Ce Parere Aveti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Parere Aveti?

    Se mai poate face sau trece la categoria dauna totala? asa arata dupa ce m-0am rostogolit o data cu ea
    Attached Files

  • #2
    Din cate vad eu nu iese dauna.

    Acum depinde ce valoare de asigurare are masina.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #3
      Eu nu cred ca e dauna totala. Dar, ghinion
      sigpic

      Comment


      • #4
        Valoarea este de 7100 Euro

        Comment


        • #5
          Da cum ai reusit s-o rastorni?

          nu-ti da nimeni dauna totala...poate doar sa te intelegi cu asiguratorul...
          Last edited by NerviiMei; 2 December 2008, 18:01.
          Fuarte Nervos !!!

          Comment


          • #6
            Veneam de la medias spre sibiu. Aveam 80 la ora si in apropiere de sibiu un cioban cu un golf a oprit brusc sa o ia la stanga. Am pus frana dar degeaba. am vazut ca nu ma opresc am tras volanu dreapta si m-am rostogolit in sant. daca ma bagam din plin colegu cu care eram in maisina zbura prin parbriz. Asa am scapat amandoi si masina a avut de suferit.
            Last edited by cristivsb; 2 December 2008, 18:11.

            Comment


            • #7
              Nasol, dar sincer cred ca ti-o repara.
              Fuarte Nervos !!!

              Comment


              • #8
                Da acuma am vorbit cu agentu de la asigurari. Va trebui sa platesc eu si dupa aceea imi vor da ei banii. Reparatia este estimata la vreo 100 de milioane. Oare daca cer imi schimba barile, faruri stopuri, grila, capota, portbagaj si oglinzi cu cele de pe ph2?

                Comment


                • #9
                  Sicer nu cred ca iti schimba.Dar cine stie.....

                  Comment


                  • #10
                    Revin cu un update: de schimbat nu le schimba cu cele de ph2 ca asa e modelul la noi in tara. reparatia totala costa in jur de vreo 18000 RON, care dupa parerea mea e foarte mult la cate a suferit masina. Azi am fost si am vazut-o dar nu mi-o da decat numa prin 5 ianuarie, sub pretextul ca mai are ceva de lucru la ea. Acum dupa parerea voastra e scumpa vopseaua+manopera pt vopsit,vopsit complet (6700 RON)?

                    Comment


                    • #11
                      eu zic ca e umflat cam cu 200 E pretul la vopsit complet...dar sa lasam la aprecierea celor care se pricep mult mai bine
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Vopsit intergral la o reprezentanta Dacia costa in jur de 6000 Lei. Dar daca nu este avariat si plafonul (pt ca din poze nu imi dau seama) nu o vor vopsi integral. Iar reparatia este supraestimata la 18000 Lei. Daca nu este necesara inlocuirea lonjeronului dreapta nu ar trebui sa coste mai mult de 15000.
                        tema, ideea si morala este banii
                        banii este fericire restu' tot e amagire

                        Comment


                        • #13
                          mie mi-au zis cei de la autoeuropa ca vopsirea completa e 6800ron... le-am sugerat ca la banii aia iti iei alta masina, nu vopsesti o troaca, dar ei, nu, ca batman...
                          cristi, daca ai casco, tre sa-ti plateasca ei totul, tu nu dai bani din mana. ai grija in ce te bagi...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #14
                            Niciodata la Casco nu o sa dai bani din mana personal. Doar ca vei ridica masina dupa ce semneaza societatea de asigurari acceptul de plata. Ai mare grija. Trebuie sa corespunda constatarea inspectorului de asigurari cu factura pe care o emite service-ul.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #15
                              Deci eu nu am sa dau nici 1 leu din buzunar. Casco este obligata sa plateasca, doar deaia platesc la ei atata. Acuma Luni ma duc sa vad produsul final, si apoi sa vb la asigurari sa ma anunte cand platesc ei sa ma duc sa ridic masina.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google