Curiozitate CASCO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Curiozitate CASCO

    Salut,
    mi-a expirat asigurarea casco si as vrea sa o reinnoiesc. Voua, care dintre societatile de asigurari vi se pare mai ok, din punctul de vedere al raportului pret-calitatea serviciilor. Aveti vreo idee si despre tarife?
    Eu am un laureate 1.4 MPI, care a implinit un an. Nu am avut accidente sau daune de cand am luat-o. Chestia asta conteaza, adica fac vreo reducere, ceva??
    PS. L-as fi intrebat pe agentul de la omniasig care mi-a incheiat polita anul trecut dar nu mai raspunde la tel, asa ca va intreb pe voi.
    Merci anticipat

  • #2
    Incearca la Generali, e cel mai ieftin. Vezi aici mai multe detalii.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      pai daca nu ai avut interventii la ea,normal ar fi sa iti faca ceva reducere in fiecare an un anumit procent.Eu zic sa ramai la aceeasi companie de asigurari...
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        da un telefon la omniasig si intreaba-i daca iti dau reducere. in mod normal ar trebui sa iti dea. depinde si cum pui problema, cum negociezi .... din punctul lor de vedere e super ok sa pastreze un client care nu a avut daune si pentru asta ar trebui sa dea o reducere.

        super ok sunt cei de la allianz dar costa.
        eu am la asiban, obligat de BRD, si am folosit polita casco la un service care are decontare directa cu asiban. treaba a mers bine si repede.
        renume bun au si generali si bcr asigurari (am prieteni care au la astia si nu au avut probleme).
        Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
        10.000 km - 22.01.2007

        Comment


        • #5
          casco cu brd prin asiban e cea mai mare prostie cel putzin asa consider eu pt ca nu ai persoana de contact si daca apar probleme nu te anuntza nimeni. la mine au uitat astia de la brd sa livreze bani din decembrie la casco si acuma stau cu msina gata de o saptamana in service si nu pot sa o iau.
          E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

          Comment


          • #6
            Merci frumos!
            Pana la urma am luat legatura cu cei de la omniasig si ma duc in seara asta sa ma intalnesc cu agentul. Mi-a zis ca ma costa 295 E pentru tot anul si eu as vrea sa platesc in rate trimestriale. Cele mai mari necazuri mi le-au facut cei de la banca. Initial nu au vrut sa auda de casco in rate (apropo' polita mea este facuta in favoarea bancii - asta pana o sa achit cu totul imprumutul), dar pana la urma au acceptat, ca n-au avut incotro. Asa ca inca odata merci frumos, am rezolvat-o

            Comment


            • #7
              Cei care aveti casco la Unita ati avut probleme in ultima vreme ca se cam aude ca au devenit nesimtiti astept parerile voastre despre Unita?
              Eu am apelat la ei de 2 ori si nu au comentat deloc am ramas surprins cum s-au comportat cand am avut bara fata zgariata foarte putin si a zis sa ma duc sa pun alta cel de la service a zis dc vrei domne sa o schimbi ca nu are nimica si i-am zis ca este pe asigurare si-a schimbat parerea!

              Comment


              • #8
                As dori si eu un feedback despre casco la ARDAF, mai ales ca de curand 80% din actiuni sunt preluate de catre Generali (deci e actionar majoritar)
                Chestia e urmatoarea: am fost ca cer oferte de full casco+rca la Ardaf, Generali, Asiban, OTP Garancia, BT Asigurari...si din toate astea cel mai bun tarif il au Ardaf si Generali, insa la Generali conteaza de cat timp ai permis de conducere - dar cum masina e pe numele maica-mii, nu beneficiez de reducere, chiar daca eu voi fi singurul sofer pe masina si am permis de 11 ani.
                Pe de alta parte, la Ardaf cunosc bine pe cineva e chiar agent asigurari in companie, si ma gandesc ca as putea vorbi cu acea persoana (sa-mi spuna dedesubturile unui Casco) in caz ca am probleme, si practic, sa fie corecti cu mine in cazul unui eveniment neplacut.
                La Ardaf ma costa aproximativ 380 euro full casco+rca (-35% pensionari) plata integral, la valoarea asigurata de 9200 euro motor de 1.4 Sandero Laureate.
                La Generali costa 395 euro.

                Deci, ceva feedback prinvind seriozitatea celor de la Ardaf ?

                Multumesc.

                Comment


                • #9
                  Probleme au existat cu toate companiile de asigurari...bineinteles unele au avut mai multe probleme, altele mai putine. Eu am la Generalii si pentru ca nu am avut nici o dauna pana acum am beneficiat de reducere...despre cum se misca nu stiu si nici nu vrea sa am ocazia sa stiu dar din auzite sunt printre cei mai ok
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Dc nu ai incercat si la euroins ca sunt printre cei mai ieftini de pe piata la fel si unita!

                    Comment


                    • #11
                      De euroins nu am auzit, iar despre Unita ? puah, am avut de a face acum ceva ani cu ei, si am fost la un pas sa-i dau in judecata pentru o suma infima.

                      Comment


                      • #12
                        Trebuie sa imi fac si eu CASCO, am masina luata in rate (plus avans), (vine luna viitoare).
                        Am facut la Asiban, am primul an gratuit, si franciza de 70€. O fi buna firma asta?...Sper sa n-am probleme cu ei...

                        Comment


                        • #13
                          Sa sti ca am auzit de bine de firma aceastia,sa nu faci cu omniasig ca nu se aude de bine despre ei!

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google