Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca nu sunt victime, nu vine politia. Dar se pot duce oamenii la birourile de accidente usoare, orar non stop. Si a colo te indeamna la amiabila dar poti refuza in temeiul legii, amiabila e o optiune, nu o obligatie.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Si daca se intampla sa ai o ciocnire-lovire usoara la ''cucuieti din deal'' la ora 23 ,ce faci?
      Te duci la 100 km si tu si pagubitul care nu are nici o vina si care intamplator este de la satu-mare la capitala de judet sa inchei amiabila cu PV la accidente usoare !

      Altfel, daca vei merge la postul de politie ,care evident la aceea ora este inchis,s-ar putea sa-l deranjezi pe ''dom sef de post'' ce tocmai se zvarcolea prin pat cu amanta dupa un chef si sa te alegi cu o amenda sau chiar permis suspendat pentru obraznicia ta, de-a deranja , la o ora atat de nepotrivita pentru un lucrator al statului platit din impozitul tau anual.....
      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

      Comment


      • Ai fost implicat in asa ceva, sau e doar un exercitiu de imaginatie de genul "cum ar fi daca..." ?
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Fapt real ...cel care a patit-o ,un prieten ,intamplarea dincolo de amuzamentul situatiei , a fost pe langa zimnicea la suhaia....

          Prietenul meu venea la zimnicea,unde eram si eu, pentru cheful ce se organizeaza acolo an de an la voi de -Zarezan- pe 31 ianuarie sau 1 februarie nu mai stiu exact.....

          Noroc cu interventia primarului din Zimnicea ca altfel 'dom sef de post' era pus pe fapte mari si marete.....
          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

          Comment


          • RCA 2014.
            Preturi mai mari pentru cei sub 30 de ani si preturi foarte, foarte mici pentru pensionari.
            Euroins, Carpatica si Astra au ramas fruntasi la preturi. La pensionari Carpatica nu are rival.
            Last edited by ofertarca; 20 January 2014, 18:59.

            Comment


            • Mare grija la ASTRA... Patanie recenta... NU DATI CONTUL IBAN, desi o sa-l ceara. Va puteti trezi cu o suma derizorie in cont, dosarul inchis, si nu mai aveti ce face.

              Toate bune, fara accidente

              Comment


              • Va puteti trezi cu o suma derizorie in cont, dosarul inchis, si nu mai aveti ce face.
                Ba ai ce face, doar ca trebuie sa scrii o adresa prin care nu esti de acord cu suma decontata, in maxim 30 de zile, parca. Daca depasesti termenul, atunci se considera ca ai acceptat suma.

                Comment


                • fratilor e groasa rau de tot, pana si allianz au inceput sa refuze despagubirile pe RCA. mai bine mergeti la politie nu va mai incurcati cu amiabile. pe scurt cineva conduce pe drumul prioritar, de pe drumul cu cedeaza apare o toanta si are loc impactul pe lateralul masinii care circula regulamentar. deci toata usa soferului, stalp mijloc si un pic din usa pasager. toanta recunoaste vinovatia si spune ca are RCA la allianz. cand se face constatarea la allianz "inspectorul" adica un omulet cu tupeu de borfash spune ca nu e bine completata amiabila, apoi ca nu sunt clare circumstantele, poate e culpa comuna, sa vedem... etc. nu m-ar mira sa zica ca de fapt nu s-a intamplat niciun accident si allianz nu despagubeste nimic. dosarul e in lucru acum. aia a recunoscut si in scris si live ca e vinovata a completat tot ce trebuie si borfashii astia nesatui tot cauta motive.

                  Comment


                  • Pai normal ca tot cauta motive la cate fraude fac romanii pe RCA si pe casco.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • asta o iau ca pe o ironie din partea ta. sper sa nu fii in situatia de a merge linistit pe strada intra unu in tine si cand ajungi la nea caisa de la allianz nu domne ca ai vrut sa faci o frauda. mama ce frauda am facut, stau fara masina 2 saptamani, iau banii de la allianz si ma duc la burj al arab sa-mi fac concediu

                      Comment


                      • Ca tot se vorbea ca firma de asigurari Carpatica, incepe sa-si ...revina :probabil la vechile obiceiuri.

                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Carpatica au avut un moment de generozitate subita la finalul lui 2013, cand achitau devizele. Probabil au vrut sa prinda momentul cand cele mai multe RCA-uri expira, la finalul anului, si sa pacaleasca maximum de clienti.

                          Comment


                          • Originally posted by mcornel View Post
                            asta o iau ca pe o ironie din partea ta. sper sa nu fii in situatia de a merge linistit pe strada intra unu in tine si cand ajungi la nea caisa de la allianz nu domne ca ai vrut sa faci o frauda. mama ce frauda am facut, stau fara masina 2 saptamani, iau banii de la allianz si ma duc la burj al arab sa-mi fac concediu
                            Pentru aia care fac fraude platesc aia cinstiti. Sau au masina lovita in cine stie ce gard, pac gasesc unu cu RCA valabil sa-l mai trosneasca odata. Cred ca oricine stie pe cineva care a aplicat metoda.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • De cand cu bonus-malus la RCA, nu prea iti mai vine sa "ajuti" pe cineva la vreo dauna, ca platesti in plus ceva banuti.

                              Comment


                              • Exista masini de firma, masini la sfarsit de leasing la care malusul nu trece automat la utilizator etc.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google