au intervenit asupra butucului usii din dreapta soferului si au luat cele de mai sus. Altceva nu mi-au luat( harti, RCA, rovigneta).Cand am plecat cu masina usile s-au deschis normal din telecomanda si nu mi-am dat seama de furt pana ce nu am observat lipsa suportului din parbriz.
    La butuc se vede doar putin ca este iesit in afara; cheia se invarte normal si usa se incuie la fel ca celelalte.
    Nelamurirea mea este urmatoarea:
    -asa de usor se sparge o masina? credeam ca e o treaba mult mai complicata
    -daca tot au deschis-o o puteau fura cu totul presupun;
    -sa mai reclam si la politie furtul sau sa ma duc direct la asigurator( apropo, cat ar costa reparatia ?)?
    -tinanad cont ca usa se inchide-deschide normal e vreun risc daca las incuiatoarea din dreapta in situatia asta?

  • #2
    pai...daca vrea.. tot ti-o sparge...nu e nici un risc.'parerea mea'
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      ...
      -pentru hoti treaba nu va fi niciodata complicata...e meseria lor...
      -au furat ce a fost la vedere,in general astea se fura:detectoare,gps-uri,playere si ce mai are omu mai de valoare si care se pot vinde repede...cu masina ce sa faca?...era o povara pentru ei...
      -suni la politie vezi ce zic si te duci la asigurator care o sa te trimita din nou la politie se le aduci nush ce......Romania deh...
      -atat vreme cat nu ai nimic tentant la vedere prin masina,nu se va obosi nimeni nici macar sa traga de maner,dar zici ca merge...daca tot apelezi la casco oricum or sa iti traga poza la incuietoare...ar fi bine sa nu o lasi asa...

      Comment


      • #4
        Originally posted by petrica View Post
        -daca tot au deschis-o o puteau fura cu totul presupun;
        O puteau, dar mai greu, masina avand imobilizator electronic...

        Comment


        • #5
          @petrica- Omule, du-te la Politie si la asigurator, cum a zis si Viorelu. Macar sa-ti faci usa, deocamdata.
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • #6
            Mersi ptr. sfaturi. Ma duc maine la politie si Luni la asigurator.Va mai tin la curent.

            Comment


            • #7
              Pana la urma am fost si la politie si la asigurator si la service. Problema este ca cica butucul se procura intr-o saptamana si trebuie sa plec in concediu.Asa ca o sa fac reparatia pe la inceputul luo septembrie.Mersi tuturor pentru sfaturi.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google