Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Costi, daca fac RCA tot la Groupama, mai primesc o reducere suplimentara si la CASCO, tot la ei.

    Comment


    • daca ai si casco ,da.

      si pe mine ma omoara rca-ul la 1,8 drogas. ca e mare motorul ... motive...
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Daca 1.8 e mare, 3.0 cum e ?

        De curiozitate cat platesti in Bacau pentru 1.8 si ce B/M ai, varsta peste 30 ?

        Eu astept sa fac 30 de parca imi vor da RCA'ul gratis.

        Comment


        • Originally posted by Drogas View Post
          Eu astept sa fac 30 de parca imi vor da RCA'ul gratis.
          Bre, nu e bine sa-ti doresti sa treaca timpu' si sa-mbatranesti...vise d-astea aveam numa' cand eram kinder, sa fiu si io "ca aia mari".

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Costi, daca fac RCA tot la Groupama, mai primesc o reducere suplimentara si la CASCO, tot la ei.
            Poftim?????????
            Am deja CASCO la Groupama de 3 ani, acum al 4-lea si nu am avut niciodata reducere la RCA la ei chiar daca am facut si 3 RCA-uri anuale la ei. Avantajul oferit era ca nu plateam nu stiu ce suplimentare pentru esirea din tara.
            Nici invers nu dadeau reducere la vre-un Casco pentru ca aveam RCA la ei.
            Iar la ultima simulare surpriza a fost si mai mare: pretul rca-ului pe un an era aproape DUBLU fata de anul trecut! Fara daune, cu B9...
            Am ales alta societate.
            Nu va contrazic pe dumneavoastra dar e posibil ca agentul sa va insire GOGOSI!

            Comment


            • Am deja CASCO la Groupama de 3 ani, acum al 4-lea si nu am avut niciodata reducere la RCA
              La RCA nu primesc vreo reducere, doar invers, la CASCO daca am RCA la ei.

              Nu va contrazic pe dumneavoastra dar e posibil ca agentul sa va insire GOGOSI!
              Agentul e ruda cu mine, mai exact verisor, si stie ca-i las masina fara roti daca ma supara.

              Reducerea o primesc si pentru polita pentru casa, cea optionala, nu aia obligatorie.
              Iar la ultima simulare surpriza a fost si mai mare: pretul rca-ului pe un an era aproape DUBLU fata de anul trecut! Fara daune, cu B9...
              La mine RCA-ul a crescut cu 30 de lei fata de anul trecut, tot la Groupama.
              Last edited by mr.K; 5 February 2014, 17:32.

              Comment


              • Pai atunci e clar: eu nu am nici un verisor la Groupama!
                Am scris mai sus ca nici invers nu aveam reducere.
                Mai exact preturile mele la RCA Groupama: anul trecut 320 Ron...simularea pentru anul acesta 580 Ron. De ce? Am sunat la numarul indicat pe site-ul lor si mi s-a raspuns ca simularea este corecta dar e o crestere generala a preturilor la RCA-uri, bla, bla...
                Sa incerc o inrudire cu un angajat de la ei? Sa cunun pe vre-unii, le botez copilul...?

                Comment


                • De vreo 2 ani am Rca la Asirom, iar acum in ianuarie l-am reinnoit, pt 6 luni...si pt 1.6 mpi, fara dauna, cu B8.....170ron/6luni. Primit bonus un tichet pt tractare gratis in caz de dauna, pe raza judetului meu. Polita de anul trecut, facuta in iulie a fost 200 ron pe 6 luni.
                  Casco il am la omniasig, iar o polita rca la ei pe 6 luni , m-ar fi ajuns 280ron....
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • Originally posted by CeDeBe-L View Post
                    Sa incerc o inrudire cu un angajat de la ei? Sa cunun pe vre-unii, le botez copilul...?
                    Iesi pe minus domnu'...o cumetrie d-asta "aplicata" te scoate mai scump decat politele pe 3-5 ani.

