cum se procedeaza la asigurarea casco ??hellp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum se procedeaza la asigurarea casco ??hellp

    buna ziua ,sunt fericitul unui posesor de logan 1.6 16v il am de 1 an si jum si as vre sa stiu cum se procedeaza la asigurarea casco ?
    in sensul ca faci polita si pe urma vine persoana se uita la maisna (estetic ) si gata
    sau se face poze?? la masina?

    astep raspuns

  • #2
    se fac poze...

    sigpic

    Comment


    • #3
      Geodi66 ai loganul cumva inainte de a aparea pe piatza ?????
      Ca el a fost lansat in octombrie 2006
      Uite cu CASCO ce trebuie sa faci pentru ca am trecut de curand prin asta:
      - O sa iti ceara o serie de acte si vor face o inspectie vizuala la masina insotita de o serie de POZE ce le vor pastra ca repere.
      - in caz de vrei sa folosesti asigurarea (ca mine ieri) iti vor completa 2 foi (Anexa 1 si 2) una va ramane la politie si cealalta trebuie sa o completeze politia si sa o aduci la ASIGURATOR. Dupa completarea datelor la asigurator vor face din nou POZE la masina si la PARTILE AVARIATE (in cazul meu au fost mici si nu compromiteau circulatia in trafic). dupa poze iti completeaza dosarul de daune si iti vor mai da o foaie cu care te duci la SERVICE unde tre sa mai ai o copie cu ce tzi-au dat de la POLITIE. Dupa reparatii iti elibereaza service-ul o factura care o plimbi inapoi la ASIGURATOR si cam GATA treaba.

      Comment


      • #4
        Depinde, unii fac poze si se uita la masina, altii nu.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          DA

          Originally posted by GLDexTer
          Geodi66 ai loganul cumva inainte de a aparea pe piatza ?????
          Ca el a fost lansat in octombrie 2006
          Uite cu CASCO ce trebuie sa faci pentru ca am trecut de curand prin asta:
          - O sa iti ceara o serie de acte si vor face o inspectie vizuala la masina insotita de o serie de POZE ce le vor pastra ca repere.
          - in caz de vrei sa folosesti asigurarea (ca mine ieri) iti vor completa 2 foi (Anexa 1 si 2) una va ramane la politie si cealalta trebuie sa o completeze politia si sa o aduci la ASIGURATOR. Dupa completarea datelor la asigurator vor face din nou POZE la masina si la PARTILE AVARIATE (in cazul meu au fost mici si nu compromiteau circulatia in trafic). dupa poze iti completeaza dosarul de daune si iti vor mai da o foaie cu care te duci la SERVICE unde tre sa mai ai o copie cu ce tzi-au dat de la POLITIE. Dupa reparatii iti elibereaza service-ul o factura care o plimbi inapoi la ASIGURATOR si cam GATA treaba.

          sincer da .masina e facuta in martie 2006 si e ambition 1.6 in 16 valve (am cumparato de la adras la mana a doua acum o saptamana e verde ficus si vroiam cu se face casco ?/ )

          Comment


          • #6
            da o sa vina asiguratorul sa o vada si in fuctie de pret si dotari etc... o sa spuna cat trebuie sa dai pe an
            "cromul este placerea mea"
            "cui nu-i place , valea"

            Comment


            • #7
              oo da o sa iti zica cat tre sa dai pe an si cand dai de o problema o sa isi bata joc de tine acum depinde si la ce firma iti faci asigurarea .. oricum pentru mine asirom sucks .. eu am lovit un caine si aveam aripa dreapta avariata mai mult de 50 % unde ei in loc de inlocuire mi`au trecut doar vopsire noroc cu patronu de la firma ca mi-a indreptat`o din partea firmei .
              Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

              Comment


              • #8
                pai sa aibe mare grija si sa se intereseze bine ca altfel da de la el
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #9
                  Trebuie sa imi fac si eu CASCO, am masina luata in rate (plus avans), (vine luna viitoare).
                  Am facut la Asiban, am primul an gratuit, si franciza de 70€. O fi buna firma asta?...Sper sa n-am probleme cu ei...

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google