Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca aveti probleme cu masina pe asigurari(doamne fereste) si nu aveti unde sa o reparati,nu ezitati sa ma contactati.Masina se repara in Colentina,pe aproape toate asigurarile(exceptie Carpatica si depinde de dauna Euroins)

    Comment


    • groupama fost asiban de 6 ani am folosit casco de 2 ori fara cea mai mica problema una din rep a costat vreo 60 mil. dupa ce masina a fost batuta de piatra si botita toata

      Comment


      • Am avut 3 ani de zile casco la Generali.Foarte corecti ce pot sa spun.Au platit de fiecare data cand am avut dauna ,si mai mult in 2 zile deja aveam masina si reparata si platita.Am avut si daune de 9000 de lei si nu au comentat.Dar si Casco este mult peste fata de restul.Seriosi dar platesti.
        sigpic

        Comment


        • Si reprezentanta Dacia-Renault din Slatina are decontare directa catre astra.....eu am fost multumit de Astra .Ei s-au ocupat de hartii,eu decat am dus masina in service.Un plus mare au de la mine si personalul lor....oameni de nota 10.
          Vorba este de argint iar tacerea de aur.

          Comment


          • eu am casco la Ominiasig, si inca nu am profit deloc de acest casco pentru a-mi face cate ceva la masina deoarece am si franciza, acum a si eu o intrebare, in cazul in care as dori so vopsesc toata inca o data deoarece mai am cate o zgarietura pe bari pe usi, un punct de rugina pe plafon, acum intrebarea: daca o vopsesc toata masina si frannciza este 100 de euro, aceasta franciza se aplica cu 100 de euro la orice suma la care m-ar duce vopsitul sau este ceva la suta din cheltuielile reparari, adica ma intereseaza daca imi ia mai mult de 100 de euro sau suma ramane fixa indiferent de situatie?

            Comment


            • si cum faci s-o revopsesti ? invata-ma. ti-o zgarii tu ? daca se prind aia si nu platesc ? daca se poate mi-as face si eu casco . pana acum i-am considerat bani aruncati mai ales ca acum astia refuza plate in multe situatii.

              Comment


              • eu am intrebat ceva, am crezut ca sti rasp la intrebarea mea, rog pe cineva care se pricepe sa-mi rasp la intrebare... fara alte intrebari de genu de mai sus...multumesc

                Comment


                • Pentru a plati doar o singura data franciza trebuie ca toate elementele care vrei sa le vopsesti sa fie zgariate de acelasi eveniment. In cazul in care o aripa o ai indoita si una e zgariata cu cheia ti se vor face 2 dosare si vei plati de 2 ori francisa.

                  Eu mi-am vopsit vopsit masina la groupama (dupa 6 ani de zile de casco la ei , in ultima zi de constract). Am fost la constatare si au pus la vopsit aproape toata masina, fara 3 elemente. Aveam contract fara francisa si fiecare element avea alta problema, zgarieturi, infundaturi...

                  Despre zgariatul masinii proprii e greu sa spuna ca ai zgariat-o singur doar daca nu ti-a facut cineva plangere care te-a vazut.

                  Comment


                  • Originally posted by cata89ro2000 View Post
                    eu am casco la Ominiasig, si inca nu am profit deloc de acest casco pentru a-mi face cate ceva la masina deoarece am si franciza, acum a si eu o intrebare, in cazul in care as dori so vopsesc toata inca o data deoarece mai am cate o zgarietura pe bari pe usi, un punct de rugina pe plafon, acum intrebarea: daca o vopsesc toata masina si frannciza este 100 de euro, aceasta franciza se aplica cu 100 de euro la orice suma la care m-ar duce vopsitul sau este ceva la suta din cheltuielile reparari, adica ma intereseaza daca imi ia mai mult de 100 de euro sau suma ramane fixa indiferent de situatie?
                    CASCO nu iti rezolva tie tabla ruginita ci zgarieturile/loviturile, ca asa multa lume ar fi fericita. Daca mai ai garantie la tablarie, te poti adresa Dacia pentru punctul ala de rugina. Eu ti-as spune sa dai rugina cu un varf de ac, sa iei un spray de vopsea la nuanta si sa pulverizezi pe un betisor din ala de urechi, apoi sa tamponezi punctul ala curatat.
                    In rest, ti-a fost explicat clar, cum e cu fransiza cu ca poti avea mai multe dosare.
                    Last edited by mr.K; 2 July 2012, 11:21.

                    Comment


                    • Originally posted by o8MeLC View Post
                      Pentru a plati doar o singura data franciza trebuie ca toate elementele care vrei sa le vopsesti sa fie zgariate de acelasi eveniment. In cazul in care o aripa o ai indoita si una e zgariata cu cheia ti se vor face 2 dosare si vei plati de 2 ori francisa.

