Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu cred ca poti face vreo frauda fara cineva din interior. sa fim seriosi.
    astea sunt povesti din trecut.

    Comment


    • hai ca esti bun, hotii striga hotu'! adica sa-i pacalesc eu pe teparii astia? astia au inventat toate smecheriile si vin eu sa-i invat schimba username-ul ca te faci de ras mestere. bine ca mi-am luat camera de masina ca altfel cine stie ce mai inventeaza astia. o sa spuna ca azi am fost la ibiza, cand eu dadeam la lopata in drumul taberei.

      Comment


      • Sa fim seriosi, faza asta cu "falsul accident" deja incepe sa devina o poezie obosita aruncata in fata pagubitilor de catre asa-zisii "inspectori de daune" pentru a taragana dosarul de dauna, pentru a miscsora despagubirea, poate poate dau de unul slab de inima care renunta etc.
        Cate cazuri sunt accidente reale si cate false, aranjate? Eu cred ca proportia celor aranjate e infima si asta nu le da dreptul sa te faca hot in fata.
        Deci daca dupa producerea accidentului dati la amiabila de vreun inspector in genul celui descris de colegul mcornel, salutati-l respectuos cu semnul pacii si mergeti si incheiati actele la politie, desigur in termenul legal de 24h.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Ca tot se vorbea ca firma de asigurari Carpatica, incepe sa-si ...revina :probabil la vechile obiceiuri.

          http://www.monitorulcj.ro/actualitat....63JPOGkE.dpbs
          A venit si retinerea.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Am primit si diferenta de bani (143 lei) de la B0 la B9 luna trecuta de la Euroins. s-au miscat acceptabil, desi sunt niste gainari! ca si concluzie, m-a ajuns pe 12 luni 350 de lei, 29 de ani, B9, Logan 1,2 , pret final.
            Keep walking...

            Comment


            • Oferta primita pentru RCA, 6luni (B9) sau 12 luni (B10)

              Asigurator luni (RON) 1 an (RON) Tari excluse din asigurarea Carte Verde
              City 148,50 266,54
              Astra 156,26 288,65
              Carpatica 158,18 289,07 AL,BIH,IL,IR,MA,TN
              Omniasig 159,50 300,00 RUS
              Generali 189,00 314,00 RUS
              Asirom 202,50 367,00
              Groupama 205,07 310,00 BY,RUS
              Allianz 229,00 364,00

              Comment


              • Baga astra
                sigpic

                Comment


                • Pentru 22 de lei in plus pe 12 luni, pot ramane la Groupama.
                  Last edited by mr.K; 5 February 2014, 15:38.

                  Comment


                  • Eu luam direct city pe 1 an...

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Oferta primita pentru RCA, 6luni (B9) sau 12 luni (B10)
                      Astra 156,26 288,65
                      Ciudat...ce dracu iar au marit pretu?

                      Io am dat 272lei / 12 luni la Astra, cam in urma cu o luna.

                      Comment


                      • Pana acum n-a fost nevoie sa dau cuiva RCA-ul, dar...never say never.
                        Daca vreodata gresesti si vrei sa inchei amiabila, ca sa ramai si tu cu carnetul in buzunar, ce crezi ca va zice cel pe care l-ai lovit cand ii pui pe capota un RCA de la City sau Carpatica? Sa-ti vezi de treaba cu amiabila, ca cei de la care ai RCA_ul fac tot ce pot sa scoata culpa comuna sau alte inventii, pentru a plati mai putin. Asa ca, direct la politie se duce.
                        Ciudat...ce dracu iar au marit pretu?

                        Io am dat 272lei / 12 luni la Astra, cam in urma cu o luna.
                        De la luna la luna.

                        Comment


                        • Spre exemplu in 29.11.2013 am facut RCA pe un an cu 480 de ron -Euroins la 1.8 T in Bucuresti, desi am trecut la B8, iar urmatoarea societate ca pret era Uniqa cu 750 de ron.

                          Deci e clar cum am ales.
                          Da-o'n masa de amiabila ca poti sta fara permis 1 luna de zile in caz de Doamne Fereste .

                          PS Azi la o cotatie similara ma costa RCA 530 de ron in conditiile in care am crescut inca 2 clase de B/M fata de cotatia de 480 de ron. Deci pretul a crescut cu 50 de ron tinand cont ca si eu am crescut cu inca 2 clase....
                          Last edited by vitriol; 5 February 2014, 16:04.

                          Comment


                          • Spre exemplu in 29.11.2013 am facut RCA pe un an cu 480 de ron -Euroins la 1.8 T in Bucuresti, desi am trecut la B8, iar urmatoarea societate ca pret era Uniqa cu 750 de ron.
                            La o diferenta de 270 de lei, nu prea ai la ce medita.

                            Comment


                            • Atasez si o cotatie facuta acum.

                              Prima societate 544, urmatoarea 854 RON.

                              De ce oare atata banet degeaba...
                              Attached Files
                              Last edited by Drogas; 5 February 2014, 16:16.

                              Comment


                              • generali mr k !!! Generali 189,00 314,00 RUS
                                ce pret bun ai la ei !!!
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google