Folosire Asigurare....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Folosire Asigurare....

    Dat in spate(cu Loganu), lovit portiera Cielo-infundare(buna) vopsea sarita,Loganu nimic,vorbit cu omu',Loganu cu RCA si Casco,Cielo doar RCA,Loganu de vina
    Se poate folosi vreo asigurare ocolind Politia sau Loganu plateste reparatia la service(cea mai accesibila cale)?
    P.S.Probabil trebuia post la "asigurari si daune auto"...da asta e apucai aci'
    Last edited by viorelu; 15 October 2008, 18:24.

  • #2
    In primul rand nici un service nu-ti repara masina fara autorizatia de reparatie care este eliberata de politie!Vinovatul primeste amenda contraventionala,puncte de penalizare,da o copie dupa asigurare pagubitului...Si bafta!

    Comment


    • #3
      Bleah...Si daca a gasit-o lovita in parcare?...Si isi ia de la politie hartii si o face la service tot aia e...

      Comment


      • #4
        Daca ai gasit-o lovita in parcare mergi la politie,iei dovada si apoi mergi la casco...Daca ai.

        Comment


        • #5
          Deci Cielo s-a gasit lovit, ia dovada, se duce la service...Si Loganu plateste ca Cielo nu are Casco .Casco are Loganu care nu a patit nimic, dar el e vinovatu'...Si s-a inteles cu Cielo.

          Comment


          • #6
            Casco il folosesti pentru a repara masina proprie,asigurarea o folosesti pentru a repara masina celuilalt atunci cand esti tu vinovat.Deci ca sa repari Cielo pe asigurarea ta trebuie sa mergeti amandoi la politie si sa declari ca esti tu vinovat.
            P.S: Vezi ce minti pe acolo ca orice incident se declara in maxim 24 de ore de la producerea lui.

            Comment


            • #7
              Casco il folosesti pentru a repara masina proprie,asigurarea o folosesti pentru a repara masina celuilalt atunci cand esti tu vinovat.Deci ca sa repari Cielo pe asigurarea ta trebuie sa mergeti amandoi la politie si sa declari ca esti tu vinovat.
              P.S: Vezi ce minti pe acolo ca orice incident se declara in maxim 24 de ore de la producerea lui.

              Comment


              • #8
                M-am inteles cu omu' si fara politie...e vecin de bloc si nu avea rost sa stie politia(a mea nu are chiar nimic...De e Logan...Insa Cielo a iesit cu portiera destul de rau sifonata).
                P.S....Nu trebuia sa imi repeti...Se mai intampla da' il va sterge cineva.
                Se poate inchide...Sau poate mai il foloseste careva in situatie similara

                Comment


                • #9
                  @viorelu- Daca v-ati inteles ca s-o gaseasca lovita si tu...Decontezi, e treaba buna! Bafta!
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • #10
                    Nui o idee foarte buna sa scoti tu bani din buzunar pentru a plati reparatia portierei!Cel mai bine erai sa platesti o mica amenda de maxim 100ron si ii dadeai copia de asigurare si gata !Asea te va ajunge mult,reparatia portierei!

                    Comment


                    • #11
                      Nare nimic...Sa zicem ca imi permit

                      Comment


                      • #12
                        Ai vrut sa scapi de punctele de penalizare asa-i .
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #13
                          Probabil si asta si ca suntem vecini si ca ...

                          Comment


                          • #14
                            Si eu am patit la fel ca tine Ciki, doar ca la alt nivel, (ambele portiere de pe partea stanga zgariate pana la tabla si indoiate, portbagajul e foliat si l-a zgariat, vazand k nu a trecut de folie si vopsea, a mai zgariat odata portbagaju, dar de data asta mai cu forta ca sa ajunga la tabla si mi-a mai facut pe aripa spate din partea dreapta semnul parcarea interzisa). Dusmanoasa lumea
                            Am fost la politie si mi-a zis k sunt jmeker :-?? K am casco cu franciza (chiar nu stiu ce inseamna asta) M-am dus la casco cu dovada de la politie, mi-au facut poze si am fost la service fara sa imi ceara vreo 100 de E sau altceva. Sincer sa fiu nici nu mi-am citit polita casco ) k masina are leasing pe firma si se ocupa firma de leasing de toate detaliile, eu bani sa dau. (Casco la Generali)
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Mai convenabil e sa mergi intr-o parcare privata la un supermarchet, ceva de genu, te atinge oleak un prieten si dupa aia luati de la administratorul parcarii constatare, cu care mergeti la politie, fara puncte de penalizare, fara amenda, fara plata celor 100E la casco.
                              Trebuie sa ai un prieten cu o dacie mai veche. ;)
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google