                      Eu mi-am vopsit vopsit masina la groupama (dupa 6 ani de zile de casco la ei , in ultima zi de constract). Am fost la constatare si au pus la vopsit aproape toata masina, fara 3 elemente. Aveam contract fara francisa si fiecare element avea alta problema, zgarieturi, infundaturi...

                      Despre zgariatul masinii proprii e greu sa spuna ca ai zgariat-o singur doar daca nu ti-a facut cineva plangere care te-a vazut.
                      pai tocmai dasta nu poate so bage pe un singur dosar pentru vandalism, daca se sgarie masina de jur imprejur?

                      Comment


                      • 153 E,fransiza 100E,plata in 12 rate,la Astra.
                        valoarea asigurata 5200E.
                        am avut un incident cu un furt al rotii de rezerva,s-a rezolvat imediat dar si dauna a fost mica.la valoarea asta asigurata nu imi fac probleme ca nu vor plati daunele mai mici gen1000-2000E.
                        decat fara asigurare mai bine asa,in final tot iau ceva in caz de dauna.
                        la daune mici plateste si euroins,am avut un coleg lovit in spate de unul cu rca la ei,si s-a rezolvat imediat,nu stiu in alte situatii cum fac.

                        Comment


                        • despre cei de la uniqa ce stiti sunt seriosi ,despagubescsi in caz de vandalism?

                          Comment


                          • Eu stiu ca sunt seriosi!

                            Comment


                            • Ce se intimpla cu ratele Casco daca eu am achitat masina iar ratele la ea le aveam pina in 2017?Multumesc!

                              Comment


                              • CASCO se anuleaza, ai nevoie de o noua polita.
                                Seria tepelor incasate de clientii Carpatica Asig continua. Firmele de asigurari care nu vor sa plateasca daunele cauta diverse motive pentru a respinge dosarele. Unei familii iesene i-a fost refuzata despagubirea pentru ca a indraznit sa ajunga cu rotile avariate ale autoturismului Audi A8 pana acasa. Bianca Panzaru si-a avariat jantele de la masina dupa ce a intrat cu aceasta intr-un sant, in timp ce se deplasa de la Iasi spre Ploiesti. In urma incidentului au fost avariate cele doua jante situate pe partea dreapta a masinii. Ajunsa la primul service auto, femeia a apelat la roata de rezerva pe care o detinea si a sudat cealalta janta avariata pentru a putea circula cu masina. Familia Panzaru avea incheiat un contract de asigurare completa CASCO. "La doua luni dupa ce am incheiat polita de asigurare, am avut un incident in afara localitatii, am lovit doua jante, pe fata si spate dreapta, erau santuri foarte mari si le-am spart efectiv. Am ajuns la Iasi cu o janta pe care am sudat-o si pe cealalta am pus rezerva", a declarat Bianca Panzaru.

                                ll CASCO degeaba

                                Polita de asigurare completa facultativa incheiata la Carpatica Asig s-a dovedit a fi o mare teapa. Bianca Panzaru s-a adresat firmei la care incheiase polita pentru acoperirea prejudiciului creat in urma incidentului. Aceasta solicita inlocuirea celor doua jante avariate. Dupa ce reprezentantii societatii au spus ca vor deconta factura produselor care trebuie inlocuite, acestia au refuzat sa mai faca plata. Suma este una infima, de 7.000 de lei. "Am venit la asigurari, am depus toate documentele necesare si ne-au spus sa comandam jante pana in valoarea pe care o au jantele de la masina, respectiv de la Audi. Am comandat, am achitat din bani proprii si am dus factura. Ne-au spus sa asteptam, speram la un raspuns pozitiv si asa era si normal. Pana la urma am obtinut o hartie de circulatie interna in care scria ca «Masina nu rula in conditii normale», am intrebat cum au tras concluzia asta pentru ca nu au expertizat nicio janta, doar au facut poze. Trebuie sa ma despagubeasca cu 7.000 de lei", a mai declarat Bianca Panzaru.
                                Ieseanca a chemat firma Carpatica Asig in instanta, unde a reusit sa obtina o prima victorie. Ea este hotarata sa continue procesul, daca este nevoie. "I-am reclamat in instanta, am castigat primul proces. Cu aceasta ocazie sfatuiesc oamenii sa deschida bine ochii cand fac o asigurare CASCO. Carpatica nu onoreaza nici macar asigurarile obligatorii", a mai declarat femeia.
                                Deci Carpatica si pe CASCO sunt niste jegosi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google