                    Comment


                    • E foarte important de unde ai ofertele. In ianuarie la emag cu mult trambitatele reduceri cel mai ieftin RCA imi iesea la Cty Insurance 408 lei cu reducerea de 5% undeva la 385 lei. Asa ca am intrat pe site-ul celor de la City (citysmart) si am facut si acolo o simulare; pretul a iesit tot 408 lei dar cu o reducere de 25% a iesit 306 lei.
                      BM B2 (am luat-o de la capat cu noua masina pierzand BM 8 de la cea veche), 41 ani.
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        La RCA nu primesc vreo reducere, doar invers, la CASCO daca am RCA la ei.


                        Agentul e ruda cu mine, mai exact verisor, si stie ca-i las masina fara roti daca ma supara.

                        Reducerea o primesc si pentru polita pentru casa, cea optionala, nu aia obligatorie.

                        La mine RCA-ul a crescut cu 30 de lei fata de anul trecut, tot la Groupama.
                        Pai ti-a crescut ca nu stii sa negociezi bai

                        Comment


                        • Originally posted by Drogas View Post
                          Daca 1.8 e mare, 3.0 cum e ?

                          De curiozitate cat platesti in Bacau pentru 1.8 si ce B/M ai, varsta peste 30 ?

                          Eu astept sa fac 30 de parca imi vor da RCA'ul gratis.
                          E pe numele neveste-mii , mare prostie am facut! Are sub 30 de ani , b8 parca si e 450 ron la astra , 600 euroins sau carpatica si dupa decoleaza la peste 800 la alea mai serioase. Trebuia s-o trec pe numele strabunicilor , d'zeu sa-i odihneasca! Am taxa recuperata , deci asa ramane...
                          Tara de rahat ! Hodorogii de 1000 de ani si fara permis platesc putin , daca n-ai avut accidente platesti mult...

                          Am uitat sa zis ca socoteala e pe 6 luni nu pe un an. La loganul de 1.6 dau 300 ron pe an. Am peste 30 de ani...

                          http://euroins.ro/tarife-rca,281.html am gasit un grafic pe 2013 ...
                          Last edited by Costi-bc; 6 February 2014, 01:35. Reason: Automerged Doublepost
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Original a fost postat de mr.K
                            La mine RCA-ul a crescut cu 30 de lei fata de anul trecut, tot la Groupama.
                            Originally posted by gutu1 View Post
                            Pai ti-a crescut ca nu stii sa negociezi bai
                            Asta a fost o gluma sau ce?

                            Indiferent ca an de an creste Bonusul, nu stiu pe nimeni sa fi platit RCA pentru aceeasi masina, mai mic decat anul trecut. Cresterea provine din faptul ca preturile la RCA se maresc an de an mai mult decat reprezinta cresterea la bonusul acordat.
                            Poti sa ma citezi. Bai.


                            Sa incerc o inrudire cu un angajat de la ei? Sa cunun pe vre-unii, le botez copilul...?
                            Nu te ajuta in privinta RCA.
                            Last edited by mr.K; 6 February 2014, 09:27.

                            Comment


                            • Originally posted by Bazilman View Post
                              E foarte important de unde ai ofertele. In ianuarie la emag cu mult trambitatele reduceri cel mai ieftin RCA imi iesea la Cty Insurance 408 lei cu reducerea de 5% undeva la 385 lei. Asa ca am intrat pe site-ul celor de la City (citysmart) si am facut si acolo o simulare; pretul a iesit tot 408 lei dar cu o reducere de 25% a iesit 306 lei.
                              BM B2 (am luat-o de la capat cu noua masina pierzand BM 8 de la cea veche), 41 ani.

                              masina veche o mai ai?
                              Keep walking...

                              Comment


                              • O avea spre vanzare, parca. Poti avea simultan 10 masini, la fiecare masina nou intrata in proprietatea ta, incepi cu B0.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google