Casco Si Contract Credit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casco Si Contract Credit

    Masina este cumparata prin credit iar CASCO a expira maine.
    cat timp am la dispozitie sa-l reinnoiesc si daca nu o fac ce se intampla?
    sunt obligat sa-l refac tot la omniasig?
    daca am avut de-a lungul contractului astuia daune de aprox 35-40 mil cam cat imi va creste prima(daca va creste)

  • #2
    Imi raspunde si mie cineva, pls
    pot face si la alta firma de asigurari sau numai la omniasig?

    Comment


    • #3
      De preferat era sa il faci cu o saptamana inainte sa expire. Cel mai bine ar fi sa te interesezi la banca de la care ai luat creditul cu ce alte firme de asigurare mai are contract. Sunt sigur ca poti face si la alta firma de asigurare dar trebuie sa fie agreata si de banca.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        Poti face CASCO unde vrei (Asiban, Generali, Allianz, Asirom, etc etc).
        Daca masina e luata pe credit auto, banca nu te poate obliga sa faci CASCO - deci poti si sa nu-l faci, mai ales la o societate anume de asigurari (aici e smecheria unora din banca, care au fie relatii bune, fie procent din asigurari, sa te ''oblige'' sa faci la o anumita firma CASCO).
        Si pe mine m-au ''obligat'' sa fac la Omniasig, ca cica ei cu Omniasigu lucreaza, da' le-am spus ca muschiul meu vrea la alta societate sa aibe CASCO, au strambat din nas, dar n-au ce face.
        Poti sa nu faci CASCO, dar te risti mult, doamne fere, ai credit de achitat, ma intelegi...

        Comment


        • #5
          M-am uitat in contract si scrie printre altele ca
          -trebuie sa inchei contract de asigurare cu o societate de asigurari agreata de banca
          -daca la inceputul contractului am incheiat o asigurare trebuie sa mentin/reinnoiesc polita pe durata contractului cu societatea la care am incheiat prima polita iar in caz contrar sa instiintez banca de alte schimbari...Sau ceva de genu
          voi mai cerceta

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google