Am Gasit Oglinda Rupta In Parcare!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Gasit Oglinda Rupta In Parcare!!!!

    Am gasit oglinda rupta in parcare mai exact oglinda sparta si supotul ce tine oglinda plus plasticul zgariat,iar cealalta oglinda este zgariata rau pe plastic am full casco dar nu stiu cum sa declar sa schimb si oglinda zgariata ca aceea este de mai demult zgariata si daca merg la casco sa le rezolv pe amandoua si daca se poate sa vb cu cei de la service sa imi puna cu suprafata marita,voi cum ma sfatuiti sa fac!!!????

  • #2
    de schimbat le schimbi pe amandoua, nu-i bai. eventual ii zici lu ala de-ti deschide dosaru de dauna ca au fost zgariate amandoua oglinzile de curand, la interval de cateva zile, in parcare, si nu ai apucat sa mergi la ei din prima. oricum asta-i palavrageala, n-ar trebui sa-ti creeze probleme.
    cu oglinzile de tip MCV/ph2 nu stiu ce sa-ti zic. eventual daca poti rezolva cu serviceul la care vei fi trimis, sa dai o diferenta. poate un alt forumist are experienta si-ti poate raspunde exact.

    Comment


    • #3
      Cei de la service oricum unfla factura si nu cred ca este problema ca in factura scrie oglinzi normale dar el pune de MCV!!!

      Comment


      • #4
        N-are cum sa scrie pe factura oglinzi normale si pe masina sa puna de mcv deaorece va aparea o neconcordanta intre stocul scriptic si cel faptic. Fiecare tip de piesa are denumirea si codul ei cu care sunt inregistrate la intrarea in magazie.
        Solutia ar fi cum a zis bro, sa dai o diferenta.
        Bafta!
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #5
          Dar eu nu ma duc la service dacia!!!

          Comment


          • #6
            nu, te vei duce la un service la care te trimite cel de la casa de asigurari. au ei o lista de service-uri, iti alegi de acolo. nu poti merge oriunde.

            Comment


            • #7
              Ei te treimit la un anumit service dar multi nu stiu ca se pot duce la ce service vor prima data si a doaua oara cand am fost la casco au zis sa ma duc la un anumit service si i-am zis ca nu ma duc acolo ce nu lucreaza bine si a zis sa ma duc unde cred eu ca este mai bine si am primit in 2 zile masina ca casco a platit imediat la service!!
              Am casco la unita cu franciza 0!!

              Comment


              • #8
                hmm, atunci gunoaiele alea de la Asirom [ca oricum is gunoaie] de ce au lista cu service-uri prinsa pe perete? sa para mai credibil tot sistemul?

                Comment


                • #9
                  La unita nu am vazut asa vazut asa ceva si pana acuma am fost multumit de iei anul trecut si-au facut datoria de 2 ori bine acuma sa vedem ca anul acesta este criza!!

                  Comment


                  • #10
                    daca ai franzisa, chiar nu merita a mergi la asigurator, mai bine iei unele si le montezi singur(daca te pricepi )

                    Comment


                    • #11
                      Daca te uiti mai sus am scris ca am franciza 0!!

                      Comment


                      • #12
                        oups, my bad
                        oricum, problema la casco e ca se recalculeaza suma asigurata(respectiv se scade valoarea pagubei si atunci trebuie platit un procent pentru reintregire) si data viitoare o sa fie mai mare prima(eu la bcr am avut anul trecut 380 eur / 7000 suma asigurata, iar dupa o paguba de 1000 eur, anul asta ar fi trebuit sa dau 500; noroc ca nu s-a facut inca baza de datye comuna asa ca am 330/6500 la generali).
                        pana la urma tu decizi daca vrei sa o faci pe casco, dar parerea mea e ca e o paguba prea mica.

                        Comment


                        • #13
                          Am leasing la masina si platesc 150 ron pe luna si de fiecare data cand se intampla ceva ma duc la ei ,la leasing nu se reintregeste polita casco si nu scade dupa un an daca ai avut sa nu daune rata ramane la fel pana la sfarsitul contractului asta este a 3 data cand ma duc la ei!!

                          Comment


                          • #14
                            SI eu am la Asirom si Casco si mi-am reparat masina unde am vrut eu, e adevarat ca mi-au recomandat ei anumite service-uri dar eu am zis ca vreau sa merg la altul si nu au comentat ! Radu pune oglinzi de MCV cu ocazia asta , nu au ce comenta !!!!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Bad_wolf ai dreptate conteaza si de inspectorul care constata si are ceva pile cu patronu de la service acuma ma gandesc cun sa ii conving pe cei de la service sa imi puna oglinzi de MCV si daca se poate le si vopsesc!!

                              Azi am fost la casco ai am rezolvat o sa schimb cele 2 oglinzi plus parbrizul au deschis 3 dosare de dauna acuma sa vad cand bag masina in service si cun tratez cu cei de acolo sa pun oglinzi cu suprafata marita si sa le vopsesc in devz scrie inlocuire oblinzi electrice!!
                              Last edited by radu2008; 2 September 2009, 12:29. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google