Intrebare In Urma Unui Accident Usor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare In Urma Unui Accident Usor

    Va salut,am un logan de 1.4 de 11 luni,12 000 km,ieri am dat la cineva masina si a lovit-o usor,in urma acestui incident s-au stricat urmatoarele:capota infundata,bara+masca fata infundate si nr.Inmatriculare fata indoit.Acestea sunt avariile constatate pe procesul verbal de la politie.Eu am casco pe masina insa citind ce mai scrie pe acolo am abservat un amanunt despre care nu stiam si anume:asigurarea este valabila doar in cazul in care autovehiculul inscris in polita este condus de proprietarul asigurat.Sunt facut ko adica eu platesc 13 mil casco pe an si daca masina mea este condusa de altcineva si face un accident eu nu o sa fiu despagubit?
    masina era condusa de socrul meu si doar maine ma duc sa vad care e treaba cu asigurarea si vroiam sa am ceva informatii .Eu accept doar inlocuirea celor distruse ,si numai la reprezentanta dacia,nu o sa accept sa-mi carpeasca masina!Spuneti-mi va rog parerea voastra ,va multumesc!{am asigurare casco la generali}

  • #2
    Imi pare rau pentru tine, in procesul verbal de constatare este trecut ca sofer socrul tau nu ? La intocmirea lui puteai incerca o smecherie.

    Comment


    • #3
      Nu proprietarul sunt eu!
      Daca nu vor sa o faca o bag eu intr-un copacel si atunci...o sa fie paguba mai mare pentru ei ca eu dau oricum 100 euro
      Last edited by Seba; 10 November 2008, 10:18.

      Comment


      • #4
        Am inteles ca proprietarul esti tu, dar pe procesul verbal, cine este trecut ca a condus masina in momentul accidentului?
        Acel cineva care ti-a condus si avariat masina sa-ti plateasca daunele.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #5
          A el ...Dar se poate intampla sa nu imi faca masina?nu e corect asa ceva!

          Comment


          • #6
            Corect este ce scrie in contract...
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • #7
              Originally posted by marcel 1976
              Daca nu vor sa o faca o bag eu intr-un copacel si atunci...
              daca alta solutie nu mai este, aceasta este cea mai buna. Pe bune. Si eu sunt cam in aceasi situatie. Numai ca taica-miu este pe contract. Si eu conduc masina cel mai mult. Nu am busit-o niciodata!
              sigpic

              Comment


              • #8
                Eu nu am avut niciodata probleme de genul asta.Masina este pe numele lu taicamiu,dar eu ma folosesc de ea.Asigurarea este pe numele lui,nu vad care ar fi problema,si daca trebuie specificat asa ceva cand se face contractul.Nu cumva se referea la faptu ca masina sa fie condusa cu,consimtamantul titularului ?Daca este totusi cum zici tu ,n-ai ce face ,decat sa faci alt proces verbal,alte circumstante(un sant,un butuc pe marginea drumului,un caine,sau chiar o lovitura in parcare la care nu stii cine te-a lovit,si sa deschizi dosarul de dauna cu respectivul,in care sa fii tu trecut,este pacat sa dai bani din buzunar din cauza unei smecherii ale asigurarilor.
                Sa ne anunti ce ai rezolvat.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Ok multumesc o sa revin cu noutati

                  Comment


                  • #10
                    Pentru ca a fost altcineva la volan nu am sa fiu despagubit!!!

                    Comment


                    • #11
                      Fa cumva, vre-o ghidusie si nu te lasa, in ultima instanta apeleaza chiar la copacel. Tu decizi, mie mi-e usor sa vorbesc cand nu sunt in cauza. Bafta !

                      Comment


                      • #12
                        Mergi la politie si spui ca ai condus-o tu. Iti face proces-verbal pe numele tau si apoi fuguta la asigurator.
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • #13
                          din cate stiu eu dosaru de dauna se deschide cu proprietaru chiar daca conducatorul este altcineva....se merge si cu conducatoru auto la asigurat......si daca sunt usor infundate sau putin mai rau infundate.....se repara ca au aparate de tras......oricum un service bun care are si tinichigerie buna este in ph iatsa campina....serviceul din varianta


                          numai folosi limbaj irc!
                          Last edited by crististreulea; 4 February 2009, 23:47.

                          Comment


                          • #14
                            Salut eu am casco la asirom si cand mi-am luat eu permisul (in 25 mai 2008) pe casco era trecut numai taicamiu si dupa doua saptamani trebuia prelungit din nou si cu 2 zile inainte sa fie activ casco cel nou la care nu mai conta cine o conduce am avut un accident minor aripa putin indoita spoilerul zgariat si farul crapat si se pare ca nu au zis nimic cei de la asirom si am reparat-o pe casco. Tu la ce firma ai casco?

                            Comment


                            • #15
                              eu ma duceam cu bata la ei!!!dar si greseala ta ca nu te-ai uitat in contract!oricum trebuie sa existe o modalitate!daca nu si nu fa-ti curaj si intra in copac tu cu ea si sa vezi ce ti-o repara!asta e singura modalitate!bafta multa,nu te lasa!
                              "